LifeFree.pl

Lato Lesnych Ludzi. Warsztat dla ojców i synów

Lato Leśnych Ludzi. Warsztat dla ojców i synów 2019
Lato Leśnych Ludzi. Warsztat dla ojców i synów 2019
  • Start: 2019-08-09
  • Koniec: 2019-08-23, godzina 12:00
  • Wstęp: za udział w warsztacie pary ojciec i syn: do 31 marca - 1850 zł (rezerwacja 550 zł) od 1 kwietnia - 1990 zł (rezerwacja 690 zł)

W nawiązaniu do doświadczeń zgromadzonych na obozach w Republice Ściborskiej wracamy z propozycją warsztatów LATO LEŚNYCH LUDZI DLA OJCÓW I SYNÓW w nowej koncepcji programowej od 2018 r.


ZAPRASZAMY do udziału w IV edycji warsztatów, a drugiej w Ośrodku w Polu w Gajrowskich.

Wiemy, że w dzisiejszym świecie ojcowie i synowie TĘSKNIĄ za niezakłóconym byciem ze sobą. Szybkość i poziom wymagań naszego codziennego życia często zabiera SIŁĘ i czas na GŁĘBOKIE uczestnictwo we wzajemnym życiu ojców i synów.

Lato Leśnych Ludzi to okazja by ojcowie i synowie mogli:

- POGŁĘBIĆ RELACJE

- WZMOCNIĆ WIĘZI

- WEJŚĆ W WIĘKSZĄ ZAŻYŁOŚĆ.

To dla ojców czas dokonania WGLĄDU w męskie sprawy w kręgu mężczyzn, a dla synów możliwość INICJACJI w kolejny etap życia w gronie dorosłych mężczyzn i przyjaznych rówieśników przy wsparciu ojca i trenera. To wreszcie dla wszystkich nas czas ZŁAPANIA ODDECHU od codzienności, zadań w pracy i szkole, stresu, wyższych konieczności. To czas dla nas. Czas na nasze MĘSKIE SPRAWY.

PRZYGODA I PRACA

PRACA i ZABAWA podczas naszej wyprawy będzie się odbywać w domu, w lesie, w polu, na jeziorach i na spływach kajakowych rzeką. Spotkamy się z końmi, krowami, kozami a kto wie czy nie z dzikami i jeleniami. Podchodzą pod sam dom. Mieszkańcy wsi mówią, że są w puszczy wilki i żubry.

Nasze zadania będą WYMAGAĆ SPRAWNOŚCI od każdego z nas, współpracy ojców i synów, współpracy grupowej, odwagi i zdolności uczenia się. Wiemy, że dzięki nim będziemy BOGATSI o doświadczenia, emocje, przyjacielskie relacje, polepszymy kontakt z samymi sobą.

BĘDZIEMY PRACOWAĆ w ciągu dnia i w nocy. Ojcowie i synowie będą po części RAZEM, po części OSOBNO. Będziemy budować budowle i sprzęty, LEPIĆ Z GLINY, rozwiązywać zagadki, tworzyć trenować sprawność i siłę, ODKRYWAĆ DZIKOŚĆ, odnajdywać się w przestrzeni, robić MASKI WOJOWNIKÓW, spływać rzeką przez dziki las, rąbać drzewo, PALIĆ OGIEŃ na górze znaków, dawać ZNAKI DYMNE, grać na bębnach, tańczyć, gonić, szukać, odkrywać siebie, gotować, budzić innych ze snu okrzykiem, MÓWIĆ O EMOCJACH, wartościach, ekologii, miejscu człowieka w świecie, inicjować do następnych etapów życia, budować wspólnotę mężczyzn. Będzie wysiłek, PRZYGODA, refleksja i czas na dobre relacje. Zbudujemy OPOWIEŚĆ. Oczywiście będzie też CZAS WOLNY.

Późniejsze części wieczorów będą zarezerwowane na zajęcia warsztatowe pogłębiające ŚWIADOMOŚĆ uczestników jako ojców i mężczyzn, warsztaty wzbogacające i dopełniające wartości dnia spędzonego z synami.

 NOWOŚĆ! BLOK: HOLISTYCZNE ZDROWIE:
Mężczyźni współcześnie żyją wyraźnie krócej niż kobiety. Mniej dbają o zdrowie. Gorzej sobie radzą ze stresem. Odpowiednia diety, regularna aktywność ruchowa - będąca przecież domeną mężczyzn - to proste reguły na energetyczny dzień. Postaramy się uzbroić Was w zapomniane zasady byście poczuli wigor i siły witalne mogąc jednocześnie być świetnym przykładem dla swoich potomków. Pomoże w tym wspólne gotowanie zdrowych potraw, slow jogging, zadania utrwalające nawyki witalne oraz ćwiczenia energetyzujące. Po tygodniu wyjedziecie z własnym programem na holistyczne zdrowie.

POBYT I ZAKWATEROWANIE:

OŚRODEK ROZWOJU W POLU. Zamieszkamy w ekologicznym domu zbudowanym w 2017 r. w technologii strawbale czyli słoma drewno i glina. Dom został zbudowany w przeważającej części z materiałów z odzysku. 100 letnie deski podłogowe odratowane z rozbiórki młyna, podłoga z dachówek, 100 letnie meble. Otoczy nas jego ciepła, spokojna aura, zapach drewna, dymu z wielkiego ceglanego pieca. Nieco surowy klimat sprzyja męskiemu spotkaniu i da nam niezapomniane wrażenia. Będziemy spać w kilku osobowych pokojach na piętrze, a jeść i pracować na dole i wokół domu. Dla chętnych możliwość spania w namiocie. Nasze pole namiotowe liczy 17 hektarów ;). Można spać na wysokim wzniesieniu przy ognisku lub w głębokim obniżeniu terenu pod gałęziami drzew. Mamy też staw i dzikie drzewa owocowe.

 Dom położony jest na skraju Puszczy Boreckiej, wokół las, jeziora, pola, do wsi Gajrowskie jest 500 m, do najbliższego sklepu we wsi obok 3 km. Do rzeki i dzikich jezior około 2 km. Cisza i spokój. Z dala od szlaków turystycznych, miast i dróg. Więcej: http://hst.edu.pl/osrodek-w-polu/

PROWADZĄCY:

Bartosz i Maciej poznali się w programie coachingowym "Lider Na Fali", w roli "mistrza" i "ucznia". Spędzili ze sobą tydzień w rejsie po Bałtyku. Zawiązane więzi, przeżyty sztorm, zaprocentowały wspólnym wartościowym przedsięwzięciem. Obaj mają synów. Obaj pragną być dobrymi i inspirującymi ojcami. Obaj pragną się dzielić swoimi doświadczeniami w budowaniu męskich relacji.

BARTOSZ PŁAZAK
Trener kompetencji społecznych. Posiada rekomendacje trenerskie I i II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, specjalizuje się w szkoleniach kształtujących kompetencje społeczne. Jest twórcą i prowadzącym Katowickiego Teatru improwizacji Improwokacja, gdzie propaguje improwizację, jako sposób na rozwój osobisty i metodę szkoleniową. Jego warsztaty łączą pracę na procesie grupowym, korzystanie z doświadczenia i zaangażowania grupy, przekaz merytoryczny i praktykowanie. Podejście holistyczne do człowieka i jego otoczenia to jego drogowskaz.

MACIEJ KOZAKIEWICZ

Pomysłodawca i lider projektu polskawitalna.pl, prezes stowarzyszenia Slow Jogging Polska, a także organizator Letnich i Zimowych Festiwali Witalnych dla rodzin oraz warsztatów dla ojców i synów Lato Leśnych Ludzi. Od 20 lat praktykuje recepty dotyczące zdrowia, ze szczególnym naciskiem na mindfulness, zbilansowaną dietę oraz slow jogging. Ponadto praktykuje taniec   5Rytmów, chińskie Chi Kung. Autor książki „Slow Jogging. Japoński sposób na witalność” (2019, Wyd. Pascal). Pomysłodawca programu Uniwersytet Witalny docenionego przez Koźmiński Business Hub w 2018 r.

Ilość miejsc jest ograniczona. Dom przyjmuje 12 osób w pokojach oraz kolejne 8 osób w sali zbiorowej. Istnieje też możliwość noclegu we własnym namiocie. Grupa będzie składać się z samych mężczyzn. Zapraszamy ojców z synami w wieku szkolnym.

 POBYT I ORGANIZACJA

Pobyt grupy w domu/ośrodku odbywa się na zasadzie WSPÓŁDZIAŁANIA. Wśród uczestników dobierane są zespoły dyżurujące, do których zadań należy przygotowanie posiłków, sprzątanie, budzenie grupy, dbanie o przygotowania do zadań (stanowiska, wskazówki itp.).

Osoby śpiące w domu zabierają swoje śpiwory. Osoby wybierające pole namiotowe będą miały możliwość korzystania z własnych namiotów bądź zapewnionego przez nas namiotu zbiorowego.

Wyżywienie podczas naszego spotkania będzie WEGETARIAŃSKIE. Bazować będziemy na warzywach, mleku, serach, jajkach, owocach od lokalnych gospodarzy. Dieta bezmięsna wpisuje się w naszą filozofię rozwoju i dbania o siebie i przyrodę. W ośrodku jest studnia z głębinową czystą wodą.

Można korzystać z łazienek w domu lub wody bezpośrednio ze studni i kąpać się na dworze.
 

OPŁATY za udział w warsztacie pary ojciec i syn:

do 31 marca - 1850 zł (rezerwacja 550 zł)

od 1 kwietnia - 1990 zł (rezerwacja 690 zł)

 

TERMIN (9-16 SIERPNIA ORAZ 16-23 SIERPNIA 2019):

Przyjazd (09 oraz 16 sierpnia 2019) do godz. 16.00 (obiad)

Wyjazd (16 oraz 23 sierpnia 2019) do godz. 12.00 (sprzątanie obozu)

Razem 7 dni pobytu, 7 noclegów.

 

TERMIN: 16-23 SIERPNIA (DLA UCZESTNIKÓW LLL'2018)

 

WPŁATA:
Wpłata rezerwacji na konto: 98 8784 0003 2001 0002 3911 0001 (Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Łodzi)

z dopiskiem Lato Leśnych Ludzi 2019, Imię i Nazwisko uczestnika/ów

 Wpłata kwoty za pobyt w dniu przyjazdu na miejscu.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Mazurski Krąg Przygody 2_główne

Mazurski Krąg Przygody

Warsztaty
2021-08-07 - 2021-08-14
Mazurski Krąg Przygody to wyjątkowa impreza tylko dla ojców i synów. To czas, w którym możesz zbudować/pogłębić relacje ze swoim synem. To bezpieczna przestrzeń do przeżywania przygód, wyrażania emocji, zdobywania doświadczeń i dobrej zabawy. To czas, dla Ciebie i twojego syna.
Głębokie Poczucie Własnej Wartości

Głębokie Poczucie Własnej Wartości

Warsztaty
2020-11-27 - 2020-11-29
Poczucie wartości to bardzo kompleksowy temat. Dotyka wszystkich obszarów naszego życia. W zależności od dostępu do niego podejmujemy wyzwania jakie stają na naszej drodze bądź nie. Od głębokiego poczucia własnej wartości zależy jakość naszych relacji, pracy i satysfakcji jaką czerpiemy z każdego dnia.

Zobacz również

Miedzy Niebem a Ziemią
Warsztaty
piątek, 26 czerwca 2020, 09:35

Miedzy Niebem a Ziemią

Najnowszy warsztat z cyklu ZASTOSOWANIE TAŃCÓW W KRĘGU i elementów...