LifeFree.pl

Szkoła Integralnej Ekopsychologii SIE_II edycja 2022

Zapraszamy Cię na II edycję jedynego w Polsce kursu integralnej ekopsychologii: podejścia, które łączy DZIAŁANIE na rzecz przyrody i świata z PROCESEM wewnętrznej przemiany na poziomie wiedzy, emocji i świadomości.
Szkoła Integralnej Ekopsychologii SIE_II edycja 2022
Szkoła Integralnej Ekopsychologii SIE_II edycja 2022
  • Start: 2022-01-19, godzina 10:00
  • Koniec: 2022-10-02
  • WWW: strona www

Zapraszamy Cię na II edycję jedynego w Polsce kursu integralnej ekopsychologii: podejścia, które łączy DZIAŁANIE na rzecz przyrody i świata z PROCESEM wewnętrznej przemiany na poziomie wiedzy, emocji i świadomości.

Jeśli chcesz od życia czegoś więcej, poszukujesz głębszego SENSU, możliwości integralnego ROZWOJU, odkrywania siebie w pełniejszym wymiarze RELACJI ze światem, to SIE jest dla Ciebie.

Jeśli tęsknisz za pięknym, pełnym życiem w głębokim POŁĄCZENIU z Ziemią, innymi istotami ludzkimi i pozaludzkimi – dołącz do nas!

Kurs obejmuje 12 zjazdów:

1. Trening interpersonalny na procesie (5 dni!) 19-23 STYCZNIA 2022

2. Proces grupowy, proces naturalny - omówienie doświadczenia treningowego 26-27 LUTEGO 2022

3. Tajemnica życia. Ekologia naukowa jako filar ekopsychologii 19-20 MARCA 2022

4. Jaźń ekologiczna 2-3 KWIETNIA 2022

5. Raport o stanie świata. Praca z trudnymi emocjami 14-15 MAJA 2022

6. Syndrom oddzielenia. Głęboka diagnoza kryzysu środowiskowego i psychologicznego 11-12 CZERWCA 2022

7. Praca z syndromem oddzielenia. Trening uważności 2-3 LIPCA 2022

8. 9. 10 - trzy zjazdy połączone ze sobą, czyli cały ostatni tydzień lipca: Dzika przyroda jako najważniejszy nauczyciel. Wyprawa po wizje 25-27 LIPCA 2022
Ekopsychologiczna i integralna edukacja 28-29 LIPCA 2022
Ekopsychologiczna i integralna terapia. Dziesieć kroków dla Natury 30-31 LIPCA 2022

11. Głęboka Adaptacja 3-4 WRZEŚNIA 2022

12. Aktywna nadzieja - ku nowej rzeczywistości (3 dni!) 30 WRZEŚNIA-2 PAŹDZIERNIKA 2022 (3 dni!)

Dzięki uczestnictwu w SIE:
*rozwiniesz umiejętności kontaktu ze sobą, własnym ciałem i emocjami,
*poprawisz swoje relacje z ludźmi,
*nauczysz się lepiej radzić sobie z cierpieniem,
*odkryjesz pełniejszy wymiar własnego człowieczeństwa,
*przełamiesz lęki związane z kontaktem z przyrodą,
*spojrzysz nowymi oczami na fenomen życia,
*docenisz rolę swojej wrażliwości w działaniach na rzecz planety,
*poznasz, w jaki sposób pracować z innymi w wymiarze ekoedukacji/ekoterapii,
*pogłębisz swoją relację z przyrodą,
*rozwiniesz w sobie aktywną nadzieję jako sposób radzenia sobie wobec zagrożeń środowiskowych.

Prowadzący:
Ryszard Kulik - doktor psychologii, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (rekomendacja II st.). Od ponad 30 lat zaangażowany w prowadzenie grup w ramach edukacji psychologicznej i ekologicznej. Specjalizuje się w prowadzeniu treningów interpersonalnych na procesie, grup w obszarze ekopsychologii i głębokiej ekologii. Jego misją jest towarzyszenie człowiekowi w procesie przekraczania oddzielenia od samego siebie, innych ludzi i przyrody. Autor książek dotyczących relacji człowiek – natura, w których łączy perspektywę psychologiczną, duchowa i ekologiczną, m.in. „Odkrywanie natury”, „Stąpając mocno po Ziemi”, czy „Człowiek wobec natury”.

Piotr Skubała - profesor nauk biologicznych na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego. Ekolog, akarolog, autor 145 artykułów naukowych, 47 monografii lub rozdziałów w monografiach, 38 komunikatów naukowych oraz 135 artykułów
popularnonaukowych. Etyk środowiskowy, edukator ekologiczny, działacz na rzecz ochrony przyrody; aktywista klimatyczny, lider Climate Reality Foundation Ala Gore’a, „ethic expert” w Komisji Europejskiej w Brukseli (program HORIZON 2020), członek komisji ds. GMO i GMM przy Ministrze Środowiska (2014-2019), stały współpracownik miesięczników AURA. Ochrona Środowiska i Dzikie Życie, współorganizator Festiwalu Kultury Ekologicznej „Zielono Mi”, organizator i współprowadzący spotkania Klubu Myśli Ekologicznej.

Emilia Ślimko - Od 2008 roku zaangażowana w działania organizacji pozarządowych związanych z edukacją ekologiczną oraz globalną. Zajmuje się tematami zmian klimatu, odpowiedzialnej konsumpcji, sprawiedliwej transformacji oraz Agendą Głębokiej Adaptacji do kryzysu klimatycznego. Prowadzi warsztaty, szkolenia dla młodzieży i dorosłych, instytucji publicznych i firm. Autorka publikacji edukacyjnych, edukatorka klimatyczna, aktywistka ekologiczna. Współzałożycielka Fundacji Otwarty Plan, zajmującej się tematyką zrównoważonego miasta. Jest trenerką medytacji uważności (mindfulness), certyfikowaną w Mindfulness Association UK, trenerką umiejętności miękkich z zakresu komunikacji i rozwoju osobistego w tradycji Possibility Management. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Barbara Ewa Wojtaszek - kiedyś nauczycielka polskiego i angielskiego, dzisiaj edukatorka (głęboko)ekologiczna, absolwentka Szkoły Trenerów Meritum, prezeska zarządu Fundacji Klub Myśli Ekologicznej oraz aktywistka Śląskiego Ruchu Klimatycznego. Spikerka The Climate Reality Project Foundation Ala Gore'a, przeprowadziła kilkadziesiąt spotkań nt kryzysu klimatycznego, m.in. w Dobrym Klimacie w ramach 24.COP w Katowicach.
W CV ma także pracę w Fundacji Szczęśliwi Bez Cukru w Warszawie i wieloletnią działalność wychowawczą z dziećmi i młodzieżą w ramach Związku Harcerstwa Polskiego. Fascynuje ją integrowanie obszarów umysł - ciało - emocje - duch. Prowadzi fanpejdż Klimatyczna Kuchnia na Facebooku, propagując dietę roślinną, sezonową, lokalną, zero waste i bez cukru dodanego. Interesuje się wspólnotami intencjonalnymi w zakresie regeneracji ekosystemów oraz adaptacji do zmian klimatu.

Zajęcia odbywają się w ośrodku Źródło w Beskidzie Makowskim, w otoczeniu lasów, łąk i jeziora.

Dokładne informacje o programie, warunki pobytu i koszty pod tym linkiem (pdf na dysku google):
https://drive.google.com/file/d/1P8bymiq3Y2pdRTfF50n_QWSByakFmkXN/view?usp=sharing

Zgłoszenia, pytania itp przyjmuje Ryś Kulik: kulik@us.edu.pl, tel. 502 868 412

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Szkoła Męskich Grup

Szkoła Męskich Grup

Inne
2023-10-04 - 2025-02-09
Celem szkoły jest uzyskanie kompetencji do prowadzenia małych form warsztatowych i kręgów dla mężczyzn, z użyciem różnych narzędzi i form pracy. Program obejmuje rozwój umiejętności w zakresie zasad i narzędzi prowadzenia grupy, stosowania technik werbalnych, pracy z emocjami, pracy z oddechem i pracy z ciałem.
Szkoła Integralnej Ekopsychologii SIE/ III edycja

Szkoła Integralnej Ekopsychologii SIE/ III edycja

Inne
2023-01-04 - 2023-10-01
Zapraszamy Cię na III edycję jedynego w Polsce kursu integralnej ekopsychologii: podejścia, które łączy DZIAŁANIE na rzecz przyrody i świata z PROCESEM wewnętrznej przemiany na poziomie wiedzy, emocji i świadomości. Jeśli chcesz od życia czegoś więcej, poszukujesz głębszego SENSU, możliwości integralnego ROZWOJU, odkrywania siebie w pełniejszym wymiarze RELACJI ze światem, to SIE jest dla Ciebie.

Zobacz również

Festiwal Wibracje 2022
Inne
czwartek, 24 lutego 2022, 17:45

Festiwal Wibracje 2022

To 5-dniowe wydarzenie łączące wykłady, warsztaty, koncerty – tańce –...