LifeFree.pl

Uważność w kontakcie z końmi

Horse Assisted Education to metoda prowadzenia programów rozwojowych z udziałem koni. Innymi słowy, uczenie się od koni poprzez doświadczenie, które uruchamia w nas nie tylko stronę intelektualną ale również emocjonalną, intuicyjną.
Uważność w kontakcie z końmi
Uważność w kontakcie z końmi
  • Start: 2019-10-12, godzina 11:00
  • Koniec: 2019-10-12, godzina 17:00

Praktyka Mindfulness zaprasza nas do stanu, w którym kierujemy otwartą, życzliwą i nieoceniającą uwagę do doświadczenie chwili obecnej. Pozwala to na przyjmowanie i postrzeganie doświadczenia takim jakie ono jest w tym momencie, bez filtra naszych ukształtowanych wcześniej poglądów. Dzięki temu możemy pełniej doświadczać życia, bardziej sprawnie, mniej boleśnie, a także z większą życzliwością i wdzięcznością poruszać się w świecie własnych doznań, myśli, emocji.

Horse Assisted Education to metoda prowadzenia programów rozwojowych z udziałem koni. Innymi słowy, uczenie się od koni poprzez doświadczenie, które uruchamia w nas nie tylko stronę intelektualną ale również emocjonalną, intuicyjną. Poprzez kontakt z końmi możemy zajrzeć do naszej nieświadomej części wyciągając na wierzch to, co akurat domaga się zauważenia. To okazja do przyglądania się temu, co w nas teraz płynie: jakie myśli, emocje, odczucia z ciała, oddech. HAE polega na wykonywaniu prostych ćwiczeń z końmi (nie wsiadamy na konie podczas warsztatu) oraz kierowania intencjonalnej uwagi na to, co z nami podczas ćwiczenia się dzieje. W praktyce oznacza to również odrzucenie oceny i rywalizacji. Ćwiczenia nie można więc wykonać "źle".
Dlaczego konie? Konie to zwierzęta żyjące w chwili obecnej. Nie roztrząsają przeszłości i nie planują przyszłości w taki sposób, jak robimy to my, ludzie. Żyją w "tu i teraz" i żywo reagują na kontakt z nami oraz na sytuację, która wydarza się w tej właśnie chwili. To dlatego kontakt z nimi może również nas do tej chwili ściągnąć.

Postanowiłyśmy połączyć obie metody wierząc, że będzie to głębokie i ciekawe eksperymentowanie oraz możliwość obserwacji siebie. Podczas warsztatów doświadczysz klasycznych praktyk mindfulness oraz ćwiczeń z końmi. Konie biorące udział w warsztacie, żyją w swoim stałym stadzie na padokach. Zapewnia to im komfort psychiczny i zaspokaja podstawowe potrzeby bezpieczeństwa oraz budowania więzi z innymi końmi oraz ludźmi. Brały już udział w tego typu warsztatach. Traktowane są z szacunkiem i uwzględnieniem ich naturalnych potrzeb. Bliskie mi jest Porozumienie bez przemocy wykorzystuję zdobytą wiedzę do budowania dobrej relacji z moimi końmi.

Na naszym warsztacie:
- Dowiesz się czym jest Uważność w koncepcji programów MBSR i MBLC
- Poobserwujesz swoje emocje, myśli i odczucia z ciała
- Poprzez proste ćwiczenia doświadczysz kontaktu z końmi, aby zauważyć jak wpływa on na Ciebie i konia
- Wspólnie zastanowimy się, jakie to było doświadczenie dla nas i jak możemy to przełożyć na codzienne życie

Podczas warsztatu będą zapewnione napoje i przekąski (owoce i bakalie). Przewidziana jest godzinna przerwa. Zachęcamy do przywiezienia własnego posiłku. Będzie dostępna kuchnia (jeśli będzie potrzeba coś odgrzać).

Anna Gołębiowska, certyfikowana nauczycielka mindfulness programów MBSR i MBCL.

Anna Stasiak, facylitator metody Horse Assisted Education, w trakcie Holistyczna Szkoła Trenerów.

Cena warsztatu: 290,-

Maksymalna liczba uczestników: 6 osób.

Zapisy i kontakt:

Anna Gołębiowska
e-mail: kontakt@uwazna-obecnosc.pl
tel.: 664 023 870

Anna Stasiak
tel.: 608 218 703

Ludzie

Anna Stasiak

Anna Stasiak

Trener
Całe moje życie związałam z końmi. Z wykształcenia jestem zootechnikiem. Ponad dwadzieścia lat pracowałam jako jeździec wyścigowy biorąc udział w gonitwach i przygotowując konie do wyścigów. Obecnie mieszkam na wsi, mam 5 swoich koni.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również