LifeFree.pl

Splątane losy. Ustawienia systemowe prowadzi Dorota

SPLĄTANE LOSY 24- 25 marca 2018 warsztat prowadzony z wykorzystaniem metody ustawień systemowych Zapraszam Dorota Kraszewska-Skoczkowska
Splątane losy. Ustawienia systemowe prowadzi Dorota
Splątane losy. Ustawienia systemowe prowadzi Dorota
  • Start: 2018-03-24, godzina 10:00
  • Koniec: 2018-03-25, godzina 17:00
  • Miejsce: Naturalne Centrum Zdrowia Ul. Grażyny 15, 02-548 Warszawa
  • WWW: strona www

"Mózg może przyjąć rady ,ale nie serce a jako, że miłość nie zna geografii, nie zna więc także i granic (...) chociażby ją obciążyć i zatopić głęboko, zawsze wypłynie na powierzchnię."
/Truman Capote/

Ludzie niekiedy żyją życiem innych osób, także zmarłych, zapomnianych. Nie widzą, że nieświadomie powtarzają ich los.
Może być to przyczyną wielu problemów – depresji, ciągłego poczucia winy, zaburzeń psychicznych, skłonności samobójczych. Uwikłania w losy rodziny mogą powodować np., że dzieci, zastępując swoich rodziców lub rodzeństwo, przejmują ich choroby albo chcą je z nimi dzielić. Mogą sprawić, że dzieci wcześnie zmarłych rodziców lub rodzeństwa chcą pójść za nimi w śmierć.
W ustawieniach udaje się ujawnić takie splątane losy i przywrócony zostaje porządek. Widać od razu, który z przodków przekazuje miłość i siłę i jak ta miłość płynie przez pokolenia.

Porządek, według którego wszyscy w rodzinie mają takie samo prawo do przynależności, nie można nikogo wykluczyć, bo będzie to miało zły wpływ na innych. Porządek dotyczy rodziców, rodzeństwa, dziadków, pradziadków. Obowiązują w nim pewne reguły: nie ma lepszych czy gorszych, choć każdy ma swoje miejsce w hierarchii i rangę. Ci, którzy byli pierwsi, mają pierwszeństwo przed tymi, którzy przyszli później, na przykład starsi przed młodszymi.
Jeśli któraś z reguł została w przeszłości pogwałcona, ktoś został pokrzywdzony, ten rodzinny system domaga się przywrócenia równowagi, zadośćuczynienia. To zadanie spada na nieświadome sytuacji osoby z następnych pokoleń. Na tym właśnie polega mechanizm przejmowania przez nas cudzego losu.
Porządek obejmuje też byłych partnerów, na przykład pierwszą żonę ojca albo dziadka, pierwszego męża matki lub babki, osoby, które ustąpiły miejsca następnym. Do kręgu należą też na przykład ci, którzy byli kiedyś wykorzystywani albo na których nieszczęściu rodzina się wzbogaciła.
Powtarzają się najczęściej trzy prawidłowości: „idę za tobą”, „zrobię coś za ciebie” albo „odpokutuję swoją lub twoją winę”.
Nie jesteśmy wolni. Życie nie jest wolne.
Niektórzy wyobrażają sobie, że mogą się uwolnić, ale to tak, jakby odcięli się od życia.
Czy będę wolny, uwalniając się od jedzenia?
Jesteśmy uwikłani w niewiarygodnie wiele związków, kierowani przez wiele sił. Nasze myślenie, decyzje są uwarunkowane czymś, co było wcześniej.
Z drugiej strony to właśnie uwikłania stanowią o wyjątkowości każdego człowieka i jego losu. Bez nich nie moglibyśmy rosnąć, tak jak drzewo bez korzeni. To dotyczy nie tylko rodzin, także całych narodów. Nawet jeśli ktoś wy- emigruje i tak dalej dźwiga, choć inaczej, los swojej społeczności.
Nie można być nieuwikłanym. Chodzi tylko o to, żeby to, co jest wrogie życiu, tak odwrócić, żeby życiu służyło.
Wolność istnieje tylko w obrębie systemu.
Bert Hellinger

W czasie zajęć obserwujemy nasz ludzki los, wpływ pokoleń na to co nam się wydarza obecnie, widzimy porządki panujące w związkach kobiet i mężczyzn i ich przeniesienie na partnerów a co z kolei wpływa na relacje z dziećmi. Spoglądając z miłością, bez osadu, na to, co się wydarzyło odkrywamy wiele praw , które rządzą naszym życiem i przeznaczeniem. Dzięki zrozumieniu tych mechanizmów, zdobywamy moc panowania nad naszym zachowaniem tak aby doznać spokoju i radości w obecnym życiu ale i również by nie być przyczyną cierpienia kolejnych pokoleń.

Dla kogo jest ten warsztat?
Ustawienia rodzinne są odpowiednie dla ludzi , którzy bez względu na lęki chcą być odpowiedzialni za siebie i maja dość odwagi i determinacji aby spotkać się z prawdą, dotyczącą ich rodziny po to by ich dalsze życie było pełne radości, szczęścia i tym służyło następnym pokoleniom.


Co możesz zyskać jako uczestnik?
• Poczucie przynależności i siły płynącej ze swoich korzeni
• Odkrycie i pokonanie barier, które oddzielają Ciebie od czerpania z życia tego, co dobre
• Spokój i równowagę
• Zbudowanie fundamentów szczęśliwego, zrównoważonego życia

Dlaczego warto?
• Zajęcia mają formę intensywnej pracy coachingowej, w zamkniętej grupie tematycznej.
• Podczas warsztatu będziemy mierzyć się z pozarozumowymi przyczynami dyskomfortu, jakiego doświadczamy w życiu zarówno na poziomie fizycznym, jak i związanym z naszą psychiką.
• Praca w grupie osób doświadczających w życiu podobnego pokazuje, że nie jesteś osamotniony w swoich zmaganiach i że są sposoby na lepsze życie, których jeszcze nie wypróbowałeś. Gdy spotykają się w jednej przestrzeni osoby z podobnymi wyzwaniami życiowymi, wzmacniają się wzajemnie i dodają sobie sił.
• Na warsztatach panuje przyjacielska, wspierająca atmosfera

Harmonogram zajęć:
24 marca 2018 sobota 10-17.00 (z przerwą na zjedzenie posiłku w trakcie zajęć ok 13.00)
25 lutego 2018 niedziela 10.00 – 17.00 (z przerwą na zjedzenie posiłku w trakcie zajęć ok 13.00)

CENA: (możliwość otrzymania faktury VAT + 23%)
440,00 za jeden dzień udziału w warsztacie z własnym ustawieniem
570,00 za dwa dni udziału w warsztacie z własnym ustawieniem
60,00 za jeden dzień udziału w warsztacie w charakterze obserwatora/reprezentanta
120,00 za dwa dni udziału w warsztacie w charakterze obserwatora/reprezentanta

KONIECZNOŚĆ REZERWACJI MIEJSC I PRZEDPŁATY!

Ustawienia systemowe prowadzi
Dorota Kraszewska-Skoczkowska
Ukończyła kurs ustawień systemowych metodą Berta Hellingera w poradnictwie i psychoterapii w Centrum Psychologicznych Ustawień Systemowych w 2006r. Absolwentka kursów The Fundamentals and the essentials of Systemic Coaching and Constellations training facilitated by John Wittington approved by The International Coaching Federation. Specjalizuje się w indywidualnej pomocy coachingowej i terapeutycznej metodą Berta Hellingera. Szkolenia i warsztaty prowadzi od 1996 roku. Jako trener i coach efektywności osobistej prowadziła warsztaty z zakresu budowania poczucia własnej wartości i radzenia sobie ze stresem. Prowadziła też liczne szkolenia z zakresu asertywności i komunikacji, szkolenia z zakresu zarządzania czasem. Praktyk NLP. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, Wydziału Pedagogiki Artystycznej.

Metoda Coachingu Systemowego wywodzi się z ustawień wg Berta Hellingera prowadzonych z udziałem reprezentantów, pozwala na zobaczenie szerszego kontekstu i ukrytych relacji. Pokazuje siłę więzi międzyludzkich. Szybko i precyzyjnie prowadzi do dynamiki, która wiąże osobę z jej systemem rodzinnym w dysfunkcjonalny sposób, ograniczając jej osobisty rozwój. Pomagają wydobyć na jaw to, co w rodzinie wikła nas w losy innych członków i to, co do uwikłań prowadzi.
Przede wszystkim zaś, pokazuje reguły i prawa według których udaje się uwolnić z ograniczeń. Bowiem system rodzinny znacząco przyczynia się do tego kim jesteśmy, w czym jesteśmy dobrzy i na jakiej pozycji w grupie czy organizacji czujemy się swobodnie. Czasem działa hamująco na rozwój kariery, utrudnia nam sprawne działanie będąc podstawowym twórcą wzorców w naszym życiu. Dlatego uwalniając się z uwikłań i nieświadomych blokad odzyskujemy zgodę na własny sukces. Pojawia się wolna przestrzeń dla nowego, dla tego, co zostało niegdyś wyłączone.
Jeśli czujesz, że też tak masz - przyjdź. Jeśli chcesz, aby osoba towarzysząca była obecna – zaproś ją. Sprawdź, zobacz, jak inni radzą sobie. Lub nie radzą i dlatego tu są. Praca w grupie wzmacnia możliwość istotnych zmian na poziomie świadomości, relacji oraz dostępu do własnego potencjału.

Kontakt
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA: Jolanta Zawadzka. Tel +48 606 941 224, e-mail: jola.luiza@o2.pl

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

[Warszawa] LOWEN for MEN. Mój męski ród i ja.

[Warszawa] LOWEN for MEN. Mój męski ród i ja.

Warsztaty
2023-06-23 - 2023-06-25
Siła, która płynie z integracji ciała i umysłu może być odzyskana aby doświadczać pełni w życiu, pracy, miłości i seksie. I do takiego doświadczenia Cię zapraszam - Marcin Poćwiardowski
BUTOH - Noworoczny Warsztat Tańca / New Year’s Dance Workshop

BUTOH - Noworoczny Warsztat Tańca / New Year’s Dance Workshop

Warsztaty
2022-12-28 - 2023-01-01
Zapraszamy na 5 dni doświadczeń 3 japońskich technik pracy ze świadomością ciała-umysłu: * Butoh - taniec 'nowoczesny' (3 h dziennie), * Aikishintaiso - gimnastyka energetyczna aikido (1,5 h dziennie), * Zazen - medytacja Zen (1,5 h dziennie).

Zobacz również

LATAJ JAK PIÓRKO... RAZEM
Warsztaty
poniedziałek, 21 lutego 2022, 12:17

LATAJ JAK PIÓRKO... RAZEM

Z wielką radością i podekscytowaniem zapraszam na sześciodniowy letni warsztat...