LifeFree.pl

Idź za marzeniem! Grupa rozwojowa pracy ze snami

Sny od dawna intrygowały i inspirowały ludzi. Grupa pracy ze snami to cykl pięciu spotkań, w trakcie których będziemy analizować sny. To również przestrzeń gdzie w intymnej atmosferze kameralnego grona będziemy zastanawiać się jakie jest znaczenia snów w naszym życiu. Czym jest sen i jaki ma on dla mnie sens? Czego uczą mnie sny? Jakie jest miejsce snów, marzeń i wyobraźni w moim życiu?
Czerwona Księga Junga - Sny
Czerwona Księga Junga - Sny
  • Start: 2018-02-24
  • Koniec: 2018-06-09
  • Miejsce: Katowice, Śląskie Centrum Psychosomatyki, ul. Mariacka 18a
  • Limit miejsc: 12
  • Wstęp: 600 zł
  • WWW: strona www

Sny od dawna intrygowały i inspirowały ludzi. W społecznościach plemiennych sny były równie ważne, jak realne zdarzenia. Traktowane były jak proroctwo, ostrzeżenie lub głos bogów. Do takiego rozumienia snów chcemy nawiązywać w naszej pracy. Grupa pracy ze snami to nie tylko przestrzeń, w której będziemy analizować sny. To również przestrzeń gdzie w intymnej atmosferze kameralnego grona będziemy zastanawiać się jakie jest znaczenia snów w naszym życiu. Czym jest sen i jaki ma on dla mnie sens? Czego uczą mnie sny? Jakie jest miejsce snów, marzeń i wyobraźni w moim życiu? Na te pytania będziemy sobie odpowiadać w trakcie naszych spotkań i pomiędzy nimi, pracując dodatkowo w oparciu o specjalnie przygotowane zadania domowe.

Udział w grupie pracy ze snami nie tylko pozwoli na lepsze zrozumienie tej nocnej, nieświadomej części naszego życia, ale będzie też ćwiczeniem się w swojej wyobraźni i intuicji. Na koniec spotkań odpowiemy też na pytanie jakie realne zmiany mogę wprowadzić do swojego życia słuchając mądrości nieświadomości, która płynie ze snów. Ten praktyczny wymiar spotkań wyraża tytuł, zaczerpnięty ze słów Josepha Conrada. Marzenie wzywa nas bowiem do tego, byśmy za nim podążali.

Na grupę składa się pięć comiesięcznych spotkań.

Terminy: 24.02, 24.03, 14.04, 19.05, 9.06, w godz. 11.00-18.00.

Warsztat prowadzą: Anna Gierlińska i Mirosław Piróg.
Szczegóły i zapisy: na stronie Akademii Jungowskiej

Kontakt
http://akademiajungowska.pl/idz-za-marzeniem/

Tagi

Ludzie

Mirosław Piróg

Mirosław Piróg

Trener
dr hab., adiunkt w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Śląskiego; studiował fizykę teoretyczną i filozofię; autor książek „Psyche i symbol”, „Williama Jamesa filozofia doświadczenia religijnego”. Prowadzi wykłady i warsztaty Akademii Jungowskiej .
Anna Gierlińska

Anna Gierlińska

Trener
doktor filozofii, trenerka rekomendowana przez Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP; prowadzi warsztaty ekopsychologiczne i warsztaty filozoficzne dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz warsztaty rozwoju osobistego;

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również

Uważność w kontakcie z końmi
Warsztaty
czwartek, 29 sierpnia 2019, 13:58

Uważność w kontakcie z końmi

Horse Assisted Education to metoda prowadzenia programów rozwojowych z udziałem...