LifeFree.pl

WCZASY Z PRACĄ W POLU: USTAWIENIA SYSTEMOWE DLA ZDROWIA, RODZINY I KARIERY

Zapraszamy na warsztat ustawień systemowych, którego celem jest umożliwienie uczestnikom realnej poprawy samopoczucia oraz partnerskiego, rodzinnego, społecznego i zawodowego funkcjonowania. Każda z osób będzie miała możliwość przepracowania zasadniczego problemu / problemów z obszaru swojego życia psychicznego, osobistego i zawodowego.
WCZASY Z PRACĄ W POLU  USTAWIENIA SYSTEMOWE DLA ZDROWIA, RODZINY I KARIERY
WCZASY Z PRACĄ W POLU USTAWIENIA SYSTEMOWE DLA ZDROWIA, RODZINY I KARIERY

Turnus ma charakter zarówno terapeutyczno-rozwojowy, jak i wypoczynkowy. Chodzi nam o to, by każdy z uczestników rozwiązał trapiące go trudności, fizycznie i psychicznie wypoczął i wyjechał pełen nowej energii. Energii, która nie ulatuje, nie rozpływa się z czasem, lecz zostaje na resztę życia. Podstawą naszej pracy będą ustawienia systemowe, które poprowadzi Damian Janus.

O warsztacie:

Ustawienia systemowe to metoda umożliwiająca zmianę nieuświadomionych uwarunkowań systemowych i wewnętrznych postaw. Zmianę, która może z kolei wpłynąć na samopoczucie, zdrowie, relacje czy sukces zawodowy. I dotyczy to zarówno nas samych, jak i naszych bliskich, nieobecnych na ustawieniu.

 Warsztat podzieliliśmy na trzy bloki tematyczne.

 Blok I - Rodzina i zdrowie

Pierwszy blok poświęcony będzie fundamentom naszego życia i dobrostanu. Przyjrzymy się dynamikom naszych systemów rodzinnych i tam, gdzie będzie to potrzebne, wprowadzimy porządki miłości. Pozwoli to znaleźć właściwe miejsce w rodzinie pochodzenia, spojrzeć na naszych bliskich z innej perspektywy, odbudować lub wzmocnić relacje z nimi, a także uzyskać wewnętrzną siłę, by zwrócić się w kierunku własnego życia i rozwoju.

Jak wiadomo, system rodzinny przekłada się również na nasze zdrowie. Blok ten adresowany jest więc do osób zmagających się z problemami natury psychologicznej (np. depresje, nerwice, blokady) oraz somatycznej (np. choroby autoimmunologiczne czy nowotworowe).

Blok II - Związki i dzieci

W trakcie tej części warsztatu skupimy się na kwestiach rodziny aktualnej, związków partnerskich i dzieci.

Powstawanie i utrzymywanie się trudności w relacjach wynika nie tylko z uwarunkowań indywidualnych, ale również – a raczej przede wszystkim – z uwarunkowań systemowych. Dzięki temu, że dysponujemy metodą ustawień systemowych, możemy te uwarunkowania zmienić oraz sprawić, że nawiązywanie i utrzymywanie satysfakcjonujących relacji stanie się możliwe.

Będziemy również pracować nad różnymi problemami występującymi u dzieci uczestników warsztatu. Rodzice dzieci cierpiących na zaburzenia autoimmunologiczne, choroby nowotworowe, zaburzenia behawioralne i inne, będą mogli uzyskać pomoc dla tych dzieci bez ich bezpośredniego udziału w ustawieniu.

 Blok III - Praca i sukces

Również praca, sukces i pieniądze są uwarunkowane systemowo. Dlatego dopiero po rozwiązaniu podstawowych spraw związanych z rodziną pochodzenia, możemy skupić się na tych aspektach życia i z powodzeniem pracować czy prowadzić firmę.

Podczas warsztatu możliwe będzie zrobienie kroku w kierunku wyboru, znalezienia czy utrzymania satysfakcjonującej pracy, osiągnięcia sukcesu zawodowego, założenia i rozwoju własnej działalności biznesowej.

 Struktura czasowa warsztatu:

Dzień 1 Przyjazd i zakwaterowanie. Blok I - Rodzina i zdrowie, godz. 14.00-18.00.

Dzień 2 Blok I - Rodzina i zdrowie, godz. 10.00-18.00.

Dzień 3 Blok II - Związki i dzieci, godz. 10.00-18.00.

Dzień 4 Blok II - Związki i dzieci, godz. 10.00-14.00.

Dzień 5 Blok III - Praca i sukces, godz. 14.00-18.00.

Dzień 6 Blok III - Praca i sukces, godz. 10.00-14.00. Wykwaterowanie i wyjazd.

 Struktura czasowa warsztatu może ulec zmianie w zależności od wielkości grupy oraz tematów prac zgłaszanych przez uczestników.

Prowadzący

Damian Janus - ukończył studia psychologiczne, filozoficzne i religioznawcze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada specjalizację z psychologii klinicznej. Przeszedł trening w zakresie terapii Gestalt, pracy z ciałem, szkolił się w zakresie psychoterapii psychodynamicznej, psychoanalitycznej oraz w psychoanalizie lacanowskiej (seminaria, prezentacje kliniczne, własna psychoanaliza, superwizje). W metodzie ustawień systemowych odbył dwuetapowe szkolenie u Heiko Hinrichsa oraz szkolenie prowadzone przez Gerharda Walpera, warsztaty z Bertem Hellingerem i innymi prowadzącymi. Przez pięć i pół roku pracował w oddziale ogólnopsychiatrycznym. Pracował w poradni zdrowia psychicznego i poradni uzależnień. Od prawie dwudziestu lat pracuje jako psychoterapeuta. Prowadzi też zajęcia, ćwiczenia oraz warsztaty dla studentów psychologii, pedagogiki i innych kierunków. W ramach firmy Rozwiązania Systemowe organizuje warsztaty grupowe ustawień systemowych oraz sesje ustawień indywidualnych. Uczy ustawień systemowych psychoterapeutów i coachów.

Więcej: rozwiazaniasystemowe.pl

psycholog-krakow.net.pl

 Miejsce

Dom, w którym odbędzie się warsztat, jest zbudowany ze słomy, drewna i gliny, starych materiałów takich jak 100-letnie dachówki, 100-letnie drewno z młyna z poprzedniej epoki, cegła rozbiórkowa. Dzięki naturalnym materiałom wewnątrz panuje wyjątkowo przytulna, cicha, ciepło wibrująca energia.

Dom ma wszystkie niezbędne „luksusy”, jak łazienki, prysznice, toalety, ciepłą wodę bieżącą, kuchnię na gaz itp. Jest też piec z żeliwną blachą do gotowania na żywym ogniu, własna studnia, stoją tu 100- i więcej letnie meble. Parter obejmuje przestrzeń do pracy grupowej oraz jadalnię z aneksem kuchennym. Na poddaszu znajdują się sypialnie.

Dookoła nas mocno dzika Puszcza Borecka. Ponieważ „Dom Pracy w  Polu” znajduje się na pograniczu pól i lasów, aż chce się wykorzystać jego położenie. W wolnym czasie można więc np. wybrać się na pieszą wycieczkę czy skorzystać z koni u okolicznych gospodarzy.

Najbliższe sąsiedztwo jest około 500 m od nas. We wsi. Wieś Gajrowskie ma 17 domostw. Do sklepu 3 km. Mało tu samochodów, maszyn, zgiełku. Jesteśmy dosłownie na skraju lasu i pomiędzy wzgórzami.

 Zdjęcia okolicy: http://www.frs.edu.pl/osrodek/

 Termin warsztatu

26 – 31 sierpnia 2018

 Cena

1200 zł. Cena obejmuje udział w warsztacie, produkty żywnościowe i noclegi.

Miejsce gwarantuje zaliczka w wysokości 300 zł płatna do 26 lipca na konto nr: 40 1140 2004 0000 3602 4682 1184 (Rozwiązania Systemowe). O uczestnictwie w warsztacie decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat. W przypadku rezygnacji zaliczka nie podlega zwrotowi, chyba że uczestnik wskaże inną osobę na swoje miejsce.

 Wyżywienie

Kupujemy u gospodarzy i w okolicznych sklepach produkty żywnościowe i przygotowujemy je we własnym zakresie (dzielimy się pracą, ustalamy dyżury, preferujemy proste podstawowe dania i kuchnię wegetariańską, również dla uproszczenia przygotowywania posiłków). Dom nie posiada służb porządkowych ani przygotowujących jedzenie.

 Dojazd

By dostać się do Gajrowskich, mamy kilka możliwości. Dojazd PKP do Wydmin lub do Giżycka. Z Giżycka w dni powszednie kursuje autobus, który jedzie też przez Wydminy.

 Zapisy

Zapisy przyjmujemy do 26 lipca. Wtedy też potwierdzimy, czy grupa się zebrała. Zgłoszenia oraz wszelkie pytania związane z warsztatem prosimy kierować telefonicznie lub mailowo:

Barbara Gąstoł, tel.: 693 671 519, e-mail: barbara.gastol@gmail.com

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Brak zdjecia

Wyprawa po wizję. Ja i przyroda. Praca z oddzieleniem.

Warsztaty
2024-08-15 - 2024-08-18
Przekraczanie oddzielenia od siebie i przyrody jest ważną pracą na drodze do życiowej pełni oraz kreowania świata wystarczająco dobrego dla wszystkich istot. Wywodząca się z tradycji indiańskiej praktyka pod angielską nazwą vision quest (wyprawa po wizje) jest jednym ze sposobów duchowego kontaktu z naturą i samym sobą. Polega na medytacji w samotności w dzikiej naturze w celu uzyskania przewodniej wizji życia, intuicyjnej odpowiedzi na ważne pytania.
Ustawienia Systemowe

Ustawienia Systemowe Damian Janus

Warsztaty
2024-06-28 - 2024-07-01
Ustawienia systemowe, określane także mianem ustawień rodzinnych, to jedna z najskuteczniejszych metod terapii i coachingu, a na pewno najefektywniejsza, biorąc pod uwagę stosunek czas-efekt. Warsztat, który Państwu proponujemy będzie dotyczył fundamentalnych obszarów życia. W trakcie warsztatu zostaną także omówione teoretyczne podstawy ustawień systemowych.

Zobacz również