LifeFree.pl

Z nurtem życia

Zapraszam Cię na warsztat Z nurtem życia, w trakcie którego będziemy uczyć się uważnej obserwacji i ćwiczyć postawę ciekawości i otwartości. Warsztat Z nurtem życia ma różnorodne korzenie. Jednym z nich jest psychologia głębi C.G. Junga. Nasza praca w trakcie warsztatu nawiązuje również do tradycji głębokiej ekologii i pedagogiki dzikiej przyrody. Większa część warsztatu odbędzie się w terenie - na łąkach i w lasach w pięknych okolicznościach przyrody dzikiej Puszczy Boreckiej i Mazurskich Jezior.
Z nurtem życia
Z nurtem życia
  • Start: 2018-07-13, godzina 17:30
  • Koniec: 2018-07-18, godzina 14:30
  • Miejsce: Ośrodek rozwoju w Polu
  • Limit miejsc: 12
  • Wstęp: 900 zł (w tym program, noclegi i wyżywienie)
  • WWW: strona www

Zapraszam Cię na warsztat Z nurtem życia, w trakcie którego będziemy uczyć się uważnej obserwacji i ćwiczyć postawę ciekawości i otwartości.

Warsztat Z nurtem życia ma różnorodne korzenie. Jednym z nich jest psychologia głębi C.G. Junga. Nasza praca w trakcie warsztatu nawiązuje również do tradycji głębokiej ekologii i pedagogiki dzikiej przyrody. Większa część warsztatu odbędzie się w terenie - na łąkach i w lasach w pięknych okolicznościach przyrody dzikiej Puszczy Boreckiej i Mazurskich Jezior.

Trzema filarami, na kórych opiera się warsztat są:

Zakorzenianie – w samej sobie/samym sobie, w miejscu, w którym jestem, w Naturze, w grupie i relacjach z innymi;

Podążanie – za własnym procesem, przyglądanie się swojemu wnętrzu; podążanie za procesem przyrody i procesem grupy – wspólnoty, którą tworzymy przez czas warsztatu;

Integrowanie – tego, co świadome z nieświadomym, emocji i refleksji, integrowanie się z innymi i z Naturą; 

Tematyka:

* W jakim miejscu swego życia jestem?
* Praktyka uważności w przyrodzie - jak słuchać, żeby słyszeć, jak patrzeć, żeby widzieć?
* Zmysły i emocje w relacji ze światem;
* Co znaczy podążanie, czym jest flow i kiedy go doświadczam?
* Nieświadomość i proces życia - co mają wspólnego, jak z nich czerpać?
* W jakim kierunku zmierzam?

Ten warsztat jest dla Ciebie jeśli:

-- Potrzebujesz bliskiego, zmysłowego kontaktu z przyrodą;
-- Chcesz spędzić wakacyjny czas z dala od miasta i spotkać się offline z innymi;
-- Potrzebujesz odpocząć, zregenerować siły i odnaleźć spokój;
-- Kontakt z Naturą jest dla Ciebie ważny (nawet, jeśli na co dzień nie masz na to czasu);
-- Jesteś w procesie zmian i chcesz zobaczyć dokąd zmierzasz;
-- Na co dzień nie masz na to czasu, a chcesz przyjrzeć w jakim miejscu w swoim życiu jesteś;
-- Pragniesz zaczerpnąć inspiracji i sięgnąć do swoich kreatywnych mocy;

Prowadząca:

Anna Gierlińska - Inspiracją jest dla mnie dzika przyroda i wielu wrażliwych ludzi, których spotkałam na swojej drodze, a szczególną miłością są rzeki. Gdy siedzę nad rzeką widzę nieuchronność i niezmienność jej nurtu, będącego czystą zmiennością. Rzeka jest wielkim symbolem przepływu energii i emocji, biegu samego życia. Od ponad roku prowadzę bloga Z nurtem życia, a teraz nadszedł czas, by swoimi doświadczeniami dzielić się nie tylko poprzez teksty, ale też zapraszając do wspólnego przyglądania się nurtowi życia.

W trakcie warsztatu będziemy sami przygotowywać posiłki z zakupionych wcześniej produktów. W miarę możliwości korzystać będziemy z regionalnych produktów od lokalnych rolników. Opieramy się przede wszystkim na produktach roślinnych (dieta wegetariańska lub wegańska).

W trakcie warsztatu bedziemy nocować w Domu Rozwoju w Polu - to miejsce szczególne. Dom jest wykonany w ekologicznej technologii, ze słomy drewna i gliny. To co w nim najważniejsze, to niezwykle przytulna, ciepła atmosfera i energia jaka w nim panuje, dzięki naturalnym materiałom, z których został zrobiony.

Organizatorzy:

Organizatorami warsztatu są Akademia JungowskaHolistyczna Szkoła Trenerów i Ekopsychologia.

Kontakt
Zapisy i kontakt przez stronę: http://akademiajungowska.pl/ekopsychologia/z-nurtem-zycia/

Tagi

Ludzie

Anna Gierlińska

Anna Gierlińska

Trener
doktor filozofii, trenerka rekomendowana przez Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP; prowadzi warsztaty ekopsychologiczne i warsztaty filozoficzne dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz warsztaty rozwoju osobistego;

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Galerie zdjęć

Warto przeczytać

krąg przygody główne

Mazurski Krąg Przygody

Warsztaty
2020-08-15 - 2020-08-22
Mazurski Krąg Przygody to wyjątkowa impreza tylko dla ojców i synów. To czas, w którym możesz zbudować/pogłębić relacje ze swoim synem. To bezpieczna przestrzeń do przeżywania przygód, wyrażania emocji, zdobywania doświadczeń i dobrej zabawy. To czas, dla Ciebie i twojego syna.
Podaruj warsztaty w Szkole Impro

Podaruj warsztaty w Szkole Impro

Warsztaty
2020-06-30
Szukasz oryginalnego prezentu? Już dziś możesz podarować warsztaty z improwizacji teatralnej bliskiej osobie. Na urodziny, imieniny, z okazji świąt, rocznicy lub innego ważnego wydarzenia. Sprawdź naszą ofertę przygotowaną wspólnie z Super Prezenty.

Zobacz również