LifeFree.pl

Głębokie Poczucie Własnej Wartości

Jeżeli chcemy wyruszyć w daleką drogę to potrzebujemy się odpowiednio przygotować i zaopatrzyć w ekwipunek. Jeżeli chcemy wyruszyć w drogę do pełni swojego potencjału będziemy potrzebować silnego oparcia w sobie, zaufania i akceptacji, które są korzeniami głębokiego poczucia własnej wartości.
Głębokie Poczucie Własnej Wartości
Głębokie Poczucie Własnej Wartości
 • Start: 2020-09-11
 • Koniec: 2020-09-13

Poczucie wartości to bardzo kompleksowy temat. Dotyka wszystkich obszarów naszego życia. W zależności od dostępu do niego podejmujemy wyzwania jakie stają na naszej drodze bądź nie. Od głębokiego poczucia własnej wartości zależy jakość naszych relacji, pracy i satysfakcji jaką czerpiemy z każdego dnia.

 Jeżeli chcemy wyruszyć w daleką drogę to potrzebujemy się odpowiednio przygotować i zaopatrzyć w ekwipunek. Jeżeli chcemy wyruszyć w drogę do pełni swojego potencjału będziemy potrzebować silnego oparcia w sobie, zaufania i akceptacji, które są korzeniami głębokiego poczucia własnej wartości.

 Życie zaprasza nas do rozwinięcia skrzydeł i stanięcia w pełni swojej mocy. Od dziecka uczymy się różnych umiejętności ale najważniejsze z nich są jakby na uboczu. Oceny i dyplomy stają się ważniejsze niż wewnętrzna spójność ze swoimi talentami i uczuciami. Opinie innych stają się ważniejsze niż niezależność w myśleniu, wewnątrz-sterowność i dostęp do silnych granic psychicznych. Bycie grzecznym jest wyżej cenione niż dostęp do swojej mocy.

 Czas powiedzieć temu dość. Czas zaczerpnąć z głębi wewnętrznej siły, stanąć mocno i nie bać się swojej wewnętrznej mocy. W ciele i psychice ukryty jest ogromny potencjał energii. Czas przestać się bać po niego sięgać.

 Nie jest możliwe odczuwanie głębokiego poczucia własnej wartości, postrzegania swojego życia i istnienia jako wartościowego bez przyjęcia także każdego aspektu siebie, każdej swojej „części'' , z czułością i serdecznością. Nawet tej najbardziej wstydliwej i niechcianej „części''. Bez nadania swojemu życiu znaczenia i sensu.

To co myślimy o sobie, jak siebie traktujemy, czy przyjmujemy postawę bycia przyjaznym wobec siebie czy oceniającym i krytykującym, bezpośrednio wpływa na losy naszego życia. Ten stosunek do siebie decyduje o tym czy w naszym życiu dominuje harmonia i spokój czy trud i walka.

 O warsztacie

 Są to zajęcia ćwiczeniowo – terapeutyczne, dla osób szukających głębszego kontaktu z sobą, które czują że chcą lepiej siebie poznać, poczuć, zrozumieć i zintegrować, które pragną mieć marzenia i je realizować.

 Doświadczenie pracy w grupie jest niesamowicie otwierającym i transformującym przeżyciem. Doświadczenie pracy i kontaktu z własnym ciałem, z zapisaną w nim historią i napięciami, pozwala na uwolnienie i „stworzenie siebie '' na nowo.

 Poranki przed śniadaniem będą spotkaniem ze sobą poprzez ciało. Ta poranna rozgrzewka będzie skupiać się na rozciąganiu, budowaniu uważności, łączeniu emocji z ciałem, uwalnianiu napięć oraz aktywacji energii miednicy i przepony. Ten czas pomoże nam w umiejscowieniu także swojego centrum w ciele, tak potrzebnego do późniejszego budowania swojego poczucia mocy wewnętrznej i poczucia granic.

 Potem będzie śniadanie i czas warsztatowy z przerwą na obiad. Wieczorem już po kolacji gdy tylko pogoda nam dopisze spotkamy się wokół ognia z intencją stworzenia ceremonii wdzięczności i wewnętrznej pełni. Chętni będą mogli skorzystać również z sauny stojącej na wolnym powietrzu bądź pobyć z końmi które wokół mają swoje wybiegi.

 Metody pracy:

 • praca z ciałem ( SE, Lowen)
 • wizualizacja
 • medytacja
 • praca w polu
 • praca ze swoimi pragnieniami ( Vision Board)
 • praca z podświadomością
 • techniki mindfulness, praca z oddechem, bieg transowy

 Tematy:

 • ja i mój cień – samopoznanie, samoświadomość
 • przyjęcie siebie – samoakceptacja i integracja
 • relacje z sobą i innymi – asertywność i granice
 • pragnienia i cele - życie celowe
 • mieć ster w swoich rękach – odpowiedzialność za siebie

 Dla Kogo jest ten warsztat?

Nasz warsztat kierujemy do wszystkich, tych osób w których umyśle, jak czarna chmura, skrywa się przekonanie, że „ coś jest ze mną nie w porządku”, które często kontaktują się z uczuciem niedoskonałości w sobie.

 Jeżeli czujesz trudność w którymś z poniższych tematów lub potrzebujesz wzmocnić siebie w którymś z nich to zapraszamy Cię.

 • głęboka akceptacja siebie zarówno na poziomie ciała jak i umysłu
 • dostęp do swojej mocy sprawczej
 • poczucie większego wpływu na rzeczywistość
 • otwarcie się na własny kreatywny potencjał i czerpanie z niego na co dzień
 • zaakceptowanie wewnętrznej mocy sprawczej gniewu
 • świadomość własnych pragnień i manifestowanie ich w życiu
 • niezależność w myśleniu i podejmowaniu decyzji
 • danie sobie prawa do posiadania silnych wewnętrznych granic i wyrażania swoich potrzeb
 • silna wewnątrz-sterowność czyli zaufanie do tego co czuję i myślę
 • odnalezienie swojej sprawczości w sobie a nie w innych

 Ten warsztat to czas spotkania z archetypowym wewnętrznym wojownikiem i wewnętrzną wojowniczką. Czas spotkanie ze swoją autentycznością, prawdą i siłą.

 Prowadzący:

Krzysztof Ruba – trener (po Holistycznej Szkole Trenerów),  instruktor jogi (rys 200 yoga alliance), sternik morski, założyciel marki - Wyprawy-Rozwojowe.pl . Twórca autorskich warsztatów na takie tematy jak ‘Spotkania z wewnętrzną Mocą’, ‘Być w Połączeniu’, ‘Pokochać siebie’ i In. Od 7 lat prowadzi wyprawy rozwojowe i przyrodnicze do rdzennych kultur Ameryki Łacińskiej, Afryki i Europy. Przejechał już prawie wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej, która jest bardzo bliska jego sercu. Do życia podchodzi z autentycznością, odwagą i kreatywnością. Uwielbia spełniać swoje marzenia. https://wyprawy-rozwojowe.pl/

Agnieszka Dąbrowska –psycholog, psychoterapeutka, seksuolog. Stosuje holistyczne podejście korzystając z różnych technik.(m.in.: somatic experiencing, terapia TSR, praca z kartami metaforycznymi, autohipnoza ericksonowska). Organizatorka kręgów kobiet. Prowadzi warsztaty rozwojowe, terapeutyczne oraz edukacyjne. Twórczyni autorskiej gry planszowej „ MiJaMy się '', o charakterze edukacyjno - rozwojowym. Kobieta podążająca z otwartym sercem za swoimi marzeniami, które w głównej mierze wiążą się z podróżami do dzikich zakątków świata, spotkaniami i pracą z ludźmi oraz byciem w kontakcie z naturą. Przyjaciele mówią o niej człowiek anioł, który z otwartym sercem i umysłem gotów jest spojrzeć w prawdę życia. http://agnieszkadabrowska.manifo.com/

 Miejsce.

Warsztat odbędzie się w sercu Polski otoczonym przez prastare puszcze, dzikie łąki i leśne zagajniki. Wieś Rypin położona jest ok. 2h drogi od Warszawy lub 1,15h od Torunia.

W tym cudownym miejscu będziemy mieć do dyspozycji dla siebie bez dodatkowych opłat saunę, kontakt z końmi i czas przy ognisku (jeżeli tylko pogoda dopisze).

Termin: 11-13 wrzesień

Spotykamy się w piątek 11 września ok. 18.00. Zaczynamy kolacją po której zasiadamy do kręgu i rozpoczynamy zajęcia. Warsztaty kończą się w niedzielę ok. godz. 16-17 w zależności od przebiegu całego procesu i tempa pracy grupy.

Inwestycja:

warsztat – 500zł/os + koszt pobytu (2noce) z jedzeniem (6 posiłków) - 190zł. Zaliczka – 200zł

Zapisy

emial: krzysztof.ruba@gmail.com, psychaga@gmail.com,
tel. 694 363 668, tel. 509 492 931

 „Właśnie teraz jest ta chwila, w której musisz pokochać siebie i innych. Reszta nie ma znaczenia” Sharon Wegscheider-Cruse

 

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Mazurski Krąg Przygody 2_główne

Mazurski Krąg Przygody

Warsztaty
2021-08-07 - 2021-08-14
Mazurski Krąg Przygody to wyjątkowa impreza tylko dla ojców i synów. To czas, w którym możesz zbudować/pogłębić relacje ze swoim synem. To bezpieczna przestrzeń do przeżywania przygód, wyrażania emocji, zdobywania doświadczeń i dobrej zabawy. To czas, dla Ciebie i twojego syna.
Techniki prowokatywne w pracy z ludźmi

Techniki prowokatywne w pracy z ludźmi

Warsztaty
2021-02-27 - 2021-02-28
Zapraszam na dwa dni śmiechu, odkrywania siebie, przekraczania granic, pokonywania tabu, otwierania się na to co na co dzień przemilczane, naukę niezwykle dynamicznych i skuteczncych technik oddziaływania na innych ludzi.

Zobacz również

Miedzy Niebem a Ziemią
Warsztaty
piątek, 26 czerwca 2020, 09:35

Miedzy Niebem a Ziemią

Najnowszy warsztat z cyklu ZASTOSOWANIE TAŃCÓW W KRĘGU i elementów...