LifeFree.pl

Kurs życia w oparciu o współczucie (CBLC) we Wrocławiu

Zapraszamy każdego kto posiada doświadczenie w praktyce uważności (mindfulness) na kurs życia w oparciu o współczucie - Compassion Based Living Course (CBLC) w Rozwijalni we Wrocławiu.
Kurs życia w oparciu o współczucie (CBLC) we Wrocławiu
Kurs życia w oparciu o współczucie (CBLC) we Wrocławiu
  • Start: 2018-09-02, godzina 10:00
  • Koniec: 2018-11-11, godzina 14:00
  • Miejsce: Rozwijalnia, ul. J. Chełmońskiego 30, 51-630 Wrocław
  • WWW: strona www

Kurs ma na celu wyruszenie w osobistą podróż pełną współczucia w celu włączenia go do życia codziennego. Treść kursu oparta jest o zasoby psychologii ewolucyjnej i buddyzm mahayana wraz z bogactwem przesłania tej tradycji. Współczucie jest cechą wrodzoną w każdym z nas i jako taka może być pielęgnowana i wzmacniania. Rdzeniem współczucia jest wrażliwość na trudności jakie sami przeżywamy jak i wobec trudności w życiu innych oraz chęć łagodzenia tego cierpienia, rozwijania się i odnalezienia szczęścia. Uważność zwiększa naszą świadomość, podczas gdy współczucie pogłębia naszą świadomość odczuwaną z poziomu serca. Praktyka współczucia pomaga budować nasze wewnętrzne zasoby, aby odpowiadać na nieuchronne wyzwania w naszym życiu i zwiększać naszą zdolność do doceniania i rozwijania wdzięczności za dobro, które jest również obecne w naszym życiu. Jest to podróż, która wymaga zaangażowania i odwagi.
Struktura kursu wspiera uczenie się uczestników poprzez doświadczanie, a praktyka w domu jest nieodłącznym elementem podróży ze współczuciem. Kurs obejmuje 4 spotkania, każde trwające około 4 godziny (niedziela 10-14), które odbywać się będą w odstępach dwu lub trzytygodniowych.
Kurs adresowany jest dla każdego, kto uczestniczył wcześniej w kursach uważności takich jak MBLC, MBSR lub w innym kompleksowym treningu uważności.

Proponowane daty i tematy spotkań:
2.09.2018. Czym jest współczucie? Powody praktykowania współczucia. Współczujący bałagan.
23.09.2018. Ewolucyjna perspektywa. Tworząc bezpieczną przestrzeń
21.10.2018. Oswajanie wewnętrznego krytyka. Współczująca istota
11.11.2018. Cztery niezmierzone jakości. Rozszerzanie kręgów współczucia. Współczucie w działaniu

Formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdKgk3-F7vERuMnhddZYmS55CYbC-zrbJKuwsnkzoiH6M-rSQ/viewform

PROWADZĄCY:
Anna Zubrzycki i Krystyna Boroń Krupińska

MIEJSCE:
Dom Twórczego Życia "Rozwijalnia" - ul.Chełmońskiego 30, Wrocław

CENA:
900zł w tym materiały - nagrania i podręcznik.

Strona webowa Mindfulness Association Polska: www.mindfulnessassociation.org.pl

KONTAKT:
contact@mindfulnessassociation.org.pl
lub
mapoland.info@gmail.com

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

[Warszawa] LOWEN for MEN. Mój męski ród i ja.

[Warszawa] LOWEN for MEN. Mój męski ród i ja.

Warsztaty
2023-06-23 - 2023-06-25
Siła, która płynie z integracji ciała i umysłu może być odzyskana aby doświadczać pełni w życiu, pracy, miłości i seksie. I do takiego doświadczenia Cię zapraszam - Marcin Poćwiardowski
BUTOH - Noworoczny Warsztat Tańca / New Year’s Dance Workshop

BUTOH - Noworoczny Warsztat Tańca / New Year’s Dance Workshop

Warsztaty
2022-12-28 - 2023-01-01
Zapraszamy na 5 dni doświadczeń 3 japońskich technik pracy ze świadomością ciała-umysłu: * Butoh - taniec 'nowoczesny' (3 h dziennie), * Aikishintaiso - gimnastyka energetyczna aikido (1,5 h dziennie), * Zazen - medytacja Zen (1,5 h dziennie).

Zobacz również

LATAJ JAK PIÓRKO... RAZEM
Warsztaty
poniedziałek, 21 lutego 2022, 12:17

LATAJ JAK PIÓRKO... RAZEM

Z wielką radością i podekscytowaniem zapraszam na sześciodniowy letni warsztat...