LifeFree.pl

Ugruntowanie i zakorzenienie w ciele

I Warsztat wprowadzający do cyklu spotkań Kręgu Świadomości Ciała. Przeniesiemy swoją uwagę z umysłu na ciało po to, by mocniej się w nim osadzić, rozpoznać jego potrzeby i funkcje oraz doświadczyć głębokiego połączenia z życiową energią. Źródło życia bije w naszym ciele, jest wibracją, przepływem, ciepłem, gracją i lekkością. Żeby tego doświadczyć, trzeba zejść do samego dołu, stanąć mocno na ziemi i ugruntować się oraz połączyć z tym, co żywe.
Krąg Świadomości Ciała – wspólnota integralna
Krąg Świadomości Ciała – wspólnota integralna
  • Start: 2018-01-27, godzina 09:00
  • Koniec: 2018-01-28, godzina 19:00
  • Miejsce: Łękawica koło Wadowic, Ośrodek Źródło
  • Limit miejsc: 14
  • Wstęp: 260 zł
  • WWW: strona www

I Warsztat wprowadzający do cyklu spotkań Kręgu Świadomości Ciała. Przeniesiemy swoją uwagę z umysłu na ciało po to, by mocniej się w nim osadzić, rozpoznać jego potrzeby i funkcje oraz doświadczyć głębokiego połączenia z życiową energią. Źródło życia bije w naszym ciele, jest wibracją, przepływem, ciepłem, gracją i lekkością. Żeby tego doświadczyć, trzeba zejść do samego dołu, stanąć mocno na ziemi i ugruntować się oraz połączyć z tym, co żywe. W pracy będziemy korzystać przede wszystkim z technik rozwijanych na gruncie bioenergetyki.

UCZESTNIKIEM Kręgu Świadomości Ciała może być osoba pełnoletnia, gotowa do odważnego odkrywania siebie i wchodzenia w relacje z innymi uczestnikami. Krąg Świadomości Ciała nie jest przestrzenią, gdzie stosuje się procedury psychoterapeutyczne. Krąg jest wspólnotą ludzi nastawionych na rozwój, a nie leczenie. Dlatego uczestnikiem może być wyłącznie osoba, która nie leczy się psychiatrycznie i nie znajduje się w kryzysie.
Krąg składa się z min. 8 - maks. 14 osób.

Spotkania warsztatowe Kręgu odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu, w weekendy w ośrodku „Źródło” mieszczącym się w Łękawicy koło Wadowic. Zaplanowany jest także siedmiodniowy warsztat w długi weekend majowy. Trzy pierwsze spotkania są otwarte. 
UWAGA! Od czwartego spotkania grupa ma charakter zamknięty. 
Po zakończeniu cyklu warsztatów istnieje możliwość kontynuowania spotkań Kręgu w oparciu o wspólnie ustalone zasady.

Noclegi w wieloosobowych salach na materacach. Do dyspozycji są dwie łazienki.
Wyżywienie wegańskie, bezcukrowe, oparte na lokalnych produktach. Posiłki są przygotowywane wspólnie przez uczestników z produktów zakupionych wcześniej przez organizatorów.

Porządek dnia:
sobota
- 9.00 -10.00 – przyjazd, zakwaterowanie, herbata
- 10.00 - 13.00 – sesja poranna
- 13.00 – 16.00 – przerwa obiadowa
- 16.00 – 19.00 – sesja popołudniowa
- 19.00 – 20.00 – kolacja
- 20.00 – 22.00 – sesja wieczorna nieformalna (muzykowanie, śpiewy, taniec, przytulanki, medytacja, ognisko)
niedziela
- 7.00 – 7.45 - medytacja (dla chętnych)
- 8.00 – 9.00 - śniadanie
- 9.00 – 13.00 – sesja poranna
- 13.00 – 16.00 – przerwa obiadowa
- 16.00 – 18.00 - sesja popołudniowa
- 18.00 – 19.00 – kolacja

Koszt: nocleg 20 zł/doba, składka na jedzenie 15 zł/dzień, udział w spotkaniu 260 zł (weekend).

Zgłoszenia i dodatkowe informacje: wyłącznie telefonicznie 502868412. Zaproszenie do Kręgu nastąpi po obyciu rozmowy wstępnej.
Na I warsztat należy się zgłosić do 20 stycznia 2018, wpłacając zaliczkę 50 zł.
Organizatorzy zastrzegają możliwość odwołania warsztatu na tydzień przed jego odbyciem, zwracając wpłacone kwoty za udział.

Prowadzący: 
Ryszard Kulik, doktor psychologii, trener, pisarz i publicysta. Posiada 28-letnie doświadczenie w pracy z grupami w obszarze rozwoju osobistego. Miłośnik przyrody i prostego życia. Praktykuje od kilkunastu lat medytację zen. Jego misją jest towarzyszenie ludziom w przekraczaniu oddzielenia od siebie, innych oraz przyrody.

Współorganizatorka:
Barbara Wojtaszek, polonistka, anglistka, blogerka, zainteresowana pracą z ciałem, dzikością i zdrowym odżywianiem w ujęciu holistycznym.

Kontakt
Ryszard Kulik: tel. 502868412

Tagi

Ludzie

Ryszard Kulik

Ryszard Kulik

Trener
doktor psychologii, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (rekomendacja II st.) Od 26 lat zaangażowany w prowadzenie grup w ramach edukacji psychologicznej i ekologicznej.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

[Warszawa] LOWEN for MEN. Mój męski ród i ja.

[Warszawa] LOWEN for MEN. Mój męski ród i ja.

Warsztaty
2023-06-23 - 2023-06-25
Siła, która płynie z integracji ciała i umysłu może być odzyskana aby doświadczać pełni w życiu, pracy, miłości i seksie. I do takiego doświadczenia Cię zapraszam - Marcin Poćwiardowski
BUTOH - Noworoczny Warsztat Tańca / New Year’s Dance Workshop

BUTOH - Noworoczny Warsztat Tańca / New Year’s Dance Workshop

Warsztaty
2022-12-28 - 2023-01-01
Zapraszamy na 5 dni doświadczeń 3 japońskich technik pracy ze świadomością ciała-umysłu: * Butoh - taniec 'nowoczesny' (3 h dziennie), * Aikishintaiso - gimnastyka energetyczna aikido (1,5 h dziennie), * Zazen - medytacja Zen (1,5 h dziennie).

Zobacz również

LATAJ JAK PIÓRKO... RAZEM
Warsztaty
poniedziałek, 21 lutego 2022, 12:17

LATAJ JAK PIÓRKO... RAZEM

Z wielką radością i podekscytowaniem zapraszam na sześciodniowy letni warsztat...