LifeFree.pl

Lato Leśnych Ludzi

W nawiązaniu do doświadczeń zgromadzonych na obozach w Republice Ściborskiej wracamy z propozycją warsztatów LATO LEŚNYCH LUDZI DLA OJCÓW I SYNÓW w nowej koncepcji programowej. ZAPRASZAMY do udziału w III edycji warsztatów. Wiemy, że w dzisiejszym świecie ojcowie i synowie TĘSKNIĄ za niezakłóconym byciem ze sobą. Szybkość i wymagania naszego codziennego życia często zabierają ENERGIĘ i czas na GŁĘBOKIE uczestnictwo we wspólnocie ojca i syna.
Mazury
Mazury
  • Start: 2018-08-18, godzina 14:30
  • Koniec: 2018-08-25, godzina 11:00
  • Miejsce: Ośrodek rozwoju w Polu
  • Wstęp: Udział w warsztacie pary ojciec i syn: do 31 marca - 1750 zł (rezerwacja 550 zł); od 1 kwietnia - 1890 zł (rezerwacja 650 zł)
  • WWW: strona www

ZAPRASZAMY do udziału w III edycji warsztatów.

Wiemy, że w dzisiejszym świecie ojcowie i synowie TĘSKNIĄ za niezakłóconym byciem ze sobą. Szybkość i wymagania naszego codziennego życia często zabierają ENERGIĘ i czas na GŁĘBOKIE uczestnictwo we wspólnocie ojca i syna.

Lato Leśnych Ludzi to okazja by ojcowie i synowie mogli:

  •  POGŁĘBIĆ RELACJE
  •  WZMOCNIĆ WIĘZI
  •  WEJŚĆ W WIĘKSZĄ ZAŻYŁOŚĆ
  •  PRZEŻYĆ PRZYGODĘ.

To dla ojców czas dokonania WGLĄDU w męskie sprawy w kręgu mężczyzn. Dla synów możliwość INICJACJI w kolejne etapy życia w gronie dorosłych mężczyzn i przyjaznych rówieśników przy wsparciu ojca i trenera. To wreszcie dla wszystkich nas czas ZŁAPANIA ODDECHU od codzienności, zadań w pracy i szkole, stresu, wyższych konieczności. To czas dla nas. Czas na nasze MĘSKIE SPRAWY.

PRZYGODA I PRACA

PRACA i ZABAWA podczas naszej wyprawy będzie się odbywać w domu, w lesie, w polu, na jeziorach i na spływach kajakowych rzeką. Spotkamy się z końmi, krowami, kozami a kto wie czy nie z dzikami i jeleniami. Podchodzą pod sam dom. Mieszkańcy wsi mówią, że są w puszczy wilki i żubry.

 Nasze zadania będą WYMAGAĆ SPRAWNOŚCI od każdego z nas, współpracy ojców i synów, współpracy grupowej, odwagi i zdolności uczenia się. Wiemy, że dzięki nim będziemy BOGATSI o doświadczenia, emocje, przyjacielskie relacje, polepszymy kontakt z samymi sobą.

BĘDZIEMY PRACOWAĆ w ciągu dnia i w nocy. Ojcowie i synowie będą po części RAZEM, po części OSOBNO. Będziemy budować budowle i sprzęty, LEPIĆ Z GLINY, rozwiązywać zagadki, tworzyć trenować sprawność i siłę, ODKRYWAĆ DZIKOŚĆ, odnajdywać się w przestrzeni, robić MASKI WOJOWNIKÓW, spływać rzeką przez dziki las, rąbać drzewo, PALIĆ OGIEŃ na górze znaków, dawać ZNAKI DYMNE, grać na bębnach, tańczyć, gonić, szukać, odkrywać siebie, gotować, budzić innych ze snu okrzykiem, MÓWIĆ O EMOCJACH, wartościach, ekologii, miejscu człowieka w świecie, inicjować do następnych etapów życia, budować wspólnotę mężczyzn. Będzie wysiłek, PRZYGODA, refleksja i czas na dobre relacje. Zbudujemy OPOWIEŚĆ. Oczywiście będzie też CZAS WOLNY.

Późniejsze części wieczorów będą zarezerwowane na zajęcia warsztatowe pogłębiające ŚWIADOMOŚĆ uczestników jako ojców i mężczyzn, warsztaty wzbogacające i dopełniające wartości dnia spędzonego z synami.

 POBYT I ZAKWATEROWANIE:

OŚRODEK ROZWOJU W POLU. Zamieszkamy w ekologicznym domu zbudowanym w 2017 r. w technologii strawbale czyli słoma drewno i glina. Dom został zbudowany w przeważającej części z materiałów z odzysku. 100 letnie deski podłogowe odratowane z rozbiórki młyna, podłoga z dachówek, 100 letnie meble. Otoczy nas jego ciepła, spokojna aura, zapach drewna, dymu z wielkiego ceglanego pieca. Nieco surowy klimat sprzyja męskiemu spotkaniu i da nam niezapomniane wrażenia. Będziemy spać w kilku osobowych pokojach na piętrze, a jeść i pracować na dole i wokół domu. Dla chętnych możliwość spania w namiocie. Nasze pole namiotowe liczy 17 hektarów ;). Można spać na wysokim wzniesieniu przy ognisku lub w głębokim obniżeniu terenu pod gałęziami drzew. Mamy też staw i dzikie drzewa owocowe. Można spać codziennie gdzie indziej.

Dom położony jest na skraju puszczy Boreckiej, wokół las, jeziora, pola, do wsi Gajrowskie jest 500 m, do najbliższego sklepu we wsi obok 3 km. Do rzeki i dzikich jezior około 2 km. Cisza i spokój. Z dala od szlaków turystycznych, miast i dróg. Więcej na stronie Ośrodka.

PROWADZĄCY:

Bartosz i Maciej poznali się w projekcie coachingowym "Lider Na Fali". Spędzili ze sobą tydzień w rejsie po Bałtyku. Zawiązane więzi, przeżyty sztorm, zaprocentowały wspólnym wartościowym przedsięwzięciem. Obaj mają synów. Obaj pragną być dobrymi i inspirującymi ojcami. Obaj pragną się dzielić swoimi doświadczeniami w budowaniu męskich relacji.

 

BARTOSZ PŁAZAK
Trener kompetencji społecznych. Rekomendacje trenerskie I i II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, specjalizuje się w szkoleniach trenerskich i liderskich. Inicjator Holistycznej Szkoły Trenerów, prezes fundacji Rozwiń skrzydła, twórca Katowickiego teatru improwizacji Improwokacja, żeglarz, organizator rejsów z warsztatami na jeziorach i morzach, grup męskich. Pracuje dla największych firma w Polsce w tematyce kompetencji społecznych. Jego warsztaty łączą pracę na procesie grupowym, doświadczeniach grupy, przekaz merytoryczny i praktykowanie. Podejście holistyczne do człowieka i jego otoczenia to jego drogowskaz. Muzyk i sympatyk eko budownictwa, powrotu do korzeni, życia blisko przyrody.

 

MACIEJ KOZAKIEWICZ

Pomysłodawca i lider projektu polskawitalna.pl, prezes stowarzyszenia Slow Jogging Polska, a także organizator Letnich i Zimowych Festiwali Witalnych dla rodzin oraz warsztatów dla ojców i synów Lato Leśnych Ludzi. Od 20 lat praktykuje recepty dotyczące zdrowia, ze szczególnym naciskiem na mindfulness, zbilansowaną dietę oraz slow jogging. Ponadto praktykuje taniec 5Rytmów, chińskie ChiKung. Odbył 10dniowe odosobnienie praktykując medytację Vipassana, która przyspieszyła proces odnajdywania kontaktu z własną intuicją.

 

 

GRUPA

Ilość miejsc ograniczona. Dom przyjmuje do 12 osób. Dodatkowo w namiotach możemy przyjąć kolejne 12. Grupa będzie składać się z samych mężczyzn. Zapraszamy ojców z synami w wieku szkolnym.

POBYT I ORGANIZACJA

Pobyt grupy w domu/ośrodku odbywa się na zasadzie WSPÓŁDZIAŁANIA. Wśród uczestników dobierane są zespoły dyżurujące, do których zadań należy przygotowanie posiłków, sprzątanie, budzenie grupy, dbanie o przygotowania do zadań (stanowiska, wskazówki itp.).

Osoby śpiące w domu zabierają swoje śpiwory. Osoby wybierające pole namiotowe będą miały możliwość korzystania z własnych namiotów bądź zapewnionego przez nas namiotu zbiorowego.

Wyżywienie podczas naszego spotkania będzie WEGETARIAŃSKIE. Bazować będziemy na warzywach, mleku, serach, jajkach, owocach od lokalnych gospodarzy. Dieta bezmięsna wpisuje się w naszą filozofię rozwoju i dbania o siebie i przyrodę. W ośrodku jest studnia z głębinową czystą wodą.

Można korzystać z łazienek w domu lub wody bezpośrednio ze studni i kąpać się na dworze.

WPŁATA:
Wpłata rezerwacji i kwoty za pobyt i program:

Nr konta podamy po zgłoszeniu mailowym na adres bartek@hst.edu.pl

 

ORGANIZATORZY:

Polska Witalna oraz Holistyczna Szkoła Trenerów

Fotografie K. Czajkowska, R.Nowacki

 

W razie zainteresowania możliwy jest też turnus w terminie 11-18 sierpnia 2018.

 

 

Kontakt
Bartosz Płazak: bartek@hst.edu.pl

Ludzie

Bartosz Płazak

Bartosz Płazak

Trener
Trener kompetencji społecznych. Posiada rekomendacje trenerskie I i II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, specjalizuje się w szkoleniach kształtujących kompetencje społeczne: trenerskie, liderskie , handlowe i obszaru efektywności osobistej.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Galerie zdjęć

Warto przeczytać

krąg przygody główne

Mazurski Krąg Przygody

Warsztaty
2020-08-15 - 2020-08-22
Mazurski Krąg Przygody to wyjątkowa impreza tylko dla ojców i synów. To czas, w którym możesz zbudować/pogłębić relacje ze swoim synem. To bezpieczna przestrzeń do przeżywania przygód, wyrażania emocji, zdobywania doświadczeń i dobrej zabawy. To czas, dla Ciebie i twojego syna.
Podaruj warsztaty w Szkole Impro

Podaruj warsztaty w Szkole Impro

Warsztaty
2020-06-30
Szukasz oryginalnego prezentu? Już dziś możesz podarować warsztaty z improwizacji teatralnej bliskiej osobie. Na urodziny, imieniny, z okazji świąt, rocznicy lub innego ważnego wydarzenia. Sprawdź naszą ofertę przygotowaną wspólnie z Super Prezenty.

Zobacz również