LifeFree.pl

CIAŁO_KSZTAŁTY // MOVING SHAPES LETNI PLENER TAŃCA

Jako PRACOWNIA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO pragniemy zaprosić Cię na tygodniową praktykę zagłębiania się w sztukę tańca, ruchu, oddechu, uważności ciała i wszystkiego tego co składa się na całokształt // ciało_kształt tańca współczesnego.
CIAŁO_KSZTAŁTY // MOVING SHAPES LETNI PLENER TAŃCA
CIAŁO_KSZTAŁTY // MOVING SHAPES LETNI PLENER TAŃCA
  • Start: 2022-07-11
  • Koniec: 2022-07-17

Jako PRACOWNIA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO pragniemy zaprosić Cię na tygodniową praktykę zagłębiania się w sztukę tańca, ruchu, oddechu, uważności ciała i wszystkiego tego co składa się na całokształt // ciało_kształt tańca współczesnego.
Zapraszamy na Letni Plener Tańca - Ciało_Kształty w terminie 11-17 Lipca!!!

Wspólny czas pragniemy nasycić rozważaniami o istocie tańca współczesnego, zrozumieć jego różnorodne wpływy i jego wielowarstwowość. Pragniemy przeznaczyć czas zarówno na intensywny trening, jak i na procesy poszukiwania i eksplorowania w ruchu, tak aby zapoznać Cię z różnymi obliczami tańca współczesnego i technikami mającymi wpływ na jego rozwój. Przedstawimy Wam między innymi:

- techniki tańca współczesnego: release technique, flying low, floorwork
- play fight
- elementy jogi, qi kung, pranajamy i innych technik oddechowych
- choreografię improwizacji, ruch kreatywny, movement research
- taniec w naturze // embodied nature
- techniki stretchingu i bodywork’ów 

W całej intensywności procesu chcemy dać też przestrzeń na refleksję, odpoczynek, który pozwoli zaaplikować zdobyte umiejętności. Będzie to czas na rozmowy, notatki, na wspólne zgłębianie tekstów o tańcu, filmów,czas na analizy i rozmowy przy kominku, w słońcu, na trawie...

Wstępny harmonogram:

8:00 - 8:45 - PORANNE SESJE UWAŻNOŚCI
9:00 - 10:00 - śniadanie
10:00 - 13:00 - TANIEC WSPÓŁCZESNY: technika, kombinacje, motoryka
13:30 - 15:00 - obiad
16:00 - 19:00 - TANIEC WSPÓŁCZESNY: eksploracje, improwizacja, lab
19:00 - 20:00 - kolacja
20:00 - jam session/ sesje stretchingu/ bodywork’ów/ wspólne czytanie/ relaks.

*** Plan jest elastyczny i może ulec zmianie względem pogody lub naszych wspólnych potrzeb. ***

Zakwaterowanie, wyżywienie:

Naszym domem na ten czas stanie się Ośrodek Rozwoju w Polu, Wydminy - MAZURY
Jest to pięknie położona agroturystyka, w skład której wchodzi naturalny dom gliniany i nowy dom z 80m2 salą do tańca, 17 hektarów terenu. Są to pastwiska, młody las brzozowy, pola uprawne i staw. Nieopodal znajdują się jeziora i Puszcza Borecka.
Do mieszkania będziemy mieć pokoje 2/3/4 osobowe z łazienkami na korytarzu, dostępna będzie też domowa kuchnia, przestrzeń wspólna i sala warsztatowa do użytku 24/h.

https://osrodekwpolu.pl

Zapewniamy pyszne, zdrowe, wegetariańskie/wegańskie posiłki: śniadanie, obiad, kolacja.

Koszt:

1450 zł - cena promocyjna (przy zapisie i wpłacie zaliczki - 400 zł, do 12.05- ilość ograniczona)

1650 zł - cena regularna (przy zapisie po 12.05, wpłata zaliczki - 400 zł do 24.06)

Cena zawiera: zakwaterowanie, wyżywienie (3 posiłki), około 40 godzin warsztatowych.

Zaliczka 400 zł (cena promocyjna do 12/05 lub cena regularna do 24/06) płatna przelewem. 

Dane do przelewu 

Numer konta: 25 1050 1025 1000 0091 3956 5940 

Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju 

Wpłaty z dopiskiem: zajęcia grupowe

Kontakt i zapisy:
przestrzen.tanca@gmail.com
fb: … 

 PRACOWNI i prowadzących:

PRACOWNIA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO to nazwa pod którą prowadzimy nasze regularne zajęcia, są to dwie grupy o różnym poziomie zaawansowania i profilu (PREP i LAB). Traktujemy PRACOWNIĘ jako przestrzeń badania, analizowania i regularnego praktykowania tańca współczesnego. Pragniemy myśleć o niej jako o komplementarnej strukturze, w której możecie spotkać się z dwoma bliskimi sobie lecz innymi podejściami do ruchu oraz tańca, z dwoma osobowościami i z dwoma innymi ciałami ;) Interesuje nas ciągły, regularny proces, myślenie o tańcu jako o praktyce oraz budowanie wspierającej się i napędzającej społeczności. Teraz czas na zabranie PRACOWNI na wakacje i doświadczenie bycia razem przez cały tydzień.

PROWADZĄCE:

Agnieszka Sikorska - Aga 5 lat temu rozpoczęła prowadzenie swoich autorskich i niezależnych zajęć. Poprzez uczenie przetwarza własne doświadczenia taneczne, dzieli się nimi filtrując je przez swoją wrażliwość. Wierzy, że każdy może tańczyć. Swoich uczniów obdarza uwagą, precyzyjnie tłumaczy kwestie techniczne, by w improwizacji dać pole do wolności i własnych odkryć. Na zajęciach zawsze panuje atmosfera swobody, bezpieczeństwa i akceptacji.

Wykształcenie zdobywała na kierunku Taniec na Akademii Humanistyczno -Ekonomicznej w Łodzi, Academy of Performing Arts w Pradze oraz podczas programu tanecznego Warsaw Dance Department. Zaś będąc trzy miesiące w Izraelu trenowała z zespołami Batsheva, Vertigo oraz Yasmeen Godder. W zeszłym roku ukończyła drugi rok kursu Akademii Choreografii Eksperymentalnej, kolektywu “Centrum w Ruchu”. W październiku 2021 uczyła się pod okiem Davida Zabrano podczas “5 weeks Intensive of Flying Low and Passing Through”. Tworzy autorskie zajęcia z pola tańca współczesnego, kolektywnej pracy projektowej oraz ucieleśniania natury. Performerka, tancerka i pedagog tańca. Realizuje niezależne produkcje, np. spektakl „Patolovja”, autorski performance „Mowa Ciała”, czy videoart „Kambium”.

 

Paulina Rewucka dzieli się tańcem od kiedy pamięta, począwszy od pląsów w rodzinnych ogródkach, przez szkolne korytarze po sceny teatralne. Profesjonalnie naucza od 10 lat, w różnych miejscach, w różnych językach. Zależy jej na znalezieniu indywidualnej ekspresji uczestników zajęć i języka ruchowego, poprzez który podopieczny może zrozumieć siebie, aby następnie współpracować z innymi. W nauczaniu niezwykle ważna jest dla niej praca kreatywna, która pozwala na uwolnienie wyobraźni, a w wyniku także twórczości. Poszukuje jej zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz fizycznego ciała w ruchu.

Paulina ukończyła Anton Bruckner Universitat w 2019 roku. W trakcie studiów miała możliwość pracy w austriackim teatrze Landes, jak również wyjazdu do duńskiej szkoły choreografii w Kopenhadze aby edukację zwieńczyć stażem w Lenka Vagnerova Company. W tym czasie zainteresowała się kolektywem Formless Arts oraz koncepcjami Bruna Caverny. Po powrocie do Polski stworzyła pierwszą produkcję z kolektywem Why not? w ramach rezydencji w Krakowskim Centrum Choreograficznym pod tytułem “Nieprzeniknione srebro”. Pracuje przy interdyscyplinarnych projektach z artystami wizualnymi (m.in. Floraphilia, Biennale Warszawa) oraz muzycznymi (m.in. Błędowska Desert Sessions Music, Roland Jazz Festival, Dance me - World Wednesdays). Organizuje warsztaty (m.in. Wild Play, Wokół twarzy – taniec, performatyka, improwizacja), festiwale (m.in. BodySoundSpace, Święto Improwizacji) i stara się nie zwariować.

Zapraszamy! :) 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

[Warszawa] LOWEN for MEN. Mój męski ród i ja.

[Warszawa] LOWEN for MEN. Mój męski ród i ja.

Warsztaty
2023-06-23 - 2023-06-25
Siła, która płynie z integracji ciała i umysłu może być odzyskana aby doświadczać pełni w życiu, pracy, miłości i seksie. I do takiego doświadczenia Cię zapraszam - Marcin Poćwiardowski
BUTOH - Noworoczny Warsztat Tańca / New Year’s Dance Workshop

BUTOH - Noworoczny Warsztat Tańca / New Year’s Dance Workshop

Warsztaty
2022-12-28 - 2023-01-01
Zapraszamy na 5 dni doświadczeń 3 japońskich technik pracy ze świadomością ciała-umysłu: * Butoh - taniec 'nowoczesny' (3 h dziennie), * Aikishintaiso - gimnastyka energetyczna aikido (1,5 h dziennie), * Zazen - medytacja Zen (1,5 h dziennie).

Zobacz również

LATAJ JAK PIÓRKO... RAZEM
Warsztaty
poniedziałek, 21 lutego 2022, 12:17

LATAJ JAK PIÓRKO... RAZEM

Z wielką radością i podekscytowaniem zapraszam na sześciodniowy letni warsztat...