LifeFree.pl

Warsztaty Teatru Procesowego

Zapraszam na Warsztaty Teatru Procesowego składające się z całodziennego, grupowego warsztatu praktycznego opartego na technikach procesowych oraz z sesji indywidualnej.
Warsztaty Teatru Procesowego
Warsztaty Teatru Procesowego
  • Start: 2019-06-30, godzina 10:30
  • Koniec: 2019-06-30, godzina 18:30
  • Miejsce: Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6, Warszawa
  • Limit miejsc: 8
  • Wstęp: Koszt warsztatów bez sesji:180 zł//Koszt warsztatów i sesji indywidualnej: 280 zł
  • WWW: strona www

Podczas warsztatów będziemy korzystać z technik psychologii procesu, które włączymy do treningu aktorskiego oraz kreowania postaci scenicznych.
Będziemy przyglądać się doświadczeniom własnym, na bazie których spróbujemy wykreować postacie i wątki fabularne.
Przyjrzymy się również zagadnieniu bycia w "roli" i poza nią. Autentyczności "bycia", a nie "grania" na scenie.

Wnikając w techniki tworzenia postaci - będziemy pracować z ciałem, ruchem, snami, symptomami oraz z odmiennymi stanami świadomości. Ta eksperymentalna formuła poszukiwań zakłada, że każda postać i "potencjalność" pojawiająca się "tu i teraz" może stać się inspiracją do tworzenia "roli", bądź kolejnych alternatyw "roli".

W pracy skupimy się na podążaniu za sygnałami i poruszaniu się pomiędzy poziomami rzeczywistości, snu i śnienia. Będziemy wykorzystywać narzędzia psychologii procesu oraz łączyć je z innymi technikami teatralnymi.

Będziemy również pracować z fragmentami ról, tekstów, wypowiedzi performatywnych - przyniesionych przez uczestników.

Po zakończeniu warsztatów każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w godzinnej, indywidualnej sesji terapeutycznej - termin do ustalenia z prowadzącą.

Warsztaty polecam dla:
- aktorów profesjonalnych i nieprofesjonalnych,
- reżyserów, twórców i animatorów teatralnych,
- osób poszukujących drogi rozwojowej i teatralnej oraz osobistego języka wypowiedzi scenicznej.

Prowadząca:
Edyta Ganc – psychoterapeutka psychologii procesu, teatrolog, reżyser teatralny, twórczyni Otwartego Teatru Procesowego.

O mnie:W ramach szkolenia dyplomowego Programu Licencyjnego Instytutu Psychologii Procesu mam prawo do prowadzenia psychoterapii indywidualnej, terapii par oraz pracy z grupami pod superwizją.
Psychologia procesu jest dla mnie ścieżką rozwoju i nieustających inspiracji oraz metodą, dzięki której można dotrzeć do głęboko ukrytych potencjałów i możliwości zmiany. Szczególnie interesują mnie zagadnienia związane z poszukiwaniem własnej tożsamości, transformacją „ja” oraz działania łączące terapię i sztukę. Interesuję się powiązaniami psychologii z twórczością oraz wykorzystaniem treści nieświadomych do działań artystycznych w szczególności teatralnych.
Od kilkunastu lat prowadzę warsztaty rozwojowe i kreatywne – teatralne i fotograficzne. Realizuję długoterminowe projekty teatralne i teatroterapeutyczne dla dzieci, młodzieży, seniorów oraz grup marginalizowanych.
W swojej pracy teatralnej łączę psychologiczne techniki procesowe, narzędzia dramy i teatru forum, improwizacji wg. Keitha Johnstona, techniki Augusto Boala oraz metody pracy z ciałem i ruchem.
Ukończyłam I fazę Programu Licencyjnego Instytutu Psychologii Procesu, w tym Studium Psychoterapii metodą Psychologii Zorientowanej na Proces; Teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, Szkołę Trenerów Programu Kultura Rozwoju, Akademię Fotografii oraz Studio Teatralne „Hyde Park”.
Jestem autorką i współautorką wielu projektów teatralnych stowarzyszenia Spółdzielnia Dokumentalna i reżyserem oraz współreżyserem takich spektakli, jak: "Je suis", " Rio de Varsovia", "Seniors Electro Show", "CV Show", "Laboratorium Seniora: Freestyle", " Wola Kobiet", "Wyśnione Życie Owadów" i innych.

W ramach Otwartego Teatru Procesowego zrealizowałam spektakl "Aktorzy Potencjalni", który miał swoją premierę w czerwcu 2018 roku. Aktualnie, wraz z aktorami Otwartego Teatru Procesowego, przygotowuję kolejny spektakl, którego premiera będzie miała miejsce w czerwcu 2019 r.

Godzinna sesja indywidualna: termin do ustalenia indywidualnie


NA ŻYCZENIE: UCZESTNICY OTRZYMUJĄ ZAŚWIADCZENIE O UDZIALE W WARSZTATACH.

Kontakt (konieczne zapisy mailowe): kontakt@edytaganc.pl
Superwizja: Michał Duda, Instytut Psychologii Procesu

www.edytaganc.pl

profil Otwartego Teatru Procesowego: https://web.facebook.com/OtwartyTeatrProcesowy

Kontakt
kontakt@edytaganc.pl

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

krąg przygody główne

Mazurski Krąg Przygody

Warsztaty
2020-08-15 - 2020-08-22
Mazurski Krąg Przygody to wyjątkowa impreza tylko dla ojców i synów. To czas, w którym możesz zbudować/pogłębić relacje ze swoim synem. To bezpieczna przestrzeń do przeżywania przygód, wyrażania emocji, zdobywania doświadczeń i dobrej zabawy. To czas, dla Ciebie i twojego syna.
Podaruj warsztaty w Szkole Impro

Podaruj warsztaty w Szkole Impro

Warsztaty
2020-06-30
Szukasz oryginalnego prezentu? Już dziś możesz podarować warsztaty z improwizacji teatralnej bliskiej osobie. Na urodziny, imieniny, z okazji świąt, rocznicy lub innego ważnego wydarzenia. Sprawdź naszą ofertę przygotowaną wspólnie z Super Prezenty.

Zobacz również