LifeFree.pl

Uważność w kontakcie z koniem

Podczas warsztatów doświadczysz klasycznych praktyk mindfulness oraz ćwiczeń z końmi. Konie biorące udział w warsztacie, żyją w swoim stałym stadzie na padokach. Zapewnia to im komfort psychiczny i zaspokaja podstawowe potrzeby bezpieczeństwa oraz budowania więzi z innymi końmi oraz ludźmi.
Uważność w kontakcie z koniem 2
Uważność w kontakcie z koniem 2
  • Start: 2020-04-18, godzina 10:00
  • Koniec: 2020-04-18, godzina 17:00
  • WWW: strona www

Praktyka Mindfulness zaprasza nas do stanu, w którym kierujemy otwartą, życzliwą i nieoceniającą uwagę do doświadczenie chwili obecnej. Pozwala to na przyjmowanie i postrzeganie doświadczenia takim jakie ono jest w tym momencie, bez filtra naszych ukształtowanych wcześniej poglądów. Dzięki temu możemy pełniej doświadczać życia, bardziej sprawnie, mniej boleśnie, a także z większą życzliwością i wdzięcznością poruszać się w świecie własnych doznań, myśli, emocji.

Horse Assisted Education to metoda prowadzenia programów rozwojowych z udziałem koni. Innymi słowy, uczenie się od koni poprzez doświadczenie, które uruchamia w nas nie tylko stronę intelektualną ale również emocjonalną, intuicyjną. Poprzez kontakt z końmi możemy zajrzeć do naszej nieświadomej części wyciągając na wierzch to, co akurat domaga się zauważenia. To okazja do przyglądania się temu, co w nas teraz płynie: jakie myśli, emocje, odczucia z ciała, oddech. HAE polega na wykonywaniu prostych ćwiczeń z końmi (nie wsiadamy na konie podczas warsztatu) oraz kierowania intencjonalnej uwagi na to, co z nami podczas ćwiczenia się dzieje. W praktyce oznacza to również odrzucenie oceny i rywalizacji. Ćwiczenia nie można więc wykonać "źle".
Dlaczego konie? Konie to zwierzęta żyjące w chwili obecnej. Nie roztrząsają przeszłości i nie planują przyszłości w taki sposób, jak robimy to my, ludzie. Żyją w "tu i teraz" i żywo reagują na kontakt z nami oraz na sytuację, która wydarza się w tej właśnie chwili. To dlatego kontakt z nimi może również nas do tej chwili ściągnąć.

Postanowiłyśmy połączyć obie metody wierząc, że będzie to głębokie i ciekawe eksperymentowanie oraz możliwość obserwacji siebie. Podczas warsztatów doświadczysz klasycznych praktyk mindfulness oraz ćwiczeń z końmi. Konie biorące udział w warsztacie, żyją w swoim stałym stadzie na padokach. Zapewnia to im komfort psychiczny i zaspokaja podstawowe potrzeby bezpieczeństwa oraz budowania więzi z innymi końmi oraz ludźmi. Brały już udział w tego typu warsztatach. Traktowane są z szacunkiem i uwzględnieniem ich naturalnych potrzeb. Bliskie mi jest Porozumienie bez przemocy wykorzystuję zdobytą wiedzę do budowania dobrej relacji z moimi końmi.

Na naszym warsztacie:
- Dowiesz się czym jest Uważność w koncepcji programów MBSR i MBLC
- Poobserwujesz swoje emocje, myśli i odczucia z ciała
- Poprzez proste ćwiczenia doświadczysz kontaktu z końmi, aby zauważyć jak wpływa on na Ciebie i konia
- Wspólnie zastanowimy się, jakie to było doświadczenie dla nas i jak możemy to przełożyć na codzienne życie

Podczas warsztatu będą zapewnione napoje i przekąski (owoce i bakalie). Przewidziana jest godzinna przerwa. Zachęcamy do przywiezienia własnego posiłku. Będzie dostępna kuchnia (jeśli będzie potrzeba coś odgrzać).

Anna Gołębiowska, certyfikowana nauczycielka mindfulness programów MBSR i MBCL.

Anna Stasiak, facylitator metody Horse Assisted Education, absolwentka HST Holistycznej Śzkoły Trenerów.

Cena warsztatu: 290,- dla osób, które zapiszą się na warsztat do 29.01.2020r. Po tym terminie cena za warsztat 350 zł. Wpłacenie zaliczki 100 zł jest gwarancją uczestnictwa.
Maksymalna liczba uczestników: 6 osób.

Zapisy i kontakt:
Anna Gołębiowska
e-mail: kontakt@uwazna-obecnosc.pl
tel.: 664 023 870

Anna Stasiak
e-mail: bachtanka.bialykon@gmail.com
tel.: 608 218 703

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Miedzy Niebem a Ziemią

Miedzy Niebem a Ziemią

Warsztaty
2020-09-26 - 2020-09-27
Najnowszy warsztat z cyklu ZASTOSOWANIE TAŃCÓW W KRĘGU i elementów terapii tańcem i ruchem w pracy grupowej. Dla wszystkich zainteresowanych rozwojem osobistym przez ruch i taniec, a także dla terapeutów, pedagogów, coachów i trenerów. Tym razem będziemy tańczyć pochodzące z różnych kultur, a tańczone w kręgu, tańce łączące motywy nieba i ziemi.
krąg przygody główne

Mazurski Krąg Przygody

Warsztaty
2020-08-15 - 2020-08-22
Mazurski Krąg Przygody to wyjątkowa impreza tylko dla ojców i synów. To czas, w którym możesz zbudować/pogłębić relacje ze swoim synem. To bezpieczna przestrzeń do przeżywania przygód, wyrażania emocji, zdobywania doświadczeń i dobrej zabawy. To czas, dla Ciebie i twojego syna.

Zobacz również

Podaruj warsztaty w Szkole Impro
Warsztaty
czwartek, 12 grudnia 2019, 20:25

Podaruj warsztaty w Szkole Impro

Szukasz oryginalnego prezentu? Już dziś możesz podarować warsztaty z improwizacji...