LifeFree.pl

Praca z emocjami w praktyce coacha i trenera - język ruchu LBMS

Zapraszamy coachów, trenerów, arteterapeutów, nauczycieli, terapeutów, instruktorów (tańca i innych dyscyplin sportowych), pedagogów, a także osoby, które przygotowują się do pracy z ludźmi, na dwudniowe szkolenie we Wrocławiu.
Praca z emocjami w praktyce coacha i trenera - język ruchu LBMS
Praca z emocjami w praktyce coacha i trenera - język ruchu LBMS
  • Start: 2020-10-09, godzina 17:30
  • Koniec: 2020-10-10, godzina 17:00
  • Miejsce: Wrocław
  • WWW: strona www

Po sukcesie pierwszych i drugich warsztatów oraz na prośbę uczestników i osób, dla których zabrakło miejsc na poprzednich warsztatach organizuję dla Was kolejne spotkanie z Aga Sokołowska 9-10 października 2020!
"Praca z emocjami w praktyce coacha i trenera w oparciu o język ruchu Laban Bartenieff Movement System i pracę z ciałem."

Zapraszamy coachów, trenerów, arteterapeutów, nauczycieli, terapeutów, instruktorów (tańca i innych dyscyplin sportowych), pedagogów, a także osoby, które przygotowują się do pracy z ludźmi, na dwudniowe szkolenie we Wrocławiu.
-----------------------------------------------
To szkolenie może dać Ci nowe narzędzia i inspirację do pracy z emocjami Jeśli Ty lub Twoi klienci doświadczacie sytuacji, w których:
-----------------------------------------------
- emocje zaczynają Tobą rządzić do tego stopnia, że tracisz zdolność myślenia i czucia jednocześnie
- nic nie czujesz, lub niewiele rzeczy Cię cieszy
- jesteś przeładowany emocjami i wydaje Ci się, że możesz eksplodować jak wrzący garnek z nieuchyloną pokrywką

W czym przydaje się znajomość języka ruchu w ujęciu LBMS?
Język ruchu wspiera połączenie między ciałem, emocjami a umysłem. Dzięki doświadczeniu i zrozumieniu ruchu zyskujemy większe połączenie ze sobą i innymi. Przez odczucie tego, że wszystko, co jest cielesne ma swoje odzwierciedlenie w umyśle, a to co myślimy oddziałuje na to, jak się czujemy emocjonalnie i fizycznie, możemy doświadczać bycia całością. Uczymy się szacunku, wrażliwości i otwarcia na szerszą perspektywę. Zyskujemy większą możliwość otwarcia się na eksperyment, zrobienie czegoś w zupełnie inny sposób, a nie jedynie myślenia o tym. Język ruchu budzi kreatywność i umożliwia wyjście ze starych nawyków i schematów w konstruktywny sposób.
-----------------------
CELE I ZAKRES SZKOLENIA:
-----------------------
1. Rozwój empatii kinestetycznej, ucieleśnienie i budowania relacji poza słowami
2. Umiejętność regenerowania się i mobilizowania – praca z konkretnymi sekwencjami ruchu i ich oddziaływaniem na układ nerwowy.
3. Dynamiczne jakości ruchu, a możliwość wyrażenia lub przekształcenia niektórych stanów emocjonalnych.
4. Budowanie pomostu pomiędzy emocjami a myśleniem, by móc być autentycznym i nieprzeładowanym.
5. Praca z oddechem i ugruntowaniem w ciele.
6. Pogłębienie empatii kinestetycznej – praktyka bycia w relacji z klientem wzbogaconej o kontakt niewerbalny.
7. Praktyczne ćwiczenia i przykłady pracy z powracającą emocją lub reakcjami na zdarzenia.
8. Przykład pracy z emocjami przy wykorzystaniu metafory i improwizacji do zastosowania zarówno w pracy grupowej jak i indywidualnej
9. Dyskusja, podsumowanie szkolenia.
--------------------------------
Szkolenie umożliwia rozwój dialogu pomiędzy sferą poznawczą a sygnałami płynącymi z ciała, rozwija twórcze myślenie prawopółkulowe i uczy, jak można wykorzystać ucieleśnienie i ruch w pracy z emocjami z klientem i grupą. Opiera się o analizę ruchu R. Labana i I.Bartenieff, elementy terapii tańcem i pracę z metaforą ruchową. Skierowane jest do osób, które pracują lub zamierzają podjąć pracę indywidualną lub z grupą. Uczestnikami mogą być również osoby, które interesuje rozwój własny i chcą poszerzyć własne umiejętności radzenia sobie z emocjami w życiu codziennym. Dostarcza praktycznego doświadczenia i wiedzy o związku ciała i ruchu z psychiką, ze szczególnym uwzględnieniem pracy z emocjami. Stwarza możliwość rozwoju kompetencji osobistych i zawodowych w zakresie umiejętności ucieleśnienia, empatii kinestetycznej, obserwacji ruchu i pełniejszego zrozumienia drugiego człowieka/grupy, co wpływa na wsparcie procesów rozwojowych i coachingowych.
--------------------------------
Uczestnicy warsztatów otrzymują materiały szkoleniowe i zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
----------------------
PROWADZĄCA
----------------------
Aga Sokołowska - superwizorka i psychoterapeutka tańcem i ruchem, która posiada kompleksowe wykształcenie i certyfikat Laban/Bartenieff International Movement Studies. Z wykształcenia akademickiego psycholog. Nauczycielka w Polskim Instytucie DanceMovementTherapy i na kursach Arterapii. Od 8 lat lat prowadzi autorskie Treningi Świadomości: ciała, emocji, myśli i relacji oparte o podejście LabanBartenieff oraz Grupy Wytańczając język ciała. Razem z Karen Studd prowadzi roczny Kurs: ŚWIADOME CIAŁO, JĘZYK RUCHU. Laban Bartenieff Movement System i techniki terapii tańcem w praktyce własnej i pracy z ludźmi. Pracuje od 17 lat jako terapeutka i trenerka, grupowo i indywidualnie. Buduje Programy rozwojowe dla trenerów i nauczycieli. Współpracuje z WCIES i MSCDN i Akademią umiejętności społecznych w Warszawie. Pracuje z pasji do autentyczności, jaką daje ruch i kontakt z drugim człowiekiem. www.agasokolowska.com
-----------------------
KIEDY? GDZIE?
-----------------------
- piątek 9.10.2020, godz. 17.30 – 20.30
- sobota 10.10.2020, godz. 10.00 - 17.00
- Wrocław – miejsce zostanie podane później
----------
CENA:
----------
- 550 zł - przy płatności do 1.08.2020
- 620 zł - przy wpłacie po 1.08.2020
- gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki 300 zł lub całej kwoty
- możliwość zwrotu zaliczki w przypadku rezygnacji do 2.08.2020
- liczba miejsc ograniczona, grupa maksymalnie 16-osobowa
------------
ZAPISY:
------------
- zapisy przyjmuje organizator szkolenia Karolina Żmudzka - Kariera z pasją - psycholog, akredytowany coach IC
- zapraszamy do zgłaszania uczestnictwa mailowo: karierazpasja@gmail.com

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

HST

Holistyczna Szkoła Trenerów w Warszawie - listopad 2020

Inne
2020-11-25 - 2022-03-27
Zapraszamy do udziału w projekcie edukacyjno rozwojowym Holistyczna Szkoła Trenerów. Udział w Holistycznej Szkole Trenerów to możliwość rozwoju osobistego i sprawdzone, solidne przygotowanie merytoryczne do pracy z grupami. Holistycznie oznacza dla nas całościowo, z każdej strony. Biorąc udział w naszym projekcie uzyskasz sprawdzone narzędzia, zrozumiesz procesy, z którymi będziesz pracować, poznasz teorie wspierające pracę trenera, weźmiesz udział w treningach, które pomogą Ci wypracować własny styl pracy.
Trening Świadomości: ciała, emocji, myśli, relacji - VIII edycja

Trening Świadomości: ciała, emocji, myśli, relacji - VIII edycja

Inne
2020-10-24 - 2021-04-18
Trening Świadomości stworzony został w oparciu o podejście Laban Bartenieff Movement (LBMS) oraz terapię tańcem i ruchem. 5 zjazdów składa się na spójny cykl zajęć w trybie sobotnio-niedzielnym. Jest to autorski program prowadzony przez Aga Sokołowska - certyfikowaną terapeutkę tańcem i ruchem i analityczkę ruchu – certyfikat Laban International Movement Studies.

Zobacz również