LifeFree.pl

Proces in Vivo czyli Ludzie Live

"Proces in Vivo czyli Ludzie Live" to potencjalnie spektakl, performance, zdarzenie - a zarazem forma uciekająca od nazywania jej.
Proces in Vivo czyli Ludzie Live
Proces in Vivo czyli Ludzie Live
  • Start: 2019-06-13, godzina 19:00
  • Koniec: 2019-06-13, godzina 22:00
  • Wstęp: Wstęp wolny
  • WWW: strona www

Jesteśmy tym co mówimy i tym, czego nie mówimy. Tym, co wypowiadamy jawnie i głośno, mimochodem oraz każdą wypowiedzią, która nigdy nie padła z naszych ust. Posługujemy się słowem, by wyrazić siebie, jednak nieintencjonalnie, od tak, wyrażamy zupełnie „inne”, mniej świadome wersje „Ja”. Słowa padają „same”, lub są wypowiadane jakby „niepotrzebnie”, „niechcący”. Czasami słowa są nieskładne, niedokończone, urwane.

Z tych form pozornego nie - języka i nie - wypowiedzi mogą wyłonić się Postacie. Postacie, które mają specyficzną energię i dynamikę. Często odległą od naszego codziennego „Ja”. Postacie reprezentujące nasze wtórne procesy, dotąd nieuświadomione aspekty nas.

„Proces in vivo czyli ludzie live” to potencjalnie spektakl, potencjalnie performance. A może ani jedno, ani drugie. Uczestnicy procesu będą poruszać się w przestrzeni pomiędzy założonym scenariuszem, który nigdy nie został zagrany, swoją wizją na jego temat oraz tym, co pojawia się „tu i teraz” w relacjach między nimi, w przestrzeni sali, w kontakcie z widownią. Tylko czy widownia w tej sytuacji braku przedstawienia jest widownią teatralną? Czy raczej uczestniczy w Procesie in Vivo patrząc na ludzi w wersji live?

Struktura pracy warsztatowej realizowanej metodami psychologii procesu zakładała poszukiwanie wewnętrznych postaci uczestniczek i uczestników, które mogą wyrazić się scenicznie w kolejnych sytuacjach i potencjalnych relacjach. Tak też powstawał scenariusz. Scenariusz, który stał się w końcu niewygodną formą, którą należy porzucić. Spektakl na podstawie nigdy nie zagranego scenariusza przekształcił się w Proces in Vivo.

Proces in vivo zakłada, że każda z osób w kolejnych sekwencjach procesu może stać się jedną z założonych przez siebie postaci. Może też nie być żadną z nich pozostając po prostu sobą.
"Proces in vivo czyli ludzie live" będzie więc jednorazowym zdarzeniem, który zadzieje się 13 czerwca o 19.00. Zdarzeniem, w którym w grupie 13 uczestników może dojść do potencjalnych 156 interakcji. Potencjalnych. Może też nie wydarzyć się nic. I co wtedy?
Nadal tam będziemy. Z wami. Bez założeń i bez oczekiwań. Poza ramami teatru i poza strefą komfortu. In vivo. Live.

W Procesie in Vivo wezmą udział:
Anita Angowska
Aleksandra Badurska
Irena Bielecka
Kamil Błoch
Anna Borowska
Lolita Brzozowska - Roman
Jan Dudziński
Ola Grzejszczak
Dorota Markiewicz
Joanna Mieleszko
Adam Mrozek
Przemek Pstrongowski
Aneta Włodarczyk

Nie Reżyser: Edyta Ganc

Czas:
13 czerwca, godz. 19.00
Proces in Vivo może trwać od 10 minut do kilku godzin.

Miejsce:
Studium Teatralne S/T
Ul. Lubelska 30/32
Warszawa

WSTĘP WOLNY

Superwizja projektu: Michał Duda, Instytut Psychologii Procesu

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

krąg przygody główne

Mazurski Krąg Przygody

Warsztaty
2020-08-15 - 2020-08-22
Mazurski Krąg Przygody to wyjątkowa impreza tylko dla ojców i synów. To czas, w którym możesz zbudować/pogłębić relacje ze swoim synem. To bezpieczna przestrzeń do przeżywania przygód, wyrażania emocji, zdobywania doświadczeń i dobrej zabawy. To czas, dla Ciebie i twojego syna.
Podaruj warsztaty w Szkole Impro

Podaruj warsztaty w Szkole Impro

Warsztaty
2020-06-30
Szukasz oryginalnego prezentu? Już dziś możesz podarować warsztaty z improwizacji teatralnej bliskiej osobie. Na urodziny, imieniny, z okazji świąt, rocznicy lub innego ważnego wydarzenia. Sprawdź naszą ofertę przygotowaną wspólnie z Super Prezenty.

Zobacz również