LifeFree.pl

Stałocieplny rodzic- warsztat rozwojowy z końmi oparty na metodzie IFS Internal Family System

“STAŁOCIEPLNY – mający stałą temperaturę niezależnie od temperatury otoczenia. ” To taki, który potrafi odnajdywać w sobie źródło ciepła, spokoju, otwartości mimo emocjonalnych zawirowań.
Stałocieplny rodzic- warsztat rozwojowy z końmi oparty na metodzie IFS Internal Family System
Stałocieplny rodzic- warsztat rozwojowy z końmi oparty na metodzie IFS Internal Family System
  • Start: 2022-07-27
  • Koniec: 2022-07-31
  • WWW: strona www

Nasze nieustanne związki z wewnętrznymi głosami , wzorcami myślowymi i emocjami są bardzo złożone i tym samym przypominają związki z innymi ludźmi.” Richard Schwartz twórca
IFS

“STAŁOCIEPLNY – mający stałą temperaturę niezależnie od temperatury otoczenia. ”
To taki, który potrafi odnajdywać w sobie źródło ciepła, spokoju, otwartości mimo emocjonalnych zawirowań
WARSZTAT JEST ZAPROSZENIEM DLA RODZICÓW KTÓRZY CHCĄ:
-pogłębić świadomość swoich wewnętrznych części. Usłyszeć co mówią , do jakich działań prowadzą , jakie maja intencje oraz jak z nimi rozmawiać.
-przyjrzeć się swojej relacji z dzieckiem oraz odnaleźć swoją STAŁOCIEPLNOŚĆ w stosunku do swoich wewnętrznych głosów
-doświadczyć niezwykłego kontaktu z końmi oraz wybrać się w podróż kajakiem w celu lepszego poznania siebie jako rodzica.
-poznać sposoby na komunikację z poziomu serca rekomendowane przez Tomasza Zielińskiego #usłyszećnaczas
Nikt nas nie uczy jak być rodzicem. Nauka następuje wraz z momentem gdy na świecie pojawia się powołana przez nas do życia maleńka istota. Najczęściej powielamy schematy którymi kierowali się nasi rodzice lub też działamy w opozycji to ich metod. Niektóre z nich służą nam i naszym dzieciom niektóre jednak bardziej tworzą bariery i zamykają. Co sprawia ,że dzieciaki zamykają nam drzwi przed nosem i nie chcą rozmawiać.
PODCZAS WARSZTATOW:
-Przyjrzymy się naszym wewnętrznym głosom, czego dla nas chcą jakie wzajemne relacje tworzą jakie mają przekonania i jak te wszystkie aspekty wpływają na nasze emocje i zachowania.
-Pogłębimy relację z naszymi własnymi częściami. Przyjrzymy się rodzicielstwu jako drodze , która nigdy się nie kończy, a zawsze zaczyna, ulega ciągłej transformacji. Daje to nadzieję ,że jeśli nawet w tym momencie relacje z naszymi dziećmi nie są takie jakich pragniemy to TERAZ jest ten moment w którym możemy coś zmienić.
-Poznamy konkretne sposoby na komunikację z poziomu serca, która wspiera budowanie mostów zamiast murów i tworzy miejsce do prawdziwej autentycznej relacji.
-doświadczymy ćwiczeń oprtych na metodach Internal Family Systems Richarda C.Schwartz’a oraz Akademii Komunikacji Tomasza Zielińskiego.
-poszukamy w sobie “stałocieplności” mimo różnorodności sytuacji których doświadczamy na zewnątrz.
-doświadczymy kontaktu z końmi , które widzą i czują to co często nieuświadomione w nas a przy tym nieustannie poszukują w nas autentyczności.
-popłyniemy kajakami wzdłuż rzeki Łaźna w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania czym jest dla mnie bycie rodzicem.
TERMIN:
Zaczynamy 27 lipca 2022 o godzinie 17.00
Kończymy 31 lipca 2022 o godzinie 14.00
GDZIE:
Spotkamy się w niezwykłym miejscu wśród pól i lasów w otoczeniu mazurskich jezior.
Zakwaterowanie w pokojach 3-4 osobowych. Dostępne są materace należy zabrać własny śpiwór.
PROWADZĄCY:
Iza Sztandera
Mama synów i córki, certyfikowana doula ze Stowarzyszenia Doula w Polsce, towarzyszka kobiet doświadczających zmiany. Wspiera indywidualnie oraz tworząc grupy od 2012 roku. Pracuje z rodzinami, szkoli profesjonalistów. Współzałożyła Pozytywnie o Porodzie oraz Mlekotekę. Miłośniczka autentyczności w każdym wymiarze.
Anna Stasiak:
Mama dwóch nastolatek, zafascynowania życiem i odkrywaniem tego co nieoczywiste. Facylitatorka metody Horse Assisted Education, ukończyła Holistyczną Szkołę Trenerów, oraz szkolenie IFS Internal Family Systems poziom 1 , uczestniczka Akademii Komunikacji Tomasza Zielińskiego.
Rekomendacje od jednej z córek:
“Umiejętności: skończony 3 poziom One Brain, 18 lat macierzyństwa w tym 13 lat praktyki w rozwiązywaniu konfliktów ( młodsza siostra) 27 lat pracy z końmi co oznacza 27 lat terapii osobistej, skończony 1 poziom IFS, setki ZACZĘTYCH książek na różne tematy co oznacza wszechstronną wiedzę, wygrana ze smokiem ( siła 7 w grze Talizman) praktyka w wynoszeniu pająków oraz wypuszczania niepożądanych zwierząt z miejsc zamkniętych, 18 letnia praktyka we wspieraniu nawet najdziwniejszych marzeń:)
Bartosz Płazak
Trener kompetencji społecznych. Posiada rekomendacje trenerskie I i II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, specjalizuje się w szkoleniach kształtujących kompetencje społeczne: trenerskie, liderskie , handlowe i obszaru efektywności osobistej. Prowadzi warsztaty edukacyjne, treningi interpersonalne, rozwojowe, spontaniczności i twórczości. Podejmuje działania dla biznesu, NGO, uczelni w projektach unijnych i komercyjnych. Realizuje zajęcia na uczelnaich: SWPS w Katowicach oraz WSB w Dąbrowie Górniczej oraz dla klientów biznesowych w całym kraju. Jest autorem złożonych projektów cykli edukacyjnych, programów rozwojowych, outdorowych imprez edukacyjnych, warsztatów rozwoju osobistego pod żaglami. Był trenerem, opiekunem merytorycznym i koordynatorem wielu szkół trenerskich o różnych profilach. Jest twórcą i prowadzącym Katowickiego Teatru improwizacji Improwokacja, gdzie propaguje improwizację, jako sposób na rozwój osobisty i metodę szkoleniową. Jego warsztaty łączą pracę na procesie grupowym, korzystanie z dooświadczenia i zaangażowania grupy, przekaz merytoryczny i praktykowanie. Stosuje klasyczne metody pracy z grupą, metody twórcze i improwizacyjne, podejście prowokatywne, narzędzia autorskie.
Tata nastoletniego syna.
IFS Internal Family Systems czyli System Wewnętrznej Rodziny to model terapeutyczny stworzony przez psychoterapeutę systemowego Richarda Schwartz’a, który zakłada ,że nasz umysł nie jest jednorodny i składa się z wielu subosobowości. Tworzą one unikalny system wewnętrzny taką właśnie wewnętrzną rodzinę. Wszystkie części chcą dla nas dobrze i działaja z dobrą intencją jednak niekiedy różnią się między sobą poglądami, przekonaniami wchodzą więc w konflikty lub zawierają między sobą sojusze. Poza częściami istnieje jeszcze nasz rdzeń , źródło, które częścią nie jest i ma moc uzdrawiania nie tylko samych części , które często niosą jakieś ciężary , których nie trzeba już nieść ale również relacji między częściami.
Horse Assisted Education to metoda prowadzenia programów rozwojowych z udziałem koni. Innymi słowy, uczenie się od koni poprzez doświadczenie, które uruchamia w nas nie tylko stronę intelektualną ale również emocjonalną, intuicyjną. Poprzez kontakt z końmi możemy zajrzeć do naszej nieświadomej części wyciągając na wierzch to, co akurat domaga się zauważenia. To okazja do przyglądania się temu, co w nas teraz płynie: jakie myśli, emocje, odczucia z ciała, oddech. HAE polega na wykonywaniu prostych ćwiczeń z końmi (nie wsiadamy na konie podczas warsztatu) oraz kierowania intencjonalnej uwagi na to, co z nami podczas ćwiczenia się dzieje. Ćwiczenia nie można wykonać “źle”.
Dlaczego konie? Konie to zwierzęta żyjące w chwili obecnej. Nie roztrząsają przeszłości i nie planują przyszłości w taki sposób, jak robimy to my, ludzie. Żyją w “tu i teraz” i żywo reagują na kontakt z nami oraz na sytuację, która wydarza się w tej właśnie chwili. To dlatego kontakt z nimi może również nas do tej chwili przywołać.
KOSZT:
1600 zł za całość z wyżywieniem wegetariańskim i noclegami pracą z końmi i spływem kajakowym.
Rezerwacją miejsca jest dokonanie wpłaty na konto:
Maminiec Izabela Sztandera 67 1140 2004 0000 3102 7756 6257 kwota 800 PLN tytułem “Stałocieplny rodzic”
KONTAKT i ZAPISY:
Anna Stasiak
tel 608218703
mail: bachtanka.bialykon@gmail.com
lub
Iza Sztandera
tel. 605408126
mail: Iza@maminiec.eu
10% dochodu z tego warsztatu chcemy przeznaczyć na ośrodek Usłyszeć na czas Tomasza Zielińskiego

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

BUTOH - Noworoczny Warsztat Tańca / New Year’s Dance Workshop

BUTOH - Noworoczny Warsztat Tańca / New Year’s Dance Workshop

Warsztaty
2022-12-28 - 2023-01-01
Zapraszamy na 5 dni doświadczeń 3 japońskich technik pracy ze świadomością ciała-umysłu: * Butoh - taniec 'nowoczesny' (3 h dziennie), * Aikishintaiso - gimnastyka energetyczna aikido (1,5 h dziennie), * Zazen - medytacja Zen (1,5 h dziennie).

Zobacz również

LATAJ JAK PIÓRKO... RAZEM
Warsztaty
poniedziałek, 21 lutego 2022, 12:17

LATAJ JAK PIÓRKO... RAZEM

Z wielką radością i podekscytowaniem zapraszam na sześciodniowy letni warsztat...