LifeFree.pl

Warsztaty uważności – Pustynia i oaza w mieście

Coraz częściej skarżymy się na stresującą pracę, przemęczenie i przeciążenie niemalże w każdej z dziecin życia. Innym z nas doskwiera monotonia i nuda. Wielu osobom towarzyszy myśl: „na nic nie mam czasu”, „nie znoszę mojej pracy”, „znowu zaczyna się dzień”. Rośnie w nas paląca potrzeba ulgi i poprawy jakości życia. A co jeśli nuda, monotonia i stres nie istnieje? A jest co najwyżej brak uważności?
Warsztaty uważności – Pustynia i oaza w mieście
Warsztaty uważności – Pustynia i oaza w mieście
  • Start: 2018-04-06, godzina 17:00
  • Koniec: 2018-09-06, godzina 19:00
  • Miejsce: Pracownia Droga Do Domu (sale na piętrze budynku mieszkalnego), ul. R. Traugutta 57, Sosnowiec
  • WWW: strona www

Czym jest uważna obecność? Jest przytomną obserwacją tego, co się widzi, słyszy, czuje i myśli w chwili obecnej. Tego co dzieje się w nas i tego, co na zewnątrz. Pozwala to na „odklejenie” się od wyobrażeń, oczyszczenie umysłu, powrót do własnej SIŁY. Jest osadzeniem się w sobie, w chwili obecnej, w prawdzie rzeczywistości, z której u praktykującej „życie” osoby wypływa nieograniczony potencjał możliwości.

Od lat trwają badania naukowe potwierdzające korzyści płynące z praktykowania uważności (mindfulness). W wielu krajach zachodnich praktyka uważności stała się elementem terapii w klinikach leczenia depresji, nerwic, uzależnień, a także w ogólnodostępnych szpitalach. Badania dowiodły jej „leczniczego” wpływu na funkcjonowanie człowieka, na jego lepsze radzenie sobie ze stresem i przeciążeniami.

W Pracowni Droga Do Domu w Sosnowcu w lutym odbył się warsztat uważności dla rodziców i dzieci. Pokazał też jak ogromna jest tęsknota „do świadomego życia”, znalezienia miejsca i czasu, własnej „pustyni i oazy” w miejskim pędzie. W odpowiedzi na tą tęsknotę chcemy stworzyć w Pracowni przestrzeń do regularnej praktyki uważności, zarówno tej „w bezruchu” jak i „uważności w ruchu”. Ta druga jest szczególnie ważna, gdyż pozwala uwolnić z ciała nagromadzone napięcia, oraz „wypowiedzieć” mu to, co nie zostało przez świadomy umysł zarejestrowane ani tym bardziej wyrażone.

Zapraszam do Pracowni osoby dorosłe na warsztaty uważności – Pustynia i Oaza w mieście!

Czas trwania warsztatu: 17.00 -19.00 (ok. 2 godziny)
Miejsce: Pracownia Droga Do Domu (sale na piętrze budynku mieszkalnego), ul. R. Traugutta 57, Sosnowiec
Inwestycja: 35 zł (jeśli jesteś zainteresowana/y warsztatem, a ta kwota byłaby przeszkodą – prosimy o kontakt)
Kontakt i dodatkowe informacje: 666 834 880
Liczba miejsc: 12 (prosimy o zgłoszenia telefonicznie lub smsem, to pomoże przygotować odpowiednią ilość materiałów)

Zachęcam „ciepłolubnych” do zabrania ze sobą kapci bądź skarpetek.

Prowadzenie:
Anna Cygan – pedagożka, trenerka rozwoju osobistego i warsztatu w trakcie programu szkoleniowego Holistycznej Szkoły Trenerów, założycielka Pracowni Droga Do Domu; wspiera dzieci i dorosłych w wyzwaniach codzienności, prowadzi warsztaty, szkolenia, sesje indywidualne; pracuje w duchu NVC, Świadomego Rodzicielstwa, Rodzicielstwa Bliskości, psychologi Gestalt, psychologi pozytywnej i procesu; prywatnie szczęśliwa żona Łukasza i mama czwórki Maluchów.

Emilia Ślimko – psycholożka, trenerka rozwoju osobistego, prowadzi szkolenia i warsztaty, nauczycielka uważności z certyfikatem Mindfulness Association UK w podejściu MBLC (Mindfulness Based Living Course); zaangażowana w edukację upowszechniającą świadomy i ekologiczny styl życia.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Mazurski Krąg Przygody 2_główne

Mazurski Krąg Przygody

Warsztaty
2021-08-07 - 2021-08-14
Mazurski Krąg Przygody to wyjątkowa impreza tylko dla ojców i synów. To czas, w którym możesz zbudować/pogłębić relacje ze swoim synem. To bezpieczna przestrzeń do przeżywania przygód, wyrażania emocji, zdobywania doświadczeń i dobrej zabawy. To czas, dla Ciebie i twojego syna.
Głębokie Poczucie Własnej Wartości

Głębokie Poczucie Własnej Wartości

Warsztaty
2020-11-27 - 2020-11-29
Poczucie wartości to bardzo kompleksowy temat. Dotyka wszystkich obszarów naszego życia. W zależności od dostępu do niego podejmujemy wyzwania jakie stają na naszej drodze bądź nie. Od głębokiego poczucia własnej wartości zależy jakość naszych relacji, pracy i satysfakcji jaką czerpiemy z każdego dnia.

Zobacz również

Miedzy Niebem a Ziemią
Warsztaty
piątek, 26 czerwca 2020, 09:35

Miedzy Niebem a Ziemią

Najnowszy warsztat z cyklu ZASTOSOWANIE TAŃCÓW W KRĘGU i elementów...