LifeFree.pl

Psychofreski wokalne - warsztat twórczego śpiewu

Spotkanie w kręgu szczególnie dla tych którzy tęsknią za nieskrępowanym, wolnym śpiewem, pełnym radości, uczuć i ekspresji. Dla tych co tęsknią za byciem razem, w kontakcie, w przyjemności bycia, bez oceny i określania na kategorie, kolory czy poprawne/ niepoprawne. Dla tych co lubią działać z przymrużeniem oka, z podniosłym poczuciem ważności chwili albo ze swobodnym tworzeniem czegokolwiek i jakkolwiek.
Psychofreski wokalne - warsztat twórczego śpiewu
Psychofreski wokalne - warsztat twórczego śpiewu
  • Start: 2018-04-10, godzina 19:00
  • Koniec: 2018-04-10, godzina 21:30
  • WWW: strona www

Pamiętam jak którego wieczoru na Mazurach, będąc z osobami mi bliskimi w słomianym domu, siedzieliśmy wieczorem i rozmawialiśmy. Był wieczór, wydawało się że za raz wszyscy się rozejdą do spania. Nagle Bartek (Bartek Płazak) zaczął grać na gitarze, zaczęłam śpiewać spontanicznie, improwizowałam dźwięki i teksty. Wszyscy zaczęli się przyłączać. Po kolei, bardziej lub mniej, każdy na swój sposób. Zaśpiewaliśmy znane nam teksty, potem improwizowaliśmy na tekście „ciasto ze śliwkami” i „wegetariańskie tofu (naprawdę nie wiem dlaczego takie teksty ;)) a na koniec wspólnie stworzyliśmy kołysankę na odchodne.

Postanowiłyśmy wraz z Dorotą podarować Wam kawałek atmosfery twórczej, relaksu, wędrówki w głąb siebie, doświadczenie bycia tu i teraz. Dorota wniesie swoją wrażliwość, bycie w kontakcie i intuicyjność, ja z kolei wniosę artystyczny ferment, wgląd, momenty refleksji i energii.

PRZEBIEG: Będzie to spotkanie z dźwiękami, z głosem, z improwizacją na melodiach, piosenkach, tekstach poprzez uprzednią pracę ze świadomym oddechem, ruchem, tańcem. Nie musicie potrafić śpiewać, każdy dźwięk może być idealną melodią. Otwarcie się na każdy dźwięk jest relaksem i byciem tu i teraz. W trakcie spotkania damy narzędzia pomagające uwolnić głos i własną ekspresję, stworzymy przestrzeń do wspólnej twórczości. Możesz przyjść niezależnie od swoich wcześniejszych doświadczeń z tańcem i ruchem, jeśli jednak pracujesz z ciałem, głosem, z grupami lub indywidualnie, to ten warsztat, ta przestrzeń może być dla Ciebie okazją do pogłębienia swojej świadomości i warsztatu pracy.

DLA KOGO? Zapraszamy wszystkich śpiewających, nieśpiewających, tańczący i nie tańczących, szukających społeczności twórczej, szukających wglądu, szukających radości i przyjemności, chcących coś zmienić, nie chcących nic zmieniać ;)

JAK? Preferujemy podejście holistyczne. Żeby uruchomić głos skupiamy się na oddechu, ruchu, czuciu własnego ciała, dbamy o to byście poczuli się swobodnie w grupie.

COŚ EKSTRA: Warsztat, krąg to spotkanie odbywać się będzie przy muzyce na żywo, którą będziemy tworzyć my i każdy kto będzie chciał się dołączyć. Sprawi to, że jeszcze bardziej będziemy mogli poczuć czym jest dźwięk, głos, wibracja. I jak ona wprawić nas może w ruch, wzajemnie na siebie oddziałując.

CENA: 50zł

MIEJSCE: Katowice.
Dokładną lokalizację podamy wkrótce.

Jeśli posiadacie bębny, grzechotki, dzwonki to zabierzcie ze sobą. Jest to dobre towarzystwo do naszych naturalnych dźwięków.

Zapisy: agata@hst.edu.pl

-------
Agata Brzóska - trenerka rozwoju osobistego, arteterapeutka, coach, pomysłodawca wydarzeń opartych na improwizacji - Psychofreski (od 2011). Kilka lat na scenie jako wokalistka i aktorka. Uwielbia improwizować głosem, szukać dźwięków i swobodnych melodi. Do tego chętnie rozsypuje różne instrumenty i wybiera w danym momencie te, które ją przyciągają: przeszkadzajki, misy tybetańskie, djembe, bębny, a także drewno, podłoga, ściana.

Dorota Komasa - trenerka rozwoju osobistego (w trakcie szkolenia HST), pedagożka, instruktorka improwizacji tańca, świadomości ciała i eksperymentalnego teatru tańca wg. metody Detleffa Kapperta, masażystka hawajskiego masażu Lomi Lomi Nui. Stworzyła i prowadzi między innymi autorski Cykl Warsztatów dla Kobiet „Od Nowiu do Pełni” (od 2017r), "Wojownik. Wojowniczka.Wytańcz to!”, „Matka i córka. Projekt taneczno-improwizacyjny”. Współprowadzi warsztat „Taniec Dźwięku w Ciele”.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Mazurski Krąg Przygody 2_główne

Mazurski Krąg Przygody

Warsztaty
2021-08-07 - 2021-08-14
Mazurski Krąg Przygody to wyjątkowa impreza tylko dla ojców i synów. To czas, w którym możesz zbudować/pogłębić relacje ze swoim synem. To bezpieczna przestrzeń do przeżywania przygód, wyrażania emocji, zdobywania doświadczeń i dobrej zabawy. To czas, dla Ciebie i twojego syna.
Techniki prowokatywne w pracy z ludźmi

Techniki prowokatywne w pracy z ludźmi

Warsztaty
2021-02-27 - 2021-02-28
Zapraszam na dwa dni śmiechu, odkrywania siebie, przekraczania granic, pokonywania tabu, otwierania się na to co na co dzień przemilczane, naukę niezwykle dynamicznych i skuteczncych technik oddziaływania na innych ludzi.

Zobacz również

Miedzy Niebem a Ziemią
Warsztaty
piątek, 26 czerwca 2020, 09:35

Miedzy Niebem a Ziemią

Najnowszy warsztat z cyklu ZASTOSOWANIE TAŃCÓW W KRĘGU i elementów...