LifeFree.pl

Uważność w komunikacji ze sobą i innymi

Uważność w komunikacji ze sobą i innymi
Uważność w komunikacji ze sobą i innymi
  • Start: 2019-05-19, godzina 10:00
  • Koniec: 2019-05-19, godzina 18:00
  • WWW: strona www

Warsztat ten to pierwszy krok do swobodnej, radosnej i satysfakcjonującej komunikacji ze sobą i innymi. Być może dostrzegasz, że niewiele osób Ciebie słucha albo Ty rzadko kiedy słyszysz, co kto do Ciebie mówi. Być może tęsknisz za uczuciem bycia wysłuchanym. Co robić, by mieć tego w życiu więcej? Taką komunikację możesz rozwijać dzięki wprowadzeniu uważności do swojego codziennego życia.

Dzięki uważności możemy rozpoznać nawyki komunikacyjne i wewnętrzne bariery, które utrudniają nam skuteczne porozumiewanie się. Kiedy je sobie uświadamiamy i przyglądamy się im w świetle życzliwości, możemy uwolnić się od ich wpływu i otworzyć na nowe możliwości w skuteczniejszym wyrażaniu siebie. Możemy też rozwijać bycie w autentycznym kontakcie z najbliższymi, w rodzinie, miejscu pracy i wśród znajomych.

Na warsztacie poznasz:
- proste techniki uspokajania umysłu, które pozwolą Ci zwrócić większą uwagę na ciało, emocje i własne potrzeby
- sposoby rozwijania życzliwości do siebie i innych
- klucze do uważnego porozumiewania się
- praktycznie i skuteczne narzędzia, które ułatwiają komunikację z innymi, tam gdzie żyjesz

Warsztat jest okazją do zapoznania się, czym jest uważność i jak ją praktykować w codziennym życiu, w tym szczególnie poprzez uważne porozumiewanie się. Stworzymy wspólnie bezpieczną przestrzeń,w którym doświadczymy, czym jest uważne słuchanie i co w nas się pojawia, kiedy w końcu możemy zostać wysłuchani. Nauczymy się też podstawowych narzędzi aktywnej i uważnej komunikacji.

Praktyki uważności prowadzę w podejściu Mindfulness Based Living Course (Kurs Życia w Oparciu o Uważność). Podejście to zakłada rozwijanie uważności we wszystkich aspektach życia oraz równolegle rozwijanie postawy życzliwości wobec siebie i innych.

Koszt udziału: 120 zł
Miejsce: Poruszenie Joga, ul. Norwida 22/7, Wrocław

Aby zapisać się na warsztat, proszę Cię o przesłanie maila na adres: emiliaslimko@gmail.com

Jeśli masz pytania, to proszę o kontakt.
Zapraszam serdecznie!
Emilia Ślimko

O mnie:
Z wykształcenia jestem psychologiem oraz trenerką uważności. Uczę praktyki uważności w ujęciu Mindfulness Based Living Course (akredytowanego przez Mindfulness Association UK). W swojej pracy korzystam z narzędzi Zarządzania Możliwościami (Possibility Management), Porozumienia Bez Przemocy (NVC) oraz pracy z ciałem. Prowadzę sesje indywidualne dla osób dorosłych, warsztaty i szkolenia. Jestem absolwentką m.in. psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, kursu nauczycielskiego Mindfulness w ujęciu MBLC i Kursu Compassion (Współczucia) certyfikowanych przez Mindfulness Association. Jestem w zespole trenerskim Holistycznej Szkoły Trenerów. Prowadzę pracownię uważności i rozwoju Imago. Strefa Wzrostu.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Mazurski Krąg Przygody 2_główne

Mazurski Krąg Przygody

Warsztaty
2021-08-07 - 2021-08-14
Mazurski Krąg Przygody to wyjątkowa impreza tylko dla ojców i synów. To czas, w którym możesz zbudować/pogłębić relacje ze swoim synem. To bezpieczna przestrzeń do przeżywania przygód, wyrażania emocji, zdobywania doświadczeń i dobrej zabawy. To czas, dla Ciebie i twojego syna.
Głębokie Poczucie Własnej Wartości

Głębokie Poczucie Własnej Wartości

Warsztaty
2020-11-27 - 2020-11-29
Poczucie wartości to bardzo kompleksowy temat. Dotyka wszystkich obszarów naszego życia. W zależności od dostępu do niego podejmujemy wyzwania jakie stają na naszej drodze bądź nie. Od głębokiego poczucia własnej wartości zależy jakość naszych relacji, pracy i satysfakcji jaką czerpiemy z każdego dnia.

Zobacz również

Miedzy Niebem a Ziemią
Warsztaty
piątek, 26 czerwca 2020, 09:35

Miedzy Niebem a Ziemią

Najnowszy warsztat z cyklu ZASTOSOWANIE TAŃCÓW W KRĘGU i elementów...