LifeFree.pl

Doświadczenie twórczego przepływu. Trans generatywny.

STOWARZYSZENIE „U ŹRODŁA” oraz OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO „TU I TERAZ” W NOWYM KAWKOWIE www.tuiteraz.eu www.u-zrodla.pl zapraszają 12-14 października 2018 na warsztat TRANS GENERATYWNY – DOŚWIADCZENIE TWÓRCZEGO PRZEPŁYWU. PROWADZI: dr WALDEMAR WOJNICZ
Doświadczenie twórczego przepływu. Trans generatywny.
Doświadczenie twórczego przepływu. Trans generatywny.
  • Start: 2018-10-12, godzina 18:00
  • Koniec: 2018-10-14, godzina 14:00
  • Miejsce: Tu i Teraz, Nowe Kawkowo 52 A, gmina Jonkowo, 11-042 Nowe Kawkowo
  • WWW: strona www

Trans generatywny pozwala nam na odkrycie naszych zablokowanych możliwości i zasobów. Nie ma znaczenia kiedy to zablokowanie nastąpiło i jak, ani to, ile lat żyliśmy z przekonaniem, że czegoś się nie da zmienić, że tacy już jesteśmy. W każdej chwili budując kontakt z naszym wewnętrznym Ja ( przez Stephena Gilligana nazywanym umysłem somatycznym), możemy tu i teraz rozpocząć podróż ku pełnemu satysfakcji życiu.

Trans generatywny to metoda opracowana przez terapeutę Stephena Gilligana, ucznia Miltona Ericssona. Koncentruje się na komunikacji pomiędzy różnymi stanami świadomości - umysłem poznawczym, somatycznym i stanem poszerzonej świadomości (field mind). Osiągnięcie tej wewnętrznej współpracy tworzy " Generatywne Ja" - stan umysłu, w którym możemy uzdrawiać i przekształcać różne obszary siebie i naszego życia.
Rola prowadzącego warsztat ogranicza się często do wprowadzenia uczestnika zajęć w ten stan, w którym - korzystając z niedostępnych wcześniej nieświadomych zasobów i możliwości-może on przekształcić to, co jest przedmiotem jego blokad i ograniczeń.

Praca z transem pierwszej generacji – trans hipnotyczny.
Zjawiska transowe znane są i wykorzystywane w różnych tradycjach od tysięcy lat , ale w naszej kulturze zastały „zauważone” gdzieś na przełomie XVIII i IX wieku.
Wtedy to Fanz Mesmer zaczął propagować swoją ideę magnetyzmu zwierzęcego. Po odrzuceniu tej koncepcji przez świat nauki, jego następcy częściej zajmowali się zabawianiem ludzi na salonach i w cyrkach niż rozwijaniem metody czy leczeniem. Poważne badania nad hipnozą i transem rozpoczęły się dopiero pod koniec XIX wieku. Mieliśmy wtedy do czynienia z tym co możemy nazwać pierwszą generacją pracy z transem. W tym modelu uwaga skupiana była głownie na osobie hipnotyzera, a trans był postrzegany poprzez zjawisko hipnotycznej sugestii, która po „odłączeniu” świadomego umysłu była przekazywana do nieświadomości. Z tego okresu pochodzą nadal popularne ( niestety ) koncepcje jak siłą hipnotyzera oraz pozbawienie wolnej woli. Takie zastosowanie zjawisk transowych budzi też wiele kontrowersji i negatywnych skojarzeń

Praca z transem drugiej generacji rozpoczęła się wraz z działalnością Miltona Ericksona. Lekarza psychiatry i najwybitniejszego hipnoterapeuty XX wieku. Hipnoza ericksonowska – styl pracy nazwany tak na cześć jej twórcy i propagatora -postrzega trans jako całkowicie naturalne i powszechnie występujące doświadczenie, które może być wykorzystane do uruchomienia wewnętrznych zasobów i procesu uzdrawiania klienta. Nieświadomy umysł jest tutaj nośnikiem tych zasobów. Świadomy umysł, często uważany ( i całkiem słusznie) za źródło ograniczających przekonań i konfliktów, w trakcie transu bywa „omijany” lub ignorowany w procesie transformacji.

Praca z transem trzeciej generacji. Koncepcja Transu Generatywnego stworzona i rozwijana przez wybitnego hipnoterapeutę Stephena Gilligana, ucznia Miltona Ericksona. W tym stylu pracy odmienne stany świadomości również traktowane są jako zjawiska całkowicie naturalne. Stara się on jednak wyjść poza ograniczenia wcześniejszych modeli hipnozy.

Świadomy i nieświadomy umysł traktowane są tutaj jako równoważne odmienne rodzaje inteligencji . Trans traktowany jest jako proces twórczej reintegracji obecnego systemu w kierunku harmonijnej współpracy tworzącej Stan Generatywny, stan w którym świadomość i nieświadomość ( lub też umysł poznawczy i somatyczny) w procesie twórczego współdziałania uruchamiają jeszcze „ wyższy” poziom.

Stephen Gilligan nazywa ten poziom „ field mind” co można przetłumaczyć jako umysł pola. Te trzy współdziałające poziomy umysłu tworzą perspektywę niedostępną dla codziennej ograniczonej świadomości, perspektywę dzięki której wychodzimy poza nawykowy dualizm dobra i złą w kierunku naturalnego przepływu energii i życia.
Warsztaty Transu Generatywnego wprowadzają uczestników na ten trzeci poziom pracy z transem. W trakcie warsztatów uczestnicy poznają:
5 kreatywnych zasad Generatywnej Jaźni
Mocne i słabe strony świadomego umysłu i twórczej podświadomości
Techniki łączenia ich w celu stworzenia "wyższej świadomości" umysłu i Generatywnego Ja
Cztery podstawowe etapy procesu generatywnej transformacji: przygotowanie, zmiana stanu, transformacja i integracja
Trzy poziomy umysły generatywnego : Somatyczny, Poznawczy i Pola
Jak wykorzystać model transformacyjny do generowania zmian w wielu obszarach.

PROWADZĄCY: WALDEMAR WOJNICZ
Waldemar Wojnicz jest lekarzem, specjalistą chorób wewnętrznych i medycyny rodzinnej, coachem oraz certyfikowanym psychoterapeutą PTP. Od 20 lat zajmuje się miedzy innymi leczeniem chorób psychosomatycznych. Jest kierownikiem Studiów Podyplomowych z Coachingu w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Prowadzi Gabinet Psychoterapii Krótkoteminowej i Chorób Wewnętrznych w Toruniu. Prowadzi coaching indywidualny w obszarach life coachingu i coachingu kariery oraz szkolenia i warsztaty. Pracuje na uczelni, szkoląc nowe generacje coachów.
Tak mówi o swojej pracy:
„Sądzę, że nie ma jednej metody równie przydatnej dla każdego, tak jak nie ma jednego leku, który jest w stanie wyleczyć każdą chorobę u każdego pacjenta. To co daje największą szansę na pozytywną zmianę to łączenie pracy na różnych poziomach i dopasowanie metod i narzędzi do potrzeb. Najbardziej lubię pracować z transem i metaforą zarówno w terapii jak i w coachingu ( coaching generatywny i clean coaching) łącząc to z metodami behawioralno-poznawczymi )
Jestem przekonany, że każdy z nas posiada wystarczające zasoby, aby żyć w sposób pełniejszy, zdrowszy i bardziej satysfakcjonujący. Tylko czasami dajemy sobie wmówić, że jest inaczej i wtedy potrzebujemy wsparcia i inspiracji, aby się przebudzić”


DATA: 12-14.X.2018
ROZPOCZĘCIE: 12.X. o godz. 18 kolacją (piątek)
ZAKOŃCZENIE: 14.X. o godz. 14 po obiedzie (niedziela)
MIEJSCE: Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe Kawkowo www.tuiteraz.eu
CENA WARSZTATU:600 zł + koszty pobytu i wyżywienia
CENA POBYTU: wyżywienie 70 zł dziennie ( 3 posiłki wegetariańskie) noclegi - w zależności od standardu od 32 zł do 85 zł za noc.

UWAGA: ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ żywieniowo/warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów).

KONTAKT: www.tuiteraz.eu, kawkowo@tuiteraz.eu ,
biuro: 662759576
Jacek Towalski 602219382,
Maja Wołosiewicz - Towalska 606994366,

ZAPISY:
1. Konieczna rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 200 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 12-14.X.2018”.

Tu i Teraz Numer konta:
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
BANK PKO BP

Dla przelewów zagranicznych:

BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410

Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu wpłaty na konto ośrodka!
W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne.
Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

krąg przygody główne

Mazurski Krąg Przygody

Warsztaty
2020-08-15 - 2020-08-22
Mazurski Krąg Przygody to wyjątkowa impreza tylko dla ojców i synów. To czas, w którym możesz zbudować/pogłębić relacje ze swoim synem. To bezpieczna przestrzeń do przeżywania przygód, wyrażania emocji, zdobywania doświadczeń i dobrej zabawy. To czas, dla Ciebie i twojego syna.
Podaruj warsztaty w Szkole Impro

Podaruj warsztaty w Szkole Impro

Warsztaty
2020-06-30
Szukasz oryginalnego prezentu? Już dziś możesz podarować warsztaty z improwizacji teatralnej bliskiej osobie. Na urodziny, imieniny, z okazji świąt, rocznicy lub innego ważnego wydarzenia. Sprawdź naszą ofertę przygotowaną wspólnie z Super Prezenty.

Zobacz również