LifeFree.pl

Wyprawa po wizję. Ja i przyroda. Praca z oddzieleniem.

Przekraczanie oddzielenia od siebie i przyrody jest ważną pracą na drodze do życiowej pełni oraz kreowania świata wystarczająco dobrego dla wszystkich istot. Wywodząca się z tradycji indiańskiej praktyka pod angielską nazwą vision quest (wyprawa po wizje) jest jednym ze sposobów duchowego kontaktu z naturą i samym sobą. Polega na medytacji w samotności w dzikiej naturze w celu uzyskania przewodniej wizji życia, intuicyjnej odpowiedzi na ważne pytania.

Drodzy, Drogie, zapraszamy do udziału w warsztacie

„Wyprawa po wizje.

Praca z syndromem oddzielenia.

Dzika przyroda jako najważniejsza Nauczycielka”

„Kiedy lato osiąga swoją pełnię, odpowiadając na głos wewnętrznej tęsknoty, mężczyzna i kobieta pozostawiają za sobą cały świat udają się w ciemne, sekretne miejsce Matki Ziemi, aby umrzeć tam i odrodzić się na nowo. Niczym sucha łupina ziarna ukrywająca nasienie cennego ducha wstępują w ciemność Ziemi pozwalając jej przeniknąć ich ziemskie członki. Bez jedzenia, bez picia, bez żadnego zajęcia, stają twarzą w twarz ze swymi wizjami i snami wyświetlającymi się w obłąkańczym kołowrocie na ekranach ich świadomości”.

Przekraczanie oddzielenia od siebie i przyrody jest ważną pracą na drodze do życiowej pełni oraz kreowania świata wystarczająco dobrego dla wszystkich istot. Wywodząca się z tradycji indiańskiej praktyka pod angielską nazwą vision quest (wyprawa po wizje) jest jednym ze sposobów duchowego kontaktu z naturą i samym sobą. Polega na medytacji w samotności w dzikiej naturze w celu uzyskania przewodniej wizji życia, intuicyjnej odpowiedzi na ważne pytania.

Warsztat zaplanowany jest w dużej części w przyrodzie. Podczas przebywania w lesie, na łące, nad rzeką spotykamy na swej drodze różnorodnych nauczycieli. Każdy z nich może nas czegoś nauczyć. Takim nauczycielem jest też ciemność. Pozwala spotkać się ze swoimi lękami. Samotne przebywanie w lesie, w nocy może być ważnym doświadczenie spotkania ze sobą, ale też pozwala oswoić dzikość przyrody bez ingerowania w nią. Samotny, bliski kontakt z przyrodą otwiera na głęboki przekaz, który może być źródłem ważnej inspiracji czy wglądu.

Termin warsztatu: 15-18 sierpnia (czwartek – niedziela)

Miejsce: Ośrodek w Polu, Gajrowskie

Cena: 900 zł (dla absolwentów/ek HST 800 zł) + koszty noclegu i wyżywienia w ośrodku: 150 zł doba

Prowadzący: Ryszard Kulik

Opis warsztatu:

W czwartek i piątek pracujemy na miejscu. W zależności od pogody jesteśmy w sali lub udajemy się do lasu lub na łąkę. Te dwa dni są przygotowaniem do procesu, który ma miejsce w sobotę i niedzielę – wyprawy po wizje.

W sobotę rano wychodzimy po rundzie otwarcia. Kierujemy się w stronę głównego kompleksu leśnego Puszczy Boreckiej. Po całodziennej wędrówce, podczas której będziemy uczestniczyć w różnych procesach zatrzymamy się po to, by każdy znalazł miejsce na swoje nocne odosobnienie. Rozejdziemy się tak, by nikogo nie mieć w zasięgu wzroku. W swoim miejscu wytyczymy krąg pośród którego w środku rozpalimy niewielki ogień. Będziemy go utrzymywać całą noc czuwając przy nim. W razie niepogody rozwiesimy płachtę między drzewami, by uchronić się przed deszczem. O świcie spotkamy się wszyscy w centralnym miejscu, gdzie również będzie się palił ogień. Następnie udamy się z powrotem do ośrodka na spoczynek. W niedzielę około południa zrobimy krąg zamykający, a następnie zjemy obiad i rozjedziemy się do domów.

Rekomenduję utrzymanie postu od soboty, aż do niedzielnego obiadu. Dla najbardziej śmiałych rekomenduję również powstrzymanie się od picia płynów w czasie nocnego czuwania w lesie.

Każdy/a osoba w dowolnym momencie odosobnienia, jeśli uzna, że to doświadczenie jest za trudne może udać się centralnego ognia i tam w milczeniu czuwać ze mną i ewentualnie innymi osobami.

Każdy/a może też podjąć decyzję o rezygnacji z postu i zabrać ze sobą z domu odpowiedni prowiant.

Co zabrać: płachtę (plandekę 2x3 m ze sznurkami pozwalającymi rozwiesić ją między drzewami), ciepłe ubranie, karimatę, koc/śpiwór, zapałki, czołówkę, notatnik, długopis.

Kontakt
bartosz.plazak@gmail.com

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Ustawienia Systemowe

Ustawienia Systemowe Damian Janus

Warsztaty
2024-06-28 - 2024-07-01
Ustawienia systemowe, określane także mianem ustawień rodzinnych, to jedna z najskuteczniejszych metod terapii i coachingu, a na pewno najefektywniejsza, biorąc pod uwagę stosunek czas-efekt. Warsztat, który Państwu proponujemy będzie dotyczył fundamentalnych obszarów życia. W trakcie warsztatu zostaną także omówione teoretyczne podstawy ustawień systemowych.

Zobacz również