LifeFree.pl

Otwarty Teatr Procesowy: o poszukiwaniu postaci na scenie

Podczas całodziennego warsztatu będziemy badać własne mity życiowe oraz "potencjalności" postaci drzemiących w nas samych. Będziemy pracować z ciałem, ruchem, snami, symptomami oraz z odmiennymi stanami świadomości. Ta eksperymentalna formuła poszukiwań zakłada, że każda postać i "potencjalność" pojawiająca się "tu i teraz" może stać się inspiracją do tworzenia "roli", bądź kolejnych alternatyw "roli".
Otwarty Teatr Procesowy: o poszukiwaniu postaci na scenie
Otwarty Teatr Procesowy: o poszukiwaniu postaci na scenie
  • Start: 2018-02-25, godzina 10:00
  • Koniec: 2018-02-25, godzina 17:00
  • Miejsce: Pracownia Duży Pokój ul. Warecka 4/6, Warszawa
  • Wstęp: 130 zł
  • WWW: strona www

Podczas całodziennego warsztatu będziemy badać własne mity życiowe oraz "potencjalności" postaci drzemiących w nas samych.
Będziemy pracować z ciałem, ruchem, snami, symptomami oraz z odmiennymi stanami świadomości. Ta eksperymentalna formuła poszukiwań zakłada, że każda postać i "potencjalność" pojawiająca się "tu i teraz" może stać się inspiracją do tworzenia "roli", bądź kolejnych alternatyw "roli". W pracy skupimy się na podążaniu za sygnałami i poruszaniu się pomiędzy poziomami rzeczywistości, snu i śnienia. Będziemy wykorzystywać narzędzia psychologii procesu oraz łączyć je z innymi technikami teatralnymi.

Otwarty Teatr Procesowy to miejsce dla:
- aktorów profesjonalnych i nieprofesjonalnych,
- twórców i animatorów teatralnych,
- osób poszukujących swojej drogi rozwojowej i teatralnej oraz osobistego języka wypowiedzi scenicznej.

Prowadząca: 

Edyta Ganc – psychoterapeutka psychologii procesu, teatrolog, reżyser teatralny. 

O mnie:W ramach szkolenia dyplomowego Programu Licencyjnego Instytutu Psychologii Procesu mam prawo do prowadzenia psychoterapii indywidualnej, terapii par oraz pracy z grupami pod superwizją.
Psychologia procesu jest dla mnie ścieżką rozwoju i nieustających inspiracji oraz metodą, dzięki której można dotrzeć do głęboko ukrytych potencjałów i możliwości zmiany. Szczególnie interesują mnie zagadnienia związane z poszukiwaniem własnej tożsamości, transformacją „ja” oraz działania łączące terapię i sztukę. Interesuję się powiązaniami psychologii z twórczością oraz wykorzystaniem treści nieświadomych do działań artystycznych w szczególności teatralnych. 
Od kilkunastu lat prowadzę warsztaty rozwojowe i kreatywne – teatralne i fotograficzne. Realizuję długoterminowe projekty teatralne i teatroterapeutyczne dla dzieci, młodzieży, seniorów oraz grup marginalizowanych. 
W swojej pracy teatralnej łączę psychologiczne techniki procesowe, narzędzia dramy i teatru forum, improwizacji wg. Keitha Johnstona, techniki Augusto Boala oraz metody pracy z ciałem i ruchem.
Ukończyłam I fazę Programu Licencyjnego Instytutu Psychologii Procesu, w tym Studium Psychoterapii metodą Psychologii Zorientowanej na Proces; Teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, Szkołę Trenerów Programu Kultura Rozwoju, Akademię Fotografii oraz Studio Teatralne „Hyde Park”.
Jestem autorką i współautorką wielu projektów teatralnych stowarzyszenia Spółdzielnia Dokumentalna i reżyserem oraz współreżyserem takich spektakli, jak: "Je suis", " Rio de Varsovia", "Seniors Electro Show", "CV Show", "Laboratorium Seniora: Freestyle", " Wola Kobiet", "Wyśnione Życie Owadów" i innych. 

Zapraszam do udziału:)

Kontakt
Edyta Ganc: kontakt@edytaganc.pl

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Brak zdjecia

Wyprawa po wizję. Ja i przyroda. Praca z oddzieleniem.

Warsztaty
2024-08-15 - 2024-08-18
Przekraczanie oddzielenia od siebie i przyrody jest ważną pracą na drodze do życiowej pełni oraz kreowania świata wystarczająco dobrego dla wszystkich istot. Wywodząca się z tradycji indiańskiej praktyka pod angielską nazwą vision quest (wyprawa po wizje) jest jednym ze sposobów duchowego kontaktu z naturą i samym sobą. Polega na medytacji w samotności w dzikiej naturze w celu uzyskania przewodniej wizji życia, intuicyjnej odpowiedzi na ważne pytania.
Ustawienia Systemowe

Ustawienia Systemowe Damian Janus

Warsztaty
2024-06-28 - 2024-07-01
Ustawienia systemowe, określane także mianem ustawień rodzinnych, to jedna z najskuteczniejszych metod terapii i coachingu, a na pewno najefektywniejsza, biorąc pod uwagę stosunek czas-efekt. Warsztat, który Państwu proponujemy będzie dotyczył fundamentalnych obszarów życia. W trakcie warsztatu zostaną także omówione teoretyczne podstawy ustawień systemowych.

Zobacz również