LifeFree.pl

Podróż Bohatera - warsztat dla mężczyzn

Obecne czasy stawiają szczególne wyzwania przed mężczyznami, którzy mają być zarazem twardzi i uczuciowi, zdecydowani i gotowi do kompromisu, mają przewodzić i umieć słuchać (swojej kobiety), wreszcie mają być facetami z jajami, choć naukowcy podkreślają, że najbardziej atrakcyjni są mężczyźni z wyraźną domieszką kobiecego charakteru. Jak pogodzić ogień z wodą? Jak mężczyźni we współczesnych czasach mogą odkryć swoją męską naturę, gdy wokół tyle sprzecznych oczekiwań, a podpowiedzi jak na lekarstwo.
Podróż Bohatera - warsztat dla mężczyzn
Podróż Bohatera - warsztat dla mężczyzn
  • Start: 2018-11-03, godzina 11:00
  • Koniec: 2018-11-04, godzina 17:30
  • Miejsce: Warszawa
  • WWW: strona www

Mężczyźni są w nieustannej podróży. Każde doświadczenie buduje ich męski charakter. Każdy etap życia jest krokiem na drodze odkrywania siebie. Ale potrzebują w tym procesie przeglądać się w męskim lustrze, potrzebują grupy mężczyzn, którzy uczciwie i konkretnie stają w prawdzie dzieląc się sobą. Taką szansę daje spotkanie w męskim kręgu, które proponujemy.
Zatem jeśli poszukujesz swojej męskiej natury, chcesz odważnie i mądrze odkrywać przekaz, jaki otrzymałeś od swojego ojca i badać, jak manifestuje się on w Twoich relacjach z kobietami, mężczyznami, z dziećmi, w pracy, w relacji ze światem i w wymiarze duchowym – ten warsztat jest dla Ciebie.

W ciągu dwóch dni będziemy doświadczać emocji, przeżyć, wspomnień, wizji i marzeń. Będziemy rozmawiać i milczeć oraz odważnie konfrontować się z sobą. To tylko dwa dni, ale ten czas jest wystarczający, by zrobić pierwsze kroki w świadomej podróży bohatera, tak, by nie wyrzucać sobie kiedyś, że zmarnowaliśmy daną nam szansę na uważne i pełne życie.

Dla kogo jest warsztat?
Warsztat przeznaczony jest dla pełnoletnich mężczyzn. Praca nie ma charakteru terapeutycznego, dlatego zapraszamy wyłącznie osoby zdrowe oraz nie znajdujące się w kryzysie.

Warsztat poprowadzą:

Ryszard Kulik (1965 r.) – doktor psychologii, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (rekomendacja II st.) Od 26 lat zaangażowany w prowadzenie grup w ramach edukacji psychologicznej i ekologicznej. Specjalizuje się w prowadzeniu treningów interpersonalnych na procesie, w ramach których wypracował unikatową formułę pracy z grupą.
Ma za sobą ponad 4200 godzin tego rodzaju szkoleń. Poza tym specjalizuje się w prowadzeniu grup w obszarze ekopsychologii i głębokiej ekologii. W tym przypadku wykorzystuje przyrodę i zajęcia
w lesie jako źródło głębokiej inspiracji. Jego misją jest towarzyszenie człowiekowi w procesie przekraczania oddzielenia od samego siebie, innych ludzi i przyrody.
Jest autorem książek dotyczących relacji człowiek – natura, w których łączy perspektywę psychologiczną, duchowa i ekologiczną, m.in. „Odkrywanie natury”, „Stąpając mocno po Ziemi”, czy „Człowiek wobec natury”.  Współpracuje z takimi organizacjami jak Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, Klub Gaja, Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego Meritum, Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”. Laureat nagród „Zielony Czek” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz „Dobromir roku 2013” Ekologicznego Kongresu Gospodarczego.
Zapalony rowerzysta i włóczykij; miłośnik dzikości i prostego życia poza głównym nurtem cywilizacji. Najwięcej o sobie i świecie nauczył się przebywając samotnie w dzikich miejscach oraz śpiąc w lesie, pod gołym niebem.

Bartosz Płazak  - trener kompetencji społecznych. Posiada rekomendacje trenerskie I i II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Specjalizuje się w szkoleniach kształtujących kompetencje społeczne: trenerskie, liderskie, handlowe i obszaru efektywności osobistej. Prowadzi warsztaty edukacyjne, treningi interpersonalne, rozwojowe, spontaniczności
i twórczości. Podejmuje działania dla biznesu, NGO, uczelni w projektach unijnych i komercyjnych. Realizuje zajęcia na uczelniach: SWPS w Katowicach oraz WSB w Dąbrowie Górniczej oraz dla klientów biznesowych w całym kraju. Jest autorem złożonych projektów cykli edukacyjnych, projektów rozwojowych, outdorowych imprez edukacyjnych, warsztatów pod żaglami.
Był trenerem, opiekunem merytorycznym i koordynatorem wielu szkół trenerskich o różnych profilach.
Twórca i prowadzący Katowickiego Teatru Improwizacji Improwokacja, gdzie propaguje improwizację, jako sposób na rozwój osobisty i metodę szkoleniową. Jego warsztaty łączą pracę na procesie grupowym, korzystanie z doświadczenia i zaangażowania grupy, przekazem merytoryczny i praktykę. Stosuje klasyczne metody pracy z grupą, podejście prowokatywne, metody twórcze i improwizacyjne. Uczestnicy jego szkoleń to pracownicy i kadra zarządzająca firm produkcyjnych, handlowych, banków, przede wszystkim trenerzy. Fascynuje się wiedzą z pogranicza psychologii, fizyki kwantowej i starożytnych tradycji (A.Mindell,D.Hawkins, A.Goswami, D.Chopra, K.Wilber).
Jest w trakcie studiów przygotowujących do pracy terapeutycznej w nurcie psychologii opartej o proces Arnolda Mindella.
Podejście holistyczne do człowieka i jego otoczenia to jego drogowskaz. Szef Fundacji Rozwiń Skrzydła.
Czas wolny spędza w swoim mazurskim domu ze słomy i gliny. Tworzy tam ośrodek rozwoju osobistego i duchowego. Inne pasje to żagle, gitara, ekologiczny styl życia.
Ponad 1100 dni na salach szkoleniowych, 43 lata w metryce, 12 lat pracy trenerskiej, 17 lat pracy w dużych firmach, na różnych stanowiskach. Miejsce zamieszkania Sosnowiec.

Koszt warsztatu:

750 złotych (bez zakwaterowania i wyżywienia)

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest zgłoszenie mailowe lub telefoniczne potwierdzone równoczesną wpłatą zadatku w wysokości 250 złotych oraz przysłanie danych personalnych, aktualnego telefonu kontaktowego wraz z adresem zamieszkania.
Wpłatę prosimy kierować na konto ośrodka z dopiskiem: :”Usługa szkoleniowa”.

Przyjmujemy tylko zgłoszenia potwierdzone wpłatą.
W przypadku jej braku w ciągu 7 dni od daty dokonania rezerwacji miejsce zostanie anulowane.

Pozostałą kwotę należy zapłacić w dniu warsztatu, u organizatorki, Alicji Chlasta.

Swoje uczestnictwo wraz z wpłatą można wycofać do jednego miesiąca przed zajęciami.
Po tym terminie wpłata przepada bez możliwości przeniesienia jej na inny termin.

Zapisy:

Alcha Ośrodek Rozwoju Osobistego
alcha.osrodek@alcha.pl
tel: 608-028-124

Uczestnictwo:

1. Warsztat przeznaczony jest dla pełnoletnich mężczyzn. Praca nie ma charakteru terapeutycznego, dlatego zapraszamy wyłącznie osoby zdrowe oraz nie znajdujące się w kryzysie.

2. Osoby uczestniczące w zajęciach biorą całkowitą odpowiedzialność za stan swojego zdrowia fizycznego i emocjonalnego, zarówno w czasie zajęć jak i pomiędzy nimi.

3. W czasie każdych zajęć, masz prawo odmówić odpowiedzi na pytania oraz odmówić udziału w proponowanym ćwiczeniu/ćwiczeniach, jeśli obawiasz się, że mogłyby one negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie.

4. Uczestnicy są zobowiązani do dyskrecji na temat innych osób, które w zajęciach brały udział.

5. Osoby w trakcie leczenia psychiatrycznego, pobierające leki psychotropowe nie mogą uczestniczyć w zajęciach.

6. Podczas zajęć obowiązują zasady niestosowania przemocy, nieużywania alkoholu i środków odurzających oraz niepalenia papierosów na terenie ośrodka.

7. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne negatywne konsekwencje niezastosowania się do powyższych wskazań.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Brak zdjecia

Wyprawa po wizję. Ja i przyroda. Praca z oddzieleniem.

Warsztaty
2024-08-15 - 2024-08-18
Przekraczanie oddzielenia od siebie i przyrody jest ważną pracą na drodze do życiowej pełni oraz kreowania świata wystarczająco dobrego dla wszystkich istot. Wywodząca się z tradycji indiańskiej praktyka pod angielską nazwą vision quest (wyprawa po wizje) jest jednym ze sposobów duchowego kontaktu z naturą i samym sobą. Polega na medytacji w samotności w dzikiej naturze w celu uzyskania przewodniej wizji życia, intuicyjnej odpowiedzi na ważne pytania.
Ustawienia Systemowe

Ustawienia Systemowe Damian Janus

Warsztaty
2024-06-28 - 2024-07-01
Ustawienia systemowe, określane także mianem ustawień rodzinnych, to jedna z najskuteczniejszych metod terapii i coachingu, a na pewno najefektywniejsza, biorąc pod uwagę stosunek czas-efekt. Warsztat, który Państwu proponujemy będzie dotyczył fundamentalnych obszarów życia. W trakcie warsztatu zostaną także omówione teoretyczne podstawy ustawień systemowych.

Zobacz również