LifeFree.pl

Odkryj Swój Głos z Olgą Szwajgier - warsztaty wokalne

"Dźwięk to ruch, oddech i wibracja. Towarzyszy nam on od przyjścia na świat, a nawet wcześniej. Jest w nas i wokół nas. Każdemu dźwiękowi przypisany jest określony kolor oraz centra energetyczne w naszym ciele." Olga Szwajgier
Odkryj Swój Głos z Olgą Szwajgier - warsztaty wokalne
Odkryj Swój Głos z Olgą Szwajgier - warsztaty wokalne
  • Start: 2018-05-26, godzina 11:00
  • Koniec: 2018-05-27, godzina 18:00
  • Miejsce: Wrocław, Rynek 30, The One Hostel
  • Wstęp: 350 zł (wymagana jest zaliczka 100 zł na konto)
  • WWW: strona www


Te unikalne warsztaty to przede wszystkim radosne szukanie i odkrywanie siebie i swojego brzmienia. Zajęcia inspirują do badania i poszukiwania swoich ukrytych możliwości wokalnych, pomagają odbudować wiarę w siebie, uczą samouzdrawiania dźwiękiem własnego głosu, tolerancji i akceptacji siebie, oraz wykorzystywania swoich błędów jako „arcymistrzów” w rozwoju.
Olga nie narzuca jedynej i słusznej drogi, wprost przeciwnie – ukazuje, że powielanie innych to zaprzepaszczenie siebie. Zachęca do korzystania z potęgi swojej intuicji, wyobraźni, wizualizacji i autosugestii. Bazuje na harmonii ciała, umysłu i ducha. Uczy jak uleczyć swój głos i swoją duszę.
Z doświadczenia pedagogicznego Olgi wynika, że nie ma osób bez słuchu, głosu czy poczucia rytmu, jest tylko nieumiejętność posługiwania się tymi środkami ekspresji. Olga uczy jak śpiewać całym ciałem, wierząc, że to co jest dostępne dla niej, dostępne jest też innym ludziom.
Zajęcia składają się z wykładów, ćwiczeń głosowych oraz relaksacji. Nauka opiera się na instrumencie, jakim jest człowiek – na oddechu, mowie, śpiewie. To wiedza o powiązaniach z anatomią i centrami energetycznymi. Praca z ciałem i wyobraźnią.

ŚPIEW UCZY:
- świadomego bycia tu i teraz
- połączenia myśli, uczucia, słowa i działania
- pracy w rozluźnieniu
- akceptacji siebie i innych
- otwierania się na doświadczenie
- kreatywnego poszukiwania rozwiązań
- kontrolowania i przekształcania myśli
- kontaktu z sobą samym, ze swoimi uczuciami
- poczucia własnej wartości
- dzielenia się i przyjmowania
- radzenia sobie ze stresem

DLA KOGO SĄ TE ZAJĘCIA?
Zapraszamy przede wszystkim śpiewaków, aktorów, muzyków instrumentalistów, osoby śpiewające, chcące zacząć śpiewać, pracujące głosem oraz zainteresowane rozwojem osobistym i poszerzaniem swoich możliwości, które nie poznały jeszcze metody Olgi Szwajgier.
Osoby, chcące ponownie uczestniczyć w warsztatach Olgi również są mile widziane.

KTO PROWADZI?
Olga Szwajgier ćwiczeniami własnego pomysłu poszerzyła skalę swojego głosu z 3 do 6 oktaw. Śpiewa na granicy słyszalności. Stworzyła własną metodę pracy z głosem. Jest pedagogiem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie oraz Internationale Akademie für Neue Musik w Schwaz (Austria). W swoim dorobku artystycznym posiada kilkaset prawykonań światowych i polskich. Śpiewa m. in. utwory Mozarta, Bacha, Pendereckiego, Lutosławskiego, Risseta, Ivesa. Występuje na najważniejszych festiwalach muzyki współczesnej w Polsce, we Włoszech, w Niemczech, we Francji, w Holandii oraz w Stanach Zjednoczonych. Dokonała wielu nagrań płytowych, radiowych, telewizyjnych, filmowych i teatralnych. Komponuje muzykę i pisze teksty o głębokim przesłaniu humanistycznym. W 1991 roku wystąpiła w Carnegie Hall na koncercie uświetniającym obchody stulecia tej sceny. Uhonorowana tyutułem „Woman of thew Year 1991/92” przez International Biographical Centre w Cambridge.
Prowadzi autorską szkołę wokalną „Laboratorium głosu” z siedzibą w Krakowie.

Przewidziana jest przerwa obiadowa.

Wymagana jest zaliczka 100 zł na konto:
Justyna Danczowska 44 1020 2892 0000 5202 0599 6493 Tytuł przelewu: Warsztaty Olgi Szwajgier Wrocław.

Relacje uczestników:
http://zwierciadlo.pl/2010/psychologia/warsztaty/czlowiek-instrument-dzwieku
https://www.facebook.com/notes/olga-szwajgier/aktorka-małgorzata-gałkowska-o-oldze-szwajgier/1863588850335794/wywiad z Olgą:
http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-hejnalem/olga-szwajgier-pozwalam-by-oddech-zbereznie-piescil-moje-pluca/
http://www.mars-wenus.pl/page/show_kalen/98
https://youtu.be/FYDHgBTtxcU
śpiew Olgi: https://youtu.be/Uu8MBAIL5u8

Kontakt
Zapisy: laboratoriumglosu@gmail.com

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Mazurski Krąg Przygody 2_główne

Mazurski Krąg Przygody

Warsztaty
2021-08-07 - 2021-08-14
Mazurski Krąg Przygody to wyjątkowa impreza tylko dla ojców i synów. To czas, w którym możesz zbudować/pogłębić relacje ze swoim synem. To bezpieczna przestrzeń do przeżywania przygód, wyrażania emocji, zdobywania doświadczeń i dobrej zabawy. To czas, dla Ciebie i twojego syna.
Techniki prowokatywne w pracy z ludźmi

Techniki prowokatywne w pracy z ludźmi

Warsztaty
2021-02-27 - 2021-02-28
Zapraszam na dwa dni śmiechu, odkrywania siebie, przekraczania granic, pokonywania tabu, otwierania się na to co na co dzień przemilczane, naukę niezwykle dynamicznych i skuteczncych technik oddziaływania na innych ludzi.

Zobacz również

Miedzy Niebem a Ziemią
Warsztaty
piątek, 26 czerwca 2020, 09:35

Miedzy Niebem a Ziemią

Najnowszy warsztat z cyklu ZASTOSOWANIE TAŃCÓW W KRĘGU i elementów...