LifeFree.pl

Terapia oparta na uważności w leczeniu depresji

Terapia oparta na uważności w leczeniu depresji. MBCT Terapia Poznawcza Oparta na Uważności (Mindfulness-Based Cognitive Therapy) Terminy szkolenia: 15.12.2018 Cena: 390zł.
Terapia oparta na uważności w leczeniu depresji
Terapia oparta na uważności w leczeniu depresji
  • Start: 2018-12-15, godzina 09:00
  • Koniec: 2018-12-15, godzina 16:00
  • Miejsce: Dolnośląskie Centrum Psychoterapii, Dyrekcyjna 37/47, 50-528 Wrocław
  • WWW: strona www

Zapisy na szkolenie: on-line www.dcp.wroclaw.pl telefon 71 332 36 70
Ogólne info:
Szkolenie skierowane jest do psychologów, psychoterapeutów, personelu medycznego, pedagogów etc. pracujących z osobami cierpiącymi na depresję.
Program:
1. Zaburzenia depresyjne- diagnoza i modele leczenia.
2. Podstawy teoretyczne MCBT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy). Zastosowanie terapii MCBT w praktyce klinicznej i jej skuteczność.
3. Struktura programu terapeutycznego MCBT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy) w leczeniu depresji. Wskazania do uczestnictwa w programie terapeutycznym.
4. Program sesji terapeutycznych MCBT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy) w leczeniu depresji:
a) omówienie programu, założeń, planu poszczególnych sesji terapeutycznych
b) praktyczny warsztat ćwiczeń poszczególnych sesji terapeutycznych (m.in. praktyka uważności, ćwiczenia z myślami i uczuciami, ćwiczenia z wykorzystaniem medytacji, ćwiczenia oparte na technikach terapii poznawczej).
c) praktyczny warsztat zadań domowych pacjenta, omawianie kart zadań domowych pacjenta
d) zakończenie programu MCBT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy) w leczeniu depresji.
5. Analiza studium przypadku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

HST logo ogólne

Holistyczna Szkoła Trenerów Katowice Listopad 2018

Inne
2018-11-28 - 2019-11-30
Zapraszamy do udziału w projekcie edukacyjno rozwojowym Holistyczna Szkoła Trenerów. Udział w Holistycznej Szkole Trenerów to możliwość rozwoju osobistego i sprawdzone, solidne przygotowanie merytoryczne do pracy z grupami. Holistycznie oznacza dla nas całościowo, z każdej strony.
Szkolenie: Ciało jako scena (nie)świadomości

Szkolenie: Ciało jako scena (nie)świadomości

Inne
2018-10-06 - 2019-06-30
„Choroba prowadzi nas do tego czego nie przeżywamy, co zdysocjowane, czego nie chcemy przyjąć do wiadomości. Prowadzi nas do naszego cienia. Choroba może być próbą samouzdrowienia, ponieważ może nas chronić przed ostateczną destabilizacją, która wystąpiłaby gdybyśmy się zamknęli na głębiej leżący proces.” (Jager W., 2007)

Zobacz również