LifeFree.pl

Obudź w sobie buddę. Unikalne warsztaty z Vidhi Chhariya

„Kiedy uczeń jest gotowy, pojawia się nauczyciel. Nikt nas nie uratuje, poza nami samymi” Budda
Obudź w sobie buddę. Unikalne warsztaty z Vidhi Chhariya
Obudź w sobie buddę. Unikalne warsztaty z Vidhi Chhariya
 • Start: 2019-11-23
 • Koniec: 2019-11-30

Jeden z najbardziej poszukiwanych warsztatów w Europie dzięki swojej mocy leczenia na trzech poziomach:

I Umysłu

II Emocji i Ducha

III Ciała

50 godzin nauki medytacji, jogi i uzdrawiania z wyjątkowym nauczycielem Vidhi Chhariya, który łączy osiągnięcia kultury Wschodu i Zachodu.

Sceneria malowniczego, śródziemnomorskiego, cypryjskiego miasteczka, w którym pielęgnuje się ponadczasowe tradycje, wspomoże spowolnienie od codziennego pędu.

Dla kogo?

Dla wszystkich od nauczycieli jogi po początkujących, którzy szukają osobistej przemiany, głębokiego uzdrowienia, terapeutów i masażystów.

To głębokie zanurzenie w medytację i pracę z ciałem, intensywną praktykę, która pomaga uleczyć dolegliwości na poziomie fizycznym, emocjonalnym i psychicznym. Program ten uczy jak uwalniać nagromadzony stres, napięcie i ból emocjonalny.

Ten 7 dniowy retreat prowadzony w urokliwie położonym ośrodku na Cyprze nauczy Cię narzędzi prowadzących do doświadczenia lekkości, przepływu energii i uzdrowienia. 

Program

Oceniany jako głęboko transformujący warsztat. Ponad 95% uczestników odczuwa zmniejszenie stresu psychicznego, wyraźny wzrost energii fizycznej oraz poprawę zdrowia emocjonalnego i fizycznego. Silny nacisk na medytację i jej praktykę prowadzącą do oczyszczenia umysłu - pomaga ludziom uwolnić ich najsilniejsze blokady, emocje i myśli, które przeszkadzały często przez lata. Filarami tego programu są nauka medytacji, praca z ciałem (joga klasyczna i terapeutyczna), praca z oddechem (pranayana), leczenie na poziomie energii w ciele.

Medytacja

Vippassna oznacza uważność i obserwację bez żadnej reakcji. Pierwotnie nauczana przez Buddę dzisiaj przez wielu znana jako praktyka mindfulness. Technika pomaga nam wejść głębiej w nas samych, do podstaw myśli i emocji. W trakcie procesu nauki mindfulness pod kierunkiem nauczyciela, zablokowane myśli, emocje i uwięziony stres wewnątrz ciała zaczynają wyłaniać się na powierzchni umysłu zanim zostaną uwolnione. Jest to technika, która daje moc medytującemu, aby uwolnić najgłębsze blokady umysłu i emocji, znajdujące się w ciele i w rezultacie być wolnym od nich. W trakcie tego kursu nauczysz się angażować umysł na głębszym poziomie, gdzie tworzą się myśli i uwolnisz się od tego co Cię zatrzymuje. Praktyka ta zaprowadzi Cię do doświadczenia odczucia oczyszczenia umysłu i poczucia osadzenia.

Oczyszczenia od czego ktoś zapyta? Oczyszczenia od poczucia rozgonienia, pośpiechu, strachu, poczucia winy i przywiązania które zatrzymuje Twoje wewnętrzne pokłady energii.

Nauka przyznaje dzisiaj, że choroby i dolegliwości ciała są połączone z działaniem umysłu. Gdy umysł się oczyszcza, ciało zdrowieje i umożliwia praktykującemu korzystanie z wewnętrznych zasobów energii dla siebie i innych.

Praca z ciałem - praktyka jogi (asany i pranayana)

Fizyczne asany (pozycje) są praktyką hatha jogi w stylu Iyengara, która działa wzmacniająco niższe centra energetyczne w ciele, pomaga wzmocnić, kręgosłup, nogi, co jest bardzo istotne podczas głębszej medytacji. Pomaga także w usuwaniu bólów krzyża, niwelowania usztywnienia ciała oraz bólów kolan.

Praca z ciałem podczas tego programu obejmuje również ćwiczenia oddechowe (pranayama), które ładują ciało wysokim poziomem energii, uspokajają i oczyszczają umysł przygotowując do medytacji.

Leczenie na poziomie energii w ciele

Kiedy umysł oczyszcza się, a ciało jest w stanie wibracji lub pustki uczymy się puszczać swoją potrzebę kontroli oraz czerpać energię zawartą w ciele i środowisku w celu uzdrawiania siebie i innych. Uczestnicy wraz z codzienną praktyką medytacji uczą się jak otwierać się i otrzymywać uniwersalną energię i przekazywać ją temu, kto jej potrzebuje. Omawiane są zagadnienia przepływu energii, skanowania centrów energetycznych (czakr), wpływu na ludzkie ciało i umysł, co może być podstawą dla terapeutów i uzdrowicieli do wykorzystania tej uniwersalnej energii w procesie leczenia.

Plan dnia

5.00

pobudka 

5.00

herbata

5.30

medytacja

7.00

praktyka asan (pozycji)

8.30

śniadanie i przerwa

10.30

medytacja

11.30

joga, leczenie na poziomie energii w ciele

13.30

obiad

14.30

sesje terapii indywidualnej / czas wolny

18.00

lekcja jogi i medytacji 

19.30

sesja pytań

20.00

kolacja

Czas wolny

Czas wolny po obiedzie to idealna okazja aby leniwym krokiem pospacerować po pełnej wdzięku Tochni Village.  Można podejrzeć lokalne obyczaje, porozmawiać z miejscowymi, dowiedzieć się co myślą, jak żyją?  Można poobserwować również produkcję sera halloumi, tłoczenie oliwy, zbiory pomarańczy, oliwek czy granatów..

Codzienne życie Tochni opierając się na tradycji uprawy oliwek, pomarańczy, cytrusów oraz świętach religijnych i folklorystycznych. Tochni należy do najstarszych wiosek na Cyprze, z historią ponad dziesięciu a może i nawet dwudziestu wieków.

Ta słoneczna śródziemnomorska wioska zyskała uznanie zachowaniem tradycyjnych cypryjskich domów z kamienia. Większość domów powstało z „kamienia Tochni”, który jest wydobywany w pobliżu.

Dla chętnych będzie istniała również możliwość podjechania (10min) w czasie wolnym do jednej z kuszących, kameralnych plaż Governor's Beach lub Kalymnos Beach.

Zachęcamy do kontynuacji praktyki wewnętrznej uważności w tym czasie. Będzie możliwość również zapisania się na masaż leczniczy, terapeutyczny lub relaksacyjny.

Masaż z technikami uzdrawiania / Sesje terapii indywidualnej

Masaż jest wystarczająco silny, aby uzdrowić osobę na poziomie umysłu, ducha i ciała. Masaż leczniczy, w którym tradycyjny masaż spotyka się z technikami uzdrawiania poprzez przekazywanie energii centrom energetycznym znajdującym się w ciele. Jego korzenie sięgają do masażu auyurwedyjskiego, masażu tajskiego, refleksologii, reiki i systemu czakr. Indywidualne zapisy, dodatkowo płatne.

Cypr

Cypr to trzecia pod względem wielkości wyspa Morza Śródziemnego. Nazywana krainą wiecznego słońca. Przyciąga piękną naturą, barwną kulturą i przepiękną pogodą. Przez ponad 300 dni w roku świeci tu słońce. Morze kusi możliwościami nurkowania i snorkelingu. Krajobraz wyspy to tu cudowne plaże, spokojne wioski otoczone winnicami oraz imponujące góry Troodos..

Cypr swoją różnorodność zawdzięcza klimatowi subtropikalnemu, który w zależności od części wyspy jest typu śródziemnomorskiego lub półpustynnego. Dzięki temu są tutaj długie gorące lata oraz łagodne zimy.

Kuchnia cypryjska jest częścią tradycji śródziemnomorskiej. Cypryjczycy celebrują moment spożywania posiłków w gronie rodziny i znajomych. W kuchni cypryjskiej zauważyć można wpływy kuchni greckiej, arabskiej, a także tureckiej, czy orientalnej, a nawet angielskiej.

Nauczyciel - Vidhi Chhariya

Nauczyciel jogi, medytacji oraz masażu z technikami uzdrawiania. Praktykuje od 30 lat a naucza na całym świecie od 11 lat. Jest nauczycielem który w wyważony sposób łączy świat zachodu z światem wschodu. Jego warsztaty mają prawdziwie holistyczny wymiar łącząc techniki jogi i medytacji z sztuką masażu terapeutycznego wywodzącego się z ayurvedy, masażu tajskiego, tantry, reiki i refleksologii.

Vidhi uczy jak wejść w głąb i urzeczywistnić swoje własne energie i siły umysłu. W sposób jasny tłumaczy złożoność medytacji i uświadamia nam trudności, z którymi możemy się zmierzyć, oczyszczając umysł. Towarzyszy w postępie na ścieżce duchowej i procesie transformacji do pełni zdrowia psychicznego i fizycznego. Założyciel stowarzyszenia Awaken Inner Buddha Yoga. Jego programy warsztatów zyskały wiele nagród i uznania od organizacji międzynarodowych jak Trip Advisor, Global Health Awards, Luxury Travel Guide.

Organizator - Wyprawy Rozwojowe

Rozwój osobisty uczy nas żyć zgodnie z naszą głęboką prawdą, tworzyć relacje z miłością i szacunkiem do siebie. Tworzyć satysfakcjonujące życie. Podróże inspirują, pozwalają nabrać dystansu i są doskonałym przerywnikiem codziennej rutyny. Dlatego podróż może być czasem w którym kontaktujemy się z tym co czujemy, czego potrzebujemy. Połączenie podróży i rozwoju osobistego to możliwość  zintegrowania siebie ze światem. Jest to wspólna przygoda, a zarazem okazja do nabycia życiowej mądrości. Organizujemy wyprawy w najbardziej dzikie zakątki Ziemi, po spotkanie z tym co autentyczne i głębokie w nas i świecie. Łączymy podróż z warsztatami, dzięki czemu jeździmy nie tylko po to żeby coś nowego zobaczyć ale również żeby doświadczyć siebie na nowo, przeżyć coś głęboko i pozwolić sobie na wewnętrzną przemianę.

Opinie

Spotkanie Vidhiego było jednym z moich najbardziej niesamowitych doświadczeń. Jego spokojny, opanowany sposób bycia głęboko mnie poruszył. W trakcie jego warsztatów odkryłem tak bardzo siebie samego. Jest niesamowitą siłą w mojej wewnętrznej przemianie. Julia S

 Jadąc do Indii, jeden z moich przyjaciół polecił mi uzdrawiający masaż Vidhiego na mój długotrwały uraz kolana i pleców. Stwierdzam że Vidhi jest niesamowicie intuicyjny i ma umiejętność rozumienia związku umysłu, emocji i ciała. Nigdy wcześniej nie miałem lepszego masażu. Odczułam ogromną ulgę od tego momentu. Sesje medytacyjne Vidhiego wraz z jego masażem terapeutycznym pomogły mi szybciej się uleczyć i stać się bardziej szczęśliwą osobą. Dorota Niemiec

 Vidhi może cię zrozumieć i uzdrowić jak nikt inny. Cała jego idea wejścia w głąb siebie i widzenia rzeczywistości bez żadnego przywiązania jest niesamowita. Stawiłam czoła moim najgłębszym lękom, wyzwaniom i wkrótce napięcie stało się bólem, ból stał się łzami, a łzy stały się szczęściem, gdyż zaakceptowałam siebie i piękno we mnie o wiele mocniej. To był moment zmieniający życie. Caroline Michon

 Niesamowity przyjaciel i przewodnik, moja podróż rozpoczęła się, gdy spotkałem Vidhi na jednym z jego warsztatów masażu. Czuję się o wiele lepszą osobą – dzięki zrozumieniu wewnętrznych energii, połączeniu uniwersalnej energii z umysłem i ciałem. Dowiedziałem się jak uzdrowić siebie samego i pozostać w równowadze i szczęściu. Abhishek Nandy

 Poczułem się spokojnie, lekko, pełen pozytywnych emocji i doenergetyzowany. Robisz cuda! Dziękuję ci za tę piękną inicjatywę i możliwość spotkania. Przybyłem na te sesje, aby znaleźć wewnętrzny spokój, nauczyć się jak pozbywać się stresu, negatywnych myśli i napięcia. Wszystkie moje oczekiwania zostały spełnione.. Indrė Tumasonė

 Jestem wdzięczna za uwagę podczas warsztatów, za chęć niesienia pomocy, wyjątkową komunikację i możliwość wyrażania opinii. Po prostu czułam, że muszę tam być i miałam rację. Zajęcia spełniły wszystkie moje oczekiwania, poczułam się wzmocniona. Poczułam, że uwalniam mój dawny bagaż i jestem pełna nowej wiedzy i doświadczenia. Dziękuję Ci. Julia

Koszt:  1300 Eur 

Cena obejmuje:

 • 7 noclegów w pokojach 2os w hotelu z basenem
 • Pełne wyżywienie podczas warsztatów (śniadania, obiady, kolacje)
 • Intensywne warsztaty medytacji, jogi i głębokiego uzdrawiania z nauczycielem
 • Tłumaczenie warsztatu na język polski
 • Transfery z/do lotniska klimatyzowanym busem
 • 2 przejazdy busem do plaży
 • Opieka polskiego pilota
 • Ubezpieczenie KL, NNW

 Cena nie obejmuje:

 • Biletu lotniczego (ok. 700 zł w zależności od terminu zakupu ).
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
 • Dopłaty do pokoju 1-os

 

 

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również