LifeFree.pl

Roczny Kurs - II edycja: Świadome ciało i język ruchu.

Zapraszamy na 200 godzinny roczny kurs prowadzony przez Karen Studd i Aga Sokołowska: "Świadome ciało i język ruchu. Połączenie Laban/Bartenieff Movement System z technikami Terapii Tańcem i Ruchem w pracy z ludźmi." KURS otrzymał afiliację WholeMovement /www.wholemovement.org/, co zacieśnia naszą współpracę z nauczycielkami z różnych krajów i stwarza dalsze możliwości rozwoju.
Roczny Kurs - II edycja: Świadome ciało i język ruchu.
Roczny Kurs - II edycja: Świadome ciało i język ruchu.
  • Start: 2020-10-03
  • Koniec: 2021-09-28
  • WWW: strona www

Zapraszamy na 200 godzinny roczny kurs prowadzony przez Karen Studd i Aga Sokołowska: "Świadome ciało i język ruchu. Połączenie Laban/Bartenieff Movement System z technikami Terapii Tańcem i Ruchem w pracy z ludźmi."
KURS otrzymał afiliację WholeMovement /www.wholemovement.org/, co zacieśnia naszą współpracę z nauczycielkami z różnych krajów i stwarza dalsze możliwości rozwoju.
Kurs zaczyna się 3.10.20 i trwa do 28.09.21. Szczegółowe daty poniżej:
--------------------------------
Kurs zawiera 3 moduły:
--------------------------------
1. Laban Bartenieff Movement System (LBMS).
- 15 - 22.01.2021
- prowadzi: Karen Studd

2. Techniki terapii tańcem i ruchem (DMT).
- 3 - 4 października 2020
- 20 - 21 marca 2021
- 22 - 23 maja 2021
- prowadzi: Agnieszka Sokołowska

3. Praktyczny trening umiejętności wykorzystania języka ruchu i interwencji opartych na wiedzy z LBMS i technikach terapii tańcem wykorzystywanych w pracy indywidualnej i grupowej.
- 22 - 28.09.2021
- prowadzą: Karen Studd i Agnieszka Sokołowska
------------------------------------------
Dlaczego warto wziąć udział?
------------------------------------------
- poznasz język ruchu zarówno od strony wiedzy teoretycznej, praktycznej, jak i na poziomie głęboko osobistym
- praktyczne umiejętności będą przekazywane w sposób wspierający integrację Twojego doświadczenia, wiedzy i rozumienia ruchu zarówno na poziomie osobistym jak i profesjonalnym
- szkolenie łączy aspekty LBMS z aspektami DMT w celu twórczego zastosowania ich w różnych dziedzinach życia osobistego i zawodowego
- atutem jest wieloletnie doświadczenie i wiedza trenerek prowadzących: wieloletnie, międzynarodowe i pochodzące z dziedzin: LBMS, terapii tańcem i ruchem, superwizji, coachingu, terapii somatycznej i edukacji
---------------------------------------------
Czego możesz się spodziewać?
---------------------------------------------
Program kursu został zaprojektowany tak, aby uczył ucieleśnionego prowadzenia grupy lub pracy indywidualnej, umiejętności stosowania interwencji ruchowych w połączeniu z tematami psychologicznymi oraz pracy z narzędziami rozwijania świadomości ruchu. Umiejętności te mogą być wykorzystywane zarówno w pracy własnej oraz we wspieraniu innych w korzystaniu z transformującej siły ruchu. Podczas programu uczymy jak budować procesy indywidualne i grupowe w oparciu o wiedzę pochodzącą z Laban/Bartenieff Movement System – LBMS (nt. pracy z wzorcami i strategiami ruchowymi oraz wiedzę z obszaru Terapii Tańcem i Ruchem – DMT (nt. relacji i terapeutycznej roli ruchu).
-----------------------------
Czego się nauczysz?
-----------------------------
- Poznasz i zrozumiesz procesy zmian zachodzące dzięki interwencjom opartym o ruch i świadomą pracę z ciałem.
- Rozwiniesz umiejętność obserwacji i budowania relacji z drugim człowiekiem i ze sobą, tak aby móc wspierać i projektować strategie (repatterning) zmian sposobów działania w różnych sytuacjach.
- Zintegrujesz i wzmocnisz swoje kompetencje poznawcze, emocjonalne i fizyczne we własnym działaniu, relacji z innymi i otoczeniem.
- Poznasz kluczowe koncepcje z zakresu LBMS, terapii tańcem i procesu kreatywnego przydatne do rozwoju osobistego i profesjonalnego.
- Zdobędziesz praktykę w inicjowaniu zmiany w różnych sytuacjach, zaczynając pracę zarówno od ruchu funkcjonalnie, jak i od ekspresji emocjonalnej.
- Rozwiniesz umiejętność pracy ze słowami, obrazami i metaforami, by móc korzystać zarówno z pracy ze słowem, jak i ruchem.
- Doświadczysz, że głos też jest ruchem, a werbalna i niewerbalna ekspresja są 2 częściami zintegrowanej całości.
------------------------------------------------------------
Kogo zapraszamy do uczestnictwa w kursie?
------------------------------------------------------------
- osoby zainteresowane i zmotywowane do nauki języka ruchu i sposobów pracy ze sobą i innymi ludźmi opartych na LBMS i terapii tańcem
- osoby, które mają doświadczenie (min 16 godzin w pracy opartej o terapię tańcem i ruchem lub LBMS z prowadzącą/cym posiadającym wykształcenie w tym zakresie) i dążą do rozwoju swoich umiejętności osobistych i zawodowych
------------------------------------------------------------
Zaciekawił Cię kurs? Zajrzyj w poniższe linki:
------------------------------------------------------------
Więcej informacji o kursie oraz cennik tutaj: https://agasokolowska.com/event/swiadome-cialo-i-jezyk-ruchu-polaczenie-labanbartenieff-movement-system-lbms-z-technikami-terapii-tancem-i-ruchem-w-pracy-z-ludzmi/

Aby się zapisać prosimy o wypełnienie FORMULARZA: http://agasokolowska.com/formularz/
------------------------
PROWADZĄCE:
------------------------
Aga Sokołowska - Od kilkunastu lat pracuje jako psychoterapeutka i superwizorka terapii tańcem i ruchem. Ukończyła Laban Bartenieff Institute of Movement Studies oraz psychologię. Przez ostatnie 16 lat prowadziła liczne grupy terapeutyczne I rozwoju osobistego „Wytanczając język ciał”a oraz „Treningi Świadomości: ciała, emocji, myśli, relacji” (oparte o LBMS I DMT) dla ludzi, którzy chcą zrozumieć lepiej siebie i pełniej żyć. Od 9 lat uczy i superwizuje pracę studentów w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem oraz w szkoleniu Arteterapia – kultura przeciw wykluczeniu (DK Łowicka, Akademia Umiejętności Społecznych). Tworzy programy dla trenerów, coachów i osób wspierających innych w rozwoju oparte na ucieleśnieniu, języku ruchu LBMS, terapii tańcem i ruchem oraz procesie kreatywnym. Prowadzi terapię indywidualną m.in z osobami, które doświadczyły przemocy, cierpią na choroby psychosomatyczne, lęk, depresję, mają trudność w wyrażaniu emocji lub po prostu chcą rozwijać siebie i swój kontakt z ciałem. Napisała kilka rozdziałów do dwóch książek wydanych przez GWP o psychoterapii tańcem i ruchem w pracy indywidualnej i grupowej. www.agasokolowska.com

Karen Studd - jest od wielu lat Koordynatorką Programu w Laban International Movement Studies, jest również Somatic Movement Therapist i Educator w ISMETA (International Somatic Movement Education and Therapy Association). Edukację wyższą w zakresie tańca kończyła na Uniwersytecie w Oregonie. Uczy w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie, Meksyku, Chinach i Izraelu. Jako nauczycielka Laban/Bartenieff Movement System (LBMS) jest skoncentrowana na osobistym i profesjonalnym rozwoju, który może odbywać się poprzez zwiększanie świadomości ruchu. Jest współautorka książki ”EveryBody is a Body”, która ujmuje całościowo fenomen ludzkiego ruchu. Karen uczyła w Departamencie Tańca na Uniwersytetach: Oregon, the University of Wisconsin, George Washington University and George Mason University przez ponad 20 lat.

UZYSKAJ DO 80% DOFINANSOWANIA
--------------------------------------------------------
Kurs został wpisany do Bazy Usług Rozwojowych, więc osoby z mikro, małych i średnich przedsiębiorstw mogą skorzystać z dofinansowania do 80%. Województwa podlaskie i podkarpackie oferują możliwość dofinansowania również dla osób fizycznych.

WAŻNE! Jeśli jesteś zainteresowana/y uzyskaniem dofinansowania skontaktuj się bezpośrednio ze mną - powiem, gdzie się zgłosić, by je uzyskać i pomogę przygotować wszystkie dokumenty: kontakt@agasokolowska.com tel. 604 537 533

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

HST

Holistyczna Szkoła Trenerów w Warszawie - listopad 2020

Inne
2020-11-25 - 2022-03-27
Zapraszamy do udziału w projekcie edukacyjno rozwojowym Holistyczna Szkoła Trenerów. Udział w Holistycznej Szkole Trenerów to możliwość rozwoju osobistego i sprawdzone, solidne przygotowanie merytoryczne do pracy z grupami. Holistycznie oznacza dla nas całościowo, z każdej strony. Biorąc udział w naszym projekcie uzyskasz sprawdzone narzędzia, zrozumiesz procesy, z którymi będziesz pracować, poznasz teorie wspierające pracę trenera, weźmiesz udział w treningach, które pomogą Ci wypracować własny styl pracy.
Trening Świadomości: ciała, emocji, myśli, relacji - VIII edycja

Trening Świadomości: ciała, emocji, myśli, relacji - VIII edycja

Inne
2020-10-24 - 2021-04-18
Trening Świadomości stworzony został w oparciu o podejście Laban Bartenieff Movement (LBMS) oraz terapię tańcem i ruchem. 5 zjazdów składa się na spójny cykl zajęć w trybie sobotnio-niedzielnym. Jest to autorski program prowadzony przez Aga Sokołowska - certyfikowaną terapeutkę tańcem i ruchem i analityczkę ruchu – certyfikat Laban International Movement Studies.

Zobacz również