LifeFree.pl

Matka Ziemia. Warsztat ekopsychologiczny

Zapraszam na warsztat, w trakcie którego będziemy poszukiwać mądrości i uzdrawiającej mocy w Naturze i w sobie oraz z uwagą i troską przyglądać się kobiecemu aspektowi w nas samych. Sięgniemy do archetypu Wielkiej Matki obecnego w kulturze, zgłębimy nasze sny i wizualizacje, a przede wszystkim będziemy rosnąć w siłę poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą i Ziemią.
Matka Ziemia. Warsztat ekopsychologiczny
Matka Ziemia. Warsztat ekopsychologiczny
  • Start: 2018-05-31
  • Koniec: 2018-06-03
  • Miejsce: Pracownia na rzecz Wszystkich Istot ul. Jasna 17, 43-360 Bystra Ślaska
  • Limit miejsc: 12
  • Wstęp: 520 zł w tym trzy noclegi, program i wyżywienie.
  • WWW: strona www

Zapraszam na warsztat, w trakcie którego będziemy poszukiwać mądrości i uzdrawiającej mocy w Naturze i w sobie oraz z uwagą i troską przyglądać się kobiecemu aspektowi w nas samych. Sięgniemy do archetypu Wielkiej Matki obecnego w kulturze, zgłębimy nasze sny i wizualizacje, a przede wszystkim będziemy rosnąć w siłę poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą i Ziemią.

Natura nie bez powodu kojarzona jest z kobiecością i macierzyństwem, a Ziemia od wieków w różnych kulturach i religiach przedstawiana jest jako matka. Ziemia obejmuje nas w karmiącym, serdecznym uścisku. Możemy powrócić w Jej objęcia, opuszczając klatkę kontrolującego ego, w której zakleszcza nas lęk. Dokonamy tego, jeśli tylko będziemy troszczyć sięwystarczająco i mieć odwagę kochać mimo lęku.

W naszym codziennym doświadczeniu widać brak równowagi i niedocenienie jakości związanych z żeńskim pierwiastkiem, takich jak intuicja, bliskość dzikiej przyrody, równościowe, egalitarne podejście do relacji i aspekty związane z ciałem i emocjami. Warsztat jest zaproszeniem do odkrywania równowagi w tych obszarach.

Zapraszając Cię do wspólnego odkrywania naszej więzi z naturą czerpię z różnych korzeni, między innymi: psychologii głębi, głębokiej ekologii i ekopsychologii. Warsztat jest inspirowany również książką Ciężarna dziewica. Proces psychologicznej przemiany oraz książkami działaczki ekologicznej i buddystki – Joanny Macy. Teksty Joanny Macy oraz recenzję jej książki można przeczytać na stronie dedykowanej ekopsychologii.


W trakcie warsztatu będziesz mogła/mógł:

* Zatrzymać się w pędzie miejskiego życia i doświadczać uzdrawiającego kontaktu z Naturą;

* Doświadczać wycofania się i skupienia na swoim wnętrzu, aby nabierać mocy do tego, by odnaleźć swoją drogę;

*Doświadczać macierzyńskiej mocy Natury, poczucia obejmowania i bycia obejmowanym ze swymi trudnościami;

*Poszukiwać silnej kobiecości – w macierzyńskości, w archetypach kobiecości – Wielkiej Matki, w sobie i w Matce Ziemi;

Tematyka warsztatu:

Warsztat swą tematyką obejmuje kwestie naszej więzi z Naturą i kobiecością w trzech wymiarach:

Archetypowym – poszukiwanie archetypowych obrazów w mitach, baśniach, podaniach różnych religii i kultur oraz w snach i wizualizacjach;

Indywidualnym – przyglądanie się swemu kobiecemu pierwiastkowi, swoim wyobrażeniom na temat kobiecości i macierzyńskości. Ponieważ warsztat kierowany jest zarówno do kobiet jak i do mężczyzn – oznacza to zarówno poszukiwanie odpowiedzi na pytania o własną kobiecość, odnajdywanie silnej kobiety w samej sobie, jak i poszukiwanie kobiecego pierwiastka animy w samym sobie;

Relacji z Naturą – doświadczanie fizycznego kontaktu z Ziemią i z przyrodą, obserwacja Natury, doświadczanie bycia częścią i jednością z przyrodą stanowią trzeci, ważny, dopełniający element warsztatu. Wymiar ten integruje dwa poprzednie. W kontakcie z przyrodą możemy uczyć się siebie, doświadczać ukojenia i mocy, znajdować odpowiedzi na swoje pytania. To Natura jest przewodnikiem i nauczycielką.

Prowadząca:

Anna Gierlińska – Inspiracją jest dla mnie dzika przyroda i wielu wrażliwych ludzi, których spotkałam na swojej drodze. Od ponad roku prowadzę bloga Z nurtem życia, a od niedawna współprowadzę stronę ekopsychologia.edu.pl, na której przybliżamy myśl związaną z ekopsychologią i głęboką ekologią. 

Miejsce:

Warsztat odbędzie się w Stacji Edukacji Ekologicznej Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot. Pracownia od ponad dwóch dekad działa na rzecz zachowania dzikiej przyrody: naturalnych procesów Puszczy Białowieskiej czy dzikich drapieżników – wilka, rysia i niedźwiedzia. Prowadzi działalność ekologiczną w duchu głębokiej ekologii i jest wydawcą Miesięcznika Dzikie Życie, gdzie, między innymi o głębokiej ekologii, można przeczytać. Nocując w ośrodku w Bystrej wspieramy działania Pracowni. Opis Stacji i wskazówki dojazdowe znajdziesz tutaj.

Dużą część czasu spędzimy w terenie: w pobliskich lasach i na polanach w Beskidzie Śląskim i paśmie Klimczoka.

Zapisy i więcej informacji:

Więcej informacji i zapisy na stronie Akademii Jungowskiej, która jest organizatorem warsztatu.

 

Tagi

Ludzie

Anna Gierlińska

Anna Gierlińska

Trener
doktor filozofii, trenerka rekomendowana przez Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP; prowadzi warsztaty ekopsychologiczne i warsztaty filozoficzne dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz warsztaty rozwoju osobistego;

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Mazurski Krąg Przygody 2_główne

Mazurski Krąg Przygody

Warsztaty
2021-08-07 - 2021-08-14
Mazurski Krąg Przygody to wyjątkowa impreza tylko dla ojców i synów. To czas, w którym możesz zbudować/pogłębić relacje ze swoim synem. To bezpieczna przestrzeń do przeżywania przygód, wyrażania emocji, zdobywania doświadczeń i dobrej zabawy. To czas, dla Ciebie i twojego syna.
Głębokie Poczucie Własnej Wartości

Głębokie Poczucie Własnej Wartości

Warsztaty
2020-11-27 - 2020-11-29
Poczucie wartości to bardzo kompleksowy temat. Dotyka wszystkich obszarów naszego życia. W zależności od dostępu do niego podejmujemy wyzwania jakie stają na naszej drodze bądź nie. Od głębokiego poczucia własnej wartości zależy jakość naszych relacji, pracy i satysfakcji jaką czerpiemy z każdego dnia.

Zobacz również

Miedzy Niebem a Ziemią
Warsztaty
piątek, 26 czerwca 2020, 09:35

Miedzy Niebem a Ziemią

Najnowszy warsztat z cyklu ZASTOSOWANIE TAŃCÓW W KRĘGU i elementów...