LifeFree.pl

Kurs Trudne zachowania - pozytywne podejście

Proponowany kurs przeznaczony jest dla osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą pracy nad zachowaniami trudnymi między innymi u osób z autyzmem lub zespołem Aspergera, niepełnosprawnością intelektualną, ADHD. Szkolenie skierowane jest do nauczycieli pedagogów, psychologów, rodziców i opiekunów.
Kurs Trudne zachowania - pozytywne podejście
Kurs Trudne zachowania - pozytywne podejście
  • Start: 2018-09-15, godzina 09:00
  • Koniec: 2018-09-16, godzina 14:00
  • Miejsce: Fundacja Promyk Słońca, ul. Swobodna 8a, 50-088 Wrocław
  • WWW: strona www

Każde zachowanie trudne ma swoją przyczynę. Zrozumienie przyczyn i okoliczności pozwala skutecznie modelować zachowaniem dziecka poprzez stosownie pozytywnego podejścia. Pragniemy zmieniać zachowanie dziecka i jest to możliwe ! Jeśli nie chcesz czuć się bezradna/ bezradny spróbuj zastosować uniwersalny plan analizy i działań prowadzący do pozytywnych zmian w zachowaniu dziecka. Po pierwsze: zmień perspektywę i podejście!

Program dwudniowego szkolenia.
Dzień I 9:00- 16:00
1. Czym jest trudne zachowanie. Podstawy teoretyczne związane z teorią uczenia się.
2. Specyfika trudnych zachować u osób z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwojowymi
3. Obserwacja trudnych zachowań- analiza przyczyn i uwarunkowań krok po kroku. Nowatorski model analizy.
4. Postępowanie proaktywne i reaktywne bez kar – to się opłaca!

Dzień II 9:00 – 14:00
1. Jak wpływać na zachowanie- kilka spraw technicznych, metody i techniki
2. Jak używać metod i technik, aby być autentycznym w działaniu?
3. Warsztat: sytuacje i historie, między innymi z praktyki uczestników, jak je rozwiązać ? Czy istnieje tylko jedno rozwiązanie?

Koszt: 350zł (wpisowe - 100 zł, pozostała część kwoty - 250 płatna do 28 dni przed rozpoczęciem szkolenia).

Prowadzenie: Renata Gołębiowska - neurologopeda, pedagog specjalny. Od 2003 roku prowadzi szkolenia podstawowe i specjalistyczne dla profesjonalistów i rodziców. Pracuje w Centrum Rehabilitacji i Neuropsychiatrii Celestyn w Mikoszowie oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu, prowadzi własny gabinet i jest wykładowcą w Dolnośląskiej Szkole Wyższej oraz na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Zajmuje się diagnozą funkcjonalną, terapią dzieci i młodzieży oraz konstruuje programy terapeutyczne. Jest certyfikowanym diagnostą ADOS-2. Udziela porad dla rodziców, nauczycieli i specjalistów. Ważne jest dla niej indywidualne podejście do każdego dziecka oraz kompleksowość oddziaływań. Priorytetem w terapii jest rozwój relacji oraz dynamicznej komunikacji, która służy dzieleniu się doświadczeniem i buduje współdziałanie. W pracy terapeutycznej to potrzeby rozwojowe dziecka i jego rodziny wpływają na wybór metody i zastosowanych technik.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również

Introductory Course to Processwork
Warsztaty
piątek, 07 czerwca 2019, 15:05

Introductory Course to Processwork

2 years ongoing group: Introduction to Process-Oriented Psychology (POP). Processwork, also...