LifeFree.pl

Warsztaty uważności – Pustynia i oaza w mieście

Coraz częściej skarżymy się na stresującą pracę, przemęczenie i przeciążenie niemalże w każdej z dziecin życia. Innym z nas doskwiera monotonia i nuda. Wielu osobom towarzyszy myśl: „na nic nie mam czasu”, „nie znoszę mojej pracy”, „znowu zaczyna się dzień”. Rośnie w nas paląca potrzeba ulgi i poprawy jakości życia. A co jeśli nuda, monotonia i stres nie istnieje? A jest co najwyżej brak uważności?
Warsztaty uważności – Pustynia i oaza w mieście
Warsztaty uważności – Pustynia i oaza w mieście
  • Start: 2018-04-06, godzina 17:00
  • Koniec: 2018-09-06, godzina 19:00
  • Miejsce: Pracownia Droga Do Domu (sale na piętrze budynku mieszkalnego), ul. R. Traugutta 57, Sosnowiec
  • WWW: strona www

Czym jest uważna obecność? Jest przytomną obserwacją tego, co się widzi, słyszy, czuje i myśli w chwili obecnej. Tego co dzieje się w nas i tego, co na zewnątrz. Pozwala to na „odklejenie” się od wyobrażeń, oczyszczenie umysłu, powrót do własnej SIŁY. Jest osadzeniem się w sobie, w chwili obecnej, w prawdzie rzeczywistości, z której u praktykującej „życie” osoby wypływa nieograniczony potencjał możliwości.

Od lat trwają badania naukowe potwierdzające korzyści płynące z praktykowania uważności (mindfulness). W wielu krajach zachodnich praktyka uważności stała się elementem terapii w klinikach leczenia depresji, nerwic, uzależnień, a także w ogólnodostępnych szpitalach. Badania dowiodły jej „leczniczego” wpływu na funkcjonowanie człowieka, na jego lepsze radzenie sobie ze stresem i przeciążeniami.

W Pracowni Droga Do Domu w Sosnowcu w lutym odbył się warsztat uważności dla rodziców i dzieci. Pokazał też jak ogromna jest tęsknota „do świadomego życia”, znalezienia miejsca i czasu, własnej „pustyni i oazy” w miejskim pędzie. W odpowiedzi na tą tęsknotę chcemy stworzyć w Pracowni przestrzeń do regularnej praktyki uważności, zarówno tej „w bezruchu” jak i „uważności w ruchu”. Ta druga jest szczególnie ważna, gdyż pozwala uwolnić z ciała nagromadzone napięcia, oraz „wypowiedzieć” mu to, co nie zostało przez świadomy umysł zarejestrowane ani tym bardziej wyrażone.

Zapraszam do Pracowni osoby dorosłe na warsztaty uważności – Pustynia i Oaza w mieście!

Czas trwania warsztatu: 17.00 -19.00 (ok. 2 godziny)
Miejsce: Pracownia Droga Do Domu (sale na piętrze budynku mieszkalnego), ul. R. Traugutta 57, Sosnowiec
Inwestycja: 35 zł (jeśli jesteś zainteresowana/y warsztatem, a ta kwota byłaby przeszkodą – prosimy o kontakt)
Kontakt i dodatkowe informacje: 666 834 880
Liczba miejsc: 12 (prosimy o zgłoszenia telefonicznie lub smsem, to pomoże przygotować odpowiednią ilość materiałów)

Zachęcam „ciepłolubnych” do zabrania ze sobą kapci bądź skarpetek.

Prowadzenie:
Anna Cygan – pedagożka, trenerka rozwoju osobistego i warsztatu w trakcie programu szkoleniowego Holistycznej Szkoły Trenerów, założycielka Pracowni Droga Do Domu; wspiera dzieci i dorosłych w wyzwaniach codzienności, prowadzi warsztaty, szkolenia, sesje indywidualne; pracuje w duchu NVC, Świadomego Rodzicielstwa, Rodzicielstwa Bliskości, psychologi Gestalt, psychologi pozytywnej i procesu; prywatnie szczęśliwa żona Łukasza i mama czwórki Maluchów.

Emilia Ślimko – psycholożka, trenerka rozwoju osobistego, prowadzi szkolenia i warsztaty, nauczycielka uważności z certyfikatem Mindfulness Association UK w podejściu MBLC (Mindfulness Based Living Course); zaangażowana w edukację upowszechniającą świadomy i ekologiczny styl życia.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również

Introductory Course to Processwork
Warsztaty
piątek, 07 czerwca 2019, 15:05

Introductory Course to Processwork

2 years ongoing group: Introduction to Process-Oriented Psychology (POP). Processwork, also...