LifeFree.pl

Powrót do dzikości - wyprawa do Gwatemali z Adą Stolarczyk

Powrót do dzikości to wyprawa po dzikiej przyrodzie i tajemnicach Gwatemali oraz doświadczenie własnej głębi, siły i pełni.
Powrót do dzikości - wyprawa do Gwatemali z Adą Stolarczyk
Powrót do dzikości - wyprawa do Gwatemali z Adą Stolarczyk
 • Start: 2019-12-01
 • Koniec: 2019-12-13

Na trasie:
- Starożytne miasta Majów położone z dala od szlaków turystycznych,
- Wejście na Wulkan i tam spędzenie nocy pod namiotami
-Wschody i zachody słońca na szczycie piramid
-Pobyt w dżungli najbardziej dziewiczych lasach deszczewoych Ameryki
-Spotkania w kręgu
- Lekcja Surfingu na bajecznej plaży zwanej „Rajem Surferów”
-Warsztaty pracy z ciałem, TRE®
- Pogłębianie połączenia z Naturą, zdobywanie narzędzi do bycia w Tu i Teraz
-Sesje oddechowe i medytacyjne
-Doświadczenie tradycyjnych ceremonii Majów
-Pobyt w miasteczku Antigua - kolonialnej perle Gwatemali
-Śniadania z widokiem na jezioro Atitlan, położonego u stóp trzech wulkanów.

Zapraszamy Was w rozwojową podróż, której celem są zakorzenienie i uważność. Ta Wyprawa to podróż po jednym z najbardziej zróżnicowanych geograficznie regionów świata, aby móc aktywnie wypocząć, zachwycić się dziką przyrodą i zajrzeć w głąb siebie.

Jedziemy po spotkanie z dziką przyrodą Ameryki Środkowej. Rozpoczniemy od intencjonalnego wejścia na wciąż aktywny wulkan Gwatemali - Acatenango (3976 m. n p.m), z którego można zobaczyć lejącą się lawę pobliskiego wulkanu Fuego (3763 m n.p m.).

Będziemy spać na wulkanie pod rozgwieżdżonym niebem i spędzać wspólny czas przy ognisku. Gdy nasycimy się żywiołem Ziemi i Ognia, wyruszymy nad Ocean zaczerpnąć z żywiołu Wody i Powietrza. Będziemy tańczyć z falami na deskach surfingowych, balansować i uczyć się jak bycie w tu i teraz pomaga w utrzymaniu równowagi w ciele, umyśle… w codzienności.

Celem wyjazdu jest spotkanie się z pierwotną przyrodą, lasami tropikalnymi, oraz naszą własną dzikością, rozumianą jako autentyczność, bliskość i obecność w swobodnym ciele. Podzielimy się z wami tajemniczym klimatem jeziora Atitlan i majańskimi ceremoniami…

Niespotykana przyroda Gwatemali, zachwyca i inspiruje swoją różnorodnością. Żywa kultura, ludzie, tradycje, które wykształciły się już w czasach starożytnych, do dziś niosą swoją mądrość w codziennym przebywaniu wśród tutejszych. Dzięki duchowym tradycjom mieszkańców będziemy mogli spojrzeć na własne życie z zupełnie nowej perspektywy.

Hasłem przewodnim jest powrót do DZIKOŚCI - natury, wrażliwości, uważności… To już druga edycja.. Nie możemy się doczekać.

Szczegółowy program wyjazdu:
http://wyprawy-rozwojowe.pl/wyprawa/ameryka-srodkowa

Prowadzący:
Ada Stolarczyk - Terapeutka pracy z ciałem. Pasjonatka życia i miłośniczka natury. Spełniona kobieta. specjalizująca się w procesach redukcji stresu, oraz pracy z pamięcią komórkową ciała. Terapeutka terapii czaszkowo- krzyżowej. Provider TRE®, Od 7 lat prowadząca zajęcia i warsztaty uwalniające od ograniczeń własnego potencjału i budowania balansu w swoim psychicznym i emocjonalnym życiu (www.WysokieWibracje.pl)

Jak pracuje Ada - http://bit.ly/WARSZTATY_Z_ADĄ

Organizator: Wyprawy Rozwojowe
Od 6 lat pilotuje i tworzy wyjazdy po Ameryce Łacińskiej, Afryce Północnej i Europie. Miłośnik przyrody i wyjazdów z namiotem. Interesuje się kulturami pierwotnymi Ameryki i Europy. Pracę dyplomową pisał o Amazonii. Uwielbia salsę, bachatę oraz dźwięki afrykańskich i aborygeńskich instrumentów. Pasjonuje się żeglarstwem. Tworzy portal o Ameryce Łacińskiej www.latino-america.pl.   Amerykę Południową kocha za otwartość mieszkańców i pozytywne nastawienie. Inspiruje go łączenie podróży i rozwoju osobistego. Trener metody “Biegun” Marka Kamińskiego, trener Holistycznej Szkoły Trenerów, sternik morski. Założyciel Wypraw Rozwojowych, tworzy portal o Ameryce Łacińskiej: www.latino-america.pl.

Filmowa zajawka: https://www.facebook.com/rozwojowe.wyprawy/videos/918146628380792

Galeria z poprzedniej edycji: https://wyprawy-rozwojowe.pl/podroznicza-galeria/gwatemala/wulkan-acatenango/

 Zapisy: info@wyprawy-rozwojowe.pl, 694-363-668, https://wyprawy-rozwojowe.pl

 Koszt: 2450$  + przelot (ok 3,3-4 tys. PLN w zależności od terminu zakupu)

Cena obejmuje:

 • 11 noclegów (1 noc po przylocie w Guatemala City, 1 noc w kolonialnym hotelu w Antigua, 4 noce w komfortowej lodgy nad Oceanem, 3 noce w lodgy w Tikal, 2 noce w namiotach na wulkanie). Zakwaterowanie  to wygodne, komfortowe i pięknie usytuowane przyrodniczo eko-lodge z pokojami 2-os lub wieloosobowymi.
 • 11 śniadań, 8 obiadów, 9 kolacji zgodnie z programem
 • Transfery klimatyzowanym autobusem
 • Przelot wewnętrzny na trasie Gwatemala City-Flores-Gwatemala City
 • Sprzęt, infrastruktura (namiot, kuchnia polowa) i asysta lokalnych przewodników w trakcie 2 dniowego trekkingu na wulkan
 • Lokalny przewodnik po ruinach Majów w Tikal i Yaxha
 • 2 ceremonie z majańskimi przewodnikami duchowymi
 • Ceremonia kakao na wulkanie
 • Lekcja surfingu nad Oceanem
 • Wstępy do parków narodowych i stref archeologicznych (Tikal, wejście do parku o wschodzie słońca, Yaxha)
 • Ubezpieczenie KL, NNW
 • Warsztaty rozwojowe w trakcie wyjazdu z trenerem
 • Opieka pilota i tłumacza na całej trasie

 Cena nie obejmuje:

 • Biletu lotniczego (ok 3,3-4 tys. PLN w zależności od terminu zakupu ).
 • Zwyczajowych napiwków ok. 40$
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
 • Posiłków nie uwzględnionych w programie ok. 10$/posiłek
 • Dopłaty do pokoju 1-os

 

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również