LifeFree.pl

Psychologia i szamanizm - „Nagual a nieświadomość”

Celem warsztatów jest poznanie skutecznych sposobów pracy wewnętrznej (samorozwoju) wywodzących się z pradawnych tradycji, a jednocześnie stale obecnych w najnowszych metodach terapeutycznych. Dzięki tym zajęciom uczestnicy warsztatów dowiadują się jakie sposoby poznawania ważnych informacji stosowali przodkowie i jak to zostało współcześnie zaadaptowane.
Psychologia i szamanizm - „Nagual a nieświadomość”
Psychologia i szamanizm - „Nagual a nieświadomość”
  • Start: 2020-07-04, godzina 19:00
  • Koniec: 2020-08-22, godzina 22:00
  • Miejsce: Warsztaty online
  • WWW: strona www

„Z aborygeńskiego punktu widzenia współczesne techniki terapeutyczne zostały stworzone lub wyśnione przez Ducha Ziemi. Nowoczesne metody są pomocne, a nawet często dla wielu z nas okazują się znakomite. Lecz obecnie wymagają one odnowy, magii i powiązania ze starożytnymi praktykami. Są nadmiernie introwertywne i nie zajmują się przekształcaniem społeczności ani ducha otoczenia. Wydaje się, że rozwój terapii znalazł się w impasie”.
Arnold Mindell w: „Psychologia i szamanizm”

Rzeczywistość, to uzgodniona w danej kulturze koncepcja - na dodatek zmienna w czasie i przestrzeni.
Starożytne tradycje mówią, że to, co „rzeczywiste” jest nieustannie kreowane przez ducha lub Śnienie. Jednak współczesny świat oddzielił ludzi od Śnienia i zgadzamy się na istnienie w jednowymiarowej rzeczywistości.
Psychologia w swoich wyprawach w nieznane usiłuje tak czerpać ze Źródeł oraz nieświadomości, aby spożytkować Śnienie dla wzmacniania pozycji człowieka w codziennej rzeczywistości (choć nie zawsze ) ...
CO jednak stoi za rzeczy-wistością? Co kreuje namacalne manifestacje?
Czy potrafimy jeszcze wkraczać w nurt nieustannego powstawania i zanikania chwilowych zjawisk oraz współtworzyć te zjawiska?

Szaman_ka to ten/ta, która wędruje pomiędzy światem „zwyczajnym” a światami odmiennymi w celach mediacji z siłami wyższymi oraz dla zdobycia wiedzy. Wielu osobom praktykującym którąś z odmian szamanizmu sporą trudność sprawia połączenie szamańskiej wiedzy z codziennością cywilizacji XXI w. W dzisiejszym świecie zajmowanie się szamańskim szkoleniem może wydawać się fanaberią lub kolejną z propozycji New Age. Po co mielibyśmy się skupiać na niezwykłych znakach, wewnętrznych wrażeniach, snach, symptomach, intuicji czy niespójnościach w Świecie? W przeciwieństwie do współczesnego gromadzenia wiedzy, linearnych szkoleń czy kursów, szaman/ka polega na swych instynktach i związku z Naturą.
W ramach szkolenia będziemy praktykować i ćwiczyć starożytne techniki szamańskie zaadaptowane do codziennych okoliczności współczesnego świata starając się je zrozumieć z punktu widzenia psychologii głębi i procesu.

Celem warsztatów jest poznanie skutecznych sposobów pracy wewnętrznej (samorozwoju) wywodzących się z pradawnych tradycji, a jednocześnie stale obecnych w najnowszych metodach terapeutycznych. Dzięki tym zajęciom uczestnicy warsztatów dowiadują się jakie sposoby poznawania ważnych informacji stosowali przodkowie i jak to zostało współcześnie zaadaptowane. Dzięki takiemu podejściu jesteśmy bliżej siebie – wewnętrznego kompasu niezależnego od wzorców życiowych i kulturowych. Zrozumiemy sens i potrzebę poznawania znanego i nieznanego oraz nieświadomości: snów, śnienia, nieprzewidzianych oraz „przypadkowych” wydarzeń, trudności w relacjach czy nagłych zmian nastroju...

KIEDY:
Soboty (korzystając ze spotkań online w "zoom"),
godziny: 19:00 - 22:00 (z małą przerwą; czyli 4 godziny dydaktyczne na tydzień)
Początek: od 04 lipca 2020, (8 x co tydzień) koniec: 22 sierpnia 2020 = łącznie 32 godziny !
dlaczego w soboty? Aby mieć niedzielę i cały tydzień do praktykowania!
sesje będą nagrywane i udostępniane uczestni/cz/kom, aby można było korzystać w razie nieobecności i dla powtórek materiału !

Cena:
600 zł (czyli 18,74 zł za 45 min)
Uwaga !
Osoby uczestniczące w moich szkoleniach o snach, 6xJung i o aktywnej imaginacji uzyskują zniżkę 100zł (czyli 500 zł cena szkolenia). (Proszę napisać w formularzu zgłoszeniowym, w jakim kursie brało się udział)
wpłata na konto:
Jungpress Robert Palusiński
58 1140 2004 0000 3402 7990 1838
z adnotacją Nagual + adres email

Z powodu "rodo" koniecznie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy:
tutaj: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfoWiHNX4l4vCL_PHncgSIveP9hyPovN7WIzs8vJo5mHFyS7g/viewform?vc=0&c=0&w=1&usp=mail_form_link

Co zbadamy:
Jak zauważać informacje z rzeczywistości „niezwyczajnej” z chwili chwilę
Co to jest „pierwsza” i „druga” uwaga i jak z nich korzystać (by móc podróżować do „odmiennych rzeczywistości” w „zwyczajnych”, codziennych sytuacjach)
Jak wygląda szamański światopogląd, co to znaczy historia osobista i jej wymazywanie
Jak skuteczne integrować i włączać do codzienności wiedzę pochodzącej z rzeczywistości „niezwyczajnej” i „równoległej” (BEZ jej zniekształcania czy wykorzystywania!)
Podstawy szamańskiego uzdrawiania
Szamanizm w związkach: czyli alternatywny rodzaj bycia razem i nowe wymiary komunikacji
Szamański shape-shifting, głos ciała oraz intuicji, wczuwanie się w pole Ziemi i podążanie za jego/jej mądrością
Skarby ukryte w Podziemnych Światach …
Łączenie ścieżki wiedzy ze ścieżką serca. Co one znaczą (dla Ciebie)?
Kto to jest „Łowca”, który podąża głównie ścieżką wiedzy linearnej i uczy się pod presją, szuka sygnałów i rozwija „drugą uwagę”.
Jaki jest model bycia „Wojownikiem”, gdzie wymagany jest intymny związek z nieprzewidywalną naturą - twoją wewnętrzną naturą, irracjonalną i nielinearną – jak i „pogodą” na zewnątrz.
Odnalezienie „Sprzymierzeńca” - wewnętrznych postaci i możliwości, które i tak kierują indywidualnym życiem. Spotkania ze Sprzymierzeńcem.
Zaprzyjaźnienie się ze śmiercią jako jedną z najważniejszych doradczyń.

W trakcie warsztatów będziemy poznawać odpowiedzi na pytania, kreować nowe oraz badać energie tworzące rzeczy-wistość osobistą i kolektywną. Zobaczymy i poczujemy jak Ziemia oraz Wszechświat wraz z Liniami Pieśni, oraz Śnieniem nieustannie kierują naszymi intencjami oraz krokami w najbliższych i najdalszych wędrówkach.

Od prowadzącego:
To będzie wyjątkowy, bo internetowy-online (!) czas dzielenia się z wami tym, co udało mi się zbierać i doświadczać razem przez ostatnie 25 lat.
W 1999 r ukazała się drukiem moja książka „Szamanizm w praktyce” (drugie wydanie 2002). W niej dzielę się szamańskimi wglądami oraz wiedzą, którą później praktykowałem na warsztatach szamańskich.
W 2001 przełożyłem na j. polski książkę „Psychologia i szamanizm” Arnolda Mindell’a, gdyż uznałem, że to wspaniała i warta szerzenia wiedza.
Od 1997 r. studiuję, zgłębiam, ucieleśniam psychologię zorientowaną na proces – Pracę ze Śniącym Ciałem (Dreambody) i Śnieniem w wielu jego przejawach…
Te dwie wartości/jakości tworzą we mnie jeden splot.
Albo to duchy zszywają tkaninę Czasu Snu uzewnętrzniając ją przeze mnie ...
Również, niejako przypadkiem, duchy pozwoliły mi wprowadzić do Polski australijski system partycypacyjnego zarządzania projektami „Dragon Dreaming” – aby pomagał realizować projekty, lub raczej, aby projekty obecne w Epoce Snu mogły przy pomocy ludzi się u-rzeczy-w-istnić.

Przez prawie 20 ostatnich lat, co roku, z grupą odważnych istot, duchów, żywiołów i zwierząt mocy uczestniczyliśmy we wspólnotowym podążaniu szamańską ścieżką na letnich warsztatach.
Teraz uczynimy to wirtualnie – online, cóż za wyzwanie!
A jednak ten projekt nie jest przeniesieniem czegokolwiek do wirtualnej rzeczywistości. Sfera ducha nie jest ani realna, ani rzeczywista, nie jest także nierealna …
„Śnienie” przenika wszelkie granice, poprzez czas i przestrzeń. Istoty tworzące Ten wszechświat trwają w Epoce Snu, śniąc Ziemię oraz wszelkie jej twory do istnienia – wraz z ich problemami i radościami.
To nie jest projekt, do którego cię zapraszam „sam”, gdyż to raczej Epoka Snów (Dreamtime) go tworzy i jedyne co potrzebne, to facylitator, który wniesie dozę uważności płynącej z doświadczenia…

Proszę pamiętać, że nie jest to ani terapia, ani warsztat rozwojowy, ani coaching lub metoda rozwiązywania twoich problemów!
Ten trening to spore wyzwanie, który może sprawić, że owszem - życie stanie się bogatsze w doświadczenia i pełniejsze sensu, ale wcale nie będzie łatwiejsze. Może być wręcz przeciwnie !
Więc zastanów się dobrze czy to akurat jest dla ciebie na teraz i czy może lepiej przygotować się na kolejną edycję ?
(zwłaszcza że liczba miejsc ograniczona)

Przygotuję oczywiście plan zajęć i pewną ścieżkę, wiedząc zarazem, że jeśli tylko wiatry zawieją inaczej, to trzeba ją będzie porzucić tak, jak porzuca się ścieżkę bez serca.
Psychologia i psychoterapia korzystają ze snów oraz podobnych zjawisk na granicy i poza granicą świadomości starając się włączyć te zjawiska do codziennej rzeczywistości. My zrobimy inaczej: podążymy szamańską ścieżką zanurzając się w rzekę śnienia, z otwartością na to, co one przyniosą bądź nie przyniosą. Jeśli taka postawa wniesie jakieś innowacje w twoje codzienne życie – to cudownie, jeśli nie, to też dobrze :) .

zapraszam

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Mazurski Krąg Przygody 2_główne

Mazurski Krąg Przygody

Warsztaty
2021-08-07 - 2021-08-14
Mazurski Krąg Przygody to wyjątkowa impreza tylko dla ojców i synów. To czas, w którym możesz zbudować/pogłębić relacje ze swoim synem. To bezpieczna przestrzeń do przeżywania przygód, wyrażania emocji, zdobywania doświadczeń i dobrej zabawy. To czas, dla Ciebie i twojego syna.
Techniki prowokatywne w pracy z ludźmi

Techniki prowokatywne w pracy z ludźmi

Warsztaty
2021-02-27 - 2021-02-28
Zapraszam na dwa dni śmiechu, odkrywania siebie, przekraczania granic, pokonywania tabu, otwierania się na to co na co dzień przemilczane, naukę niezwykle dynamicznych i skuteczncych technik oddziaływania na innych ludzi.

Zobacz również

Miedzy Niebem a Ziemią
Warsztaty
piątek, 26 czerwca 2020, 09:35

Miedzy Niebem a Ziemią

Najnowszy warsztat z cyklu ZASTOSOWANIE TAŃCÓW W KRĘGU i elementów...