LifeFree.pl

Ustawienia Systemowe Damian Janus

Ustawienia systemowe, określane także mianem ustawień rodzinnych, to jedna z najskuteczniejszych metod terapii i coachingu, a na pewno najefektywniejsza, biorąc pod uwagę stosunek czas-efekt. Warsztat, który Państwu proponujemy będzie dotyczył fundamentalnych obszarów życia. W trakcie warsztatu zostaną także omówione teoretyczne podstawy ustawień systemowych.
Ustawienia Systemowe
Ustawienia Systemowe

Ustawienia systemowe, określane także mianem ustawień rodzinnych, to jedna z najskuteczniejszych metod terapii i  coachingu, a na pewno najefektywniejsza, biorąc pod uwagę stosunek czas-efekt. Warsztat, który Państwu proponujemy będzie dotyczył fundamentalnych obszarów:

  • zdrowia fizycznego
  • samopoczucia, nastroju, siły psychicznej
  • pracy i powodzenia finansowego
  • związków i relacji partnerskich

To, na ile intensywnie będziemy pracować w każdym z obszarów, zależy od potrzeb i gotowości uczestników.

Kolejnym elementem warsztatu będą ćwiczenia w parach i podgrupach. Ćwiczenia tego typu nie tylko dają lepsze pojęcie o tym, co dzieje się w trakcie ustawień, ale – z powodu swoich treści dotyczących np. pieniędzy czy zdrowia – są często źródłem wartościowych sugestii i rozwiązań.

W trakcie warsztatu zostaną także omówione teoretyczne podstawy ustawień systemowych oraz zasady pracy coacha/terapeuty. Uczestnicy dowiedzą się o tym, co kieruje samymi systemami (rodzinnym i innymi), oraz co wpływa na jednostkę w systemie. Będziemy mówić o „porządkach miłości”, które są swego rodzaju zestawem reguł, jakim terapeuta/coach pozwala zaistnieć w systemie dla dobra klienta, o „uwikłaniu”, które jest podstawowym czynnikiem blokującym i przynoszącym cierpienie, oraz o innych dynamikach, które odkrywamy podczas pracy z ustawieniami. Warto zauważyć, że wiedza ta jest poparta co najmniej setkami doświadczeń w przypadku prowadzącego, a dziesiątkami tysięcy jeśli wziąć pod uwagę innych prowadzących ustawienia.

Fenomenem, który umożliwia pracę ustawieniową jest tak zwane „wiedzące pole”.  Okazuje się, że najważniejsze informacje dotyczące naszej rodziny oraz stanu psychicznego nas samych są „publicznie dostępne”. Dzięki prostej metodzie reprezentacji można te ważne informacje otrzymać oraz wykorzystać dla dobra klienta. Pole rodziny składa się ze „wspomnień” istotnych zdarzeń i „pozostałości” ważnych relacji, oraz z traum i bólu psychicznego, który dotykał nas samych bądź naszych przodków. Czynniki te oddziałują na nas stale, wywołując najróżniejsze objawy, od poczucia niskiej wartości, poprzez lęki i zahamowania, aż po choroby fizyczne. Ustawienia systemowe pozwalają zamienić te negatywne wpływy na siłę, jaka popłynie do nas z przeszłości.

Jak można się już domyślić, tym co fundamentalne w naszym życiu, są nasze wielopokoleniowe korzenie, które posiada każda osoba, niezależnie od tego, jakie są relacje w jej rodzinie. Dlatego pierwotne religie ludzkości były oparte na jednym filarze – na czci dla przodków. Dzisiaj już wiemy, że cześć ta nie wynikała z „błędnych” i „prymitywnych” koncepcji dotyczących świata, lecz realnego odkrycia jakiego dokonały te pierwotne ludy. Odkrycia tego, że potomkowie – ich los, powodzenie i zdrowie – są zależni od tego, co działo się w poprzednich pokoleniach.

Mimo tego, co zostało wyżej powiedziane praca z ustawieniami nie „ogranicza się” do pracy z rodziną i polem rodu. Można pracować także z dynamikami systemowymi firm, instytucji, organizacji. Bowiem także ich „części” (działy, kooperanci itd.) wchodzą ze sobą w ukryte relacje. Ustawienia pozwalają te relacje odkryć i uporządkować, co niekiedy w spektakularny sposób przekłada się na sukces firmy. W trakcie warsztatu poruszymy więc także te zagadnienia.

Więcej o prowadzącym:

https://www.szkolaustawien.eu/o-nas

Wywiady z prowadzącym: YT 

https://www.youtube.com/watch?v=qX7eXTFW8lU&t=8s

Książka Damiana Janusa Tu:

https://virgobooks.pl/ksiazki/256-ustawienia-systemowe-berta-hellingera-damian-janus.html

zapisy: bartosz.plazak@gmail.com

po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy nr konta do wpłaty zaliczki za pobyt Uczestnika w wysokości 400zł

Cena warsztatu: 2200zł brutto zawiera udział w warsztatach oraz pobyt w ośrodku ( 3 posiłki wegetariańskie, kawa herbata owoce w przerwach, korzystanie z odosobnienia w pomieszczeniach kopułowych, opcję koncertów mis tybetańskich, ogniska zależnie od potrzeb i gotowości grupy).

w razie potrzeby, pytania, proszę o telefon 502351161 Bartosz Płazak

Zapraszamy

Kontakt
bartosz.plazak@gmail.com

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Brak zdjecia

Wyprawa po wizję. Ja i przyroda. Praca z oddzieleniem.

Warsztaty
2024-08-15 - 2024-08-18
Przekraczanie oddzielenia od siebie i przyrody jest ważną pracą na drodze do życiowej pełni oraz kreowania świata wystarczająco dobrego dla wszystkich istot. Wywodząca się z tradycji indiańskiej praktyka pod angielską nazwą vision quest (wyprawa po wizje) jest jednym ze sposobów duchowego kontaktu z naturą i samym sobą. Polega na medytacji w samotności w dzikiej naturze w celu uzyskania przewodniej wizji życia, intuicyjnej odpowiedzi na ważne pytania.

Zobacz również