LifeFree.pl

Techniki iluzjonistyczne w terapii pedagogicznej - warsztat

Techniki iluzjonistyczne w terapii pedagogicznej - warsztat
Techniki iluzjonistyczne w terapii pedagogicznej - warsztat
  • Start: 2018-03-26, godzina 17:00
  • Koniec: 2018-03-26, godzina 20:00
  • WWW: strona www

Przygotowałam warsztat dla:
- prowadzących zajęcia korekcyjno - kompensacyjne
- wychowawców świetlicy
- nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej

Podczas warsztatu uczestnicy poznają elementy mojego autorskiego programu "Akademii Młodego Czarodzieja", który włączyłam w zajęcia korekcyjno - kompensacyjne oraz aktywności mojej klasy. Program polega na nauce technik iluzjonistycznych i tricków, które w sposób atrakcyjny dla dzieci pozwalają im na trening motoryki, koncentracji i koordynacji wzrokowo - ruchowej. Działania te podnoszą samoocenę uczniów, pozwalają im na odkrycie swoich ciekawych zasobów, podnoszą motywację do pracy nad trudnościami.

Podczas warsztatu uczestnicy poznają:
- techniki iluzjonistyczne oraz triki przy wykorzystaniu materiałów -
recyklingowych oraz przedmiotów codziennego użytku,
- narzędzia komunikacyjne i spostrzeżenia dotyczące dostosowania - technik do różnych rodzajów trudności ucznia,
- sposoby stopniowania trudności technik,
- możliwości wykorzystania efektów zajęć w życiu dziecka i społeczności szkolnej.

Plan warsztatu:
1. Idea działania - źródła, sposób rozpoczynania zajęć.
2. Poznanie technik: papierowych, karcianych, sznurkowych, gumeczkowych.
3. Sposoby ewaluacji zajęć - karty mocy.
4. Inne przestrzenie na wykorzystanie umiejętności zdobytych na zajęciach.
Koszt: 100 zł
Bilety dostępne na: https://iluzjawterapiispojnik.evenea.pl/

Po zajęciach uczestnicy dostaną zaświadczenie o udziale oraz będą mogli zabrać ze sobą podstawowy zestaw materiałów do ćwiczeń.

Prowadząca - Bożena Andrzejewska - Spójnik Edukacji
Na co dzień współpracuję z różnymi szkołami alternatywnymi w ramach własnej działalności Spójnika Edukacji. Uważność na dzieci, wrażliwość komunikacyjna, podążanie za ich ciekawością, towarzyszenie im w ich pomysłach i wzajemne inspirowanie się, to dla mnie najważniejsze wątki w pracy nauczyciela. Narzędzia, modele i teorie to drogowskazy na tej drodze, które pomagają spoglądać na trasę i ułatwiają podróż, ale to co najważniejsze dzieje się w rozmowie, autentycznym kontakcie.
To, jak pracuję teraz, jest efektem mojego 10 letniego doświadczenia w pracy z grupami dzieci oraz w indywidualnym kontakcie. Swoje autorskie programy realizowałam przy współpracy z O.T. Tumi - Tur" Były to: "Wyprawa do wyroczni Delfickiej" oraz "Mezopotmania", a także "Akademię Młodego Czarodzieja" i "S-łowców słów" w Szkole Podstawowej nr 16 we Wrocławiu. Miałam okazję współpracować z Uniwersytetem Dzieci - przez rok prowadziłam grupę wraz z pracownikiem naukowym Politechniki Wrocławskiej.
Od wielu lat współpracuję z Fundacją Bullerbyn z Warszawy, gdzie wielokrotnie byłam wychowawczynią podczas "Wiosek Bullerbyn", a także kierownikiem i mistrzem zajęć. W tej fundacji zaczęłam swoją przygodę z edukacją demokratyczną - byłam mentorką jednej z grup unschoolingowych. Doświadczenie to kontynuuję we Wrocławiu, gdzie od 3 lat współpracuję z Małą Uczelnią, Centrum Integracji - Pozytywką oraz Wolną Szkołą w Domaszczynie, tam prowadzę zajęcia językowe połączone z różnorodnymi technikami twórczymi oraz realizuję banki pomysłów dzieci. Od września prowadzę także autorską grupę tutoringową dla młodzieży oraz współpracuję z Bullerbynową Grupą Uschoolingową, jako tutorka przedmiotowa.
Swoje doświadczenia z edukacji alternatywnej wykorzystywałam i rozwijałam w Szkole Podstawowej, gdzie przez trzy lata byłam wychowawczynią nauczycielką języka polskiego oraz terapeutką pedagogiczną. Tam prowadziłam także lekcje twórczości w ramach innowacji oraz projekty uczniowskiego wolontariatu. Od kilku lat dzielę się swoimi pomysłami na pracę z dziećmi z innymi nauczycielami oraz studentami kierunków nauczycielskich.
Zależy mi na wzbogacaniu dzieci w narzędzia komunikacji, rozbudzanie w nich twórczego podejścia do języka. Fascynuje mnie język we wszelkich odsłonach codzienności i sztuki. Oprócz powieści i poezji, uwielbiam żarty, slang, gry słowne, memy, blogi i rozmowy z innymi ludźmi. Praca z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami to dla mnie ogromna inspiracja i rozwój osobisty.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Brak zdjecia

Wyprawa po wizję. Ja i przyroda. Praca z oddzieleniem.

Warsztaty
2024-08-15 - 2024-08-18
Przekraczanie oddzielenia od siebie i przyrody jest ważną pracą na drodze do życiowej pełni oraz kreowania świata wystarczająco dobrego dla wszystkich istot. Wywodząca się z tradycji indiańskiej praktyka pod angielską nazwą vision quest (wyprawa po wizje) jest jednym ze sposobów duchowego kontaktu z naturą i samym sobą. Polega na medytacji w samotności w dzikiej naturze w celu uzyskania przewodniej wizji życia, intuicyjnej odpowiedzi na ważne pytania.
Ustawienia Systemowe

Ustawienia Systemowe Damian Janus

Warsztaty
2024-06-28 - 2024-07-01
Ustawienia systemowe, określane także mianem ustawień rodzinnych, to jedna z najskuteczniejszych metod terapii i coachingu, a na pewno najefektywniejsza, biorąc pod uwagę stosunek czas-efekt. Warsztat, który Państwu proponujemy będzie dotyczył fundamentalnych obszarów życia. W trakcie warsztatu zostaną także omówione teoretyczne podstawy ustawień systemowych.

Zobacz również