LifeFree.pl

Ciało i duchowość - integralna wizja człowieka - wstęp wolny

Zapraszamy na wykład i dyskusję organizowane przez Koło Naukowe Psychologii Jakości Życia i Seksuologii "MERITUM". Czy jest możliwa integracja tych przeciwstawnych aspektów? Jak można urzeczywistnić integralną wizję człowieka?
Ciało i duchowość - integralna wizja człowieka - wstęp wolny
Ciało i duchowość - integralna wizja człowieka - wstęp wolny
  • Start: 2018-01-09, godzina 17:00
  • Koniec: 2018-01-09, godzina 19:00
  • Miejsce: Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
  • Wstęp: wydarznie bezpłatne
  • WWW: strona www

Zwykle materię przeciwstawiamy duchowi. W tym znaczeniu ciało stanowi opozycję wobec duchowości. Cielesność, seksualność, emocje spostrzegane są jako przeszkody na duchowej ścieżce. Podobnie duchowość, chcemy by była wolna od ziemskich, doczesnych naleciałości. To jednak prowadzi do bolesnego kawałkowania ludzkiego doświadczenia. Czy jest możliwa integracja tych przeciwstawnych aspektów? Jak można urzeczywistnić integralną wizję człowieka?

Prowadzący: dr Ryszard Kulik - psycholog, trener, publicysta. Zajmuje go Ekopsychologia i Ekologia Głęboka, prowadzi warsztaty i treningi w Holistyczna Szkoła Trenerów.

Wykład jest wprowadzeniem do cyklu warsztatów Krąg Świadomości Ciała - wspólnota holistyczna.

Tagi

Ludzie

Ryszard Kulik

Ryszard Kulik

Trener
doktor psychologii, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (rekomendacja II st.) Od 26 lat zaangażowany w prowadzenie grup w ramach edukacji psychologicznej i ekologicznej.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

HST

Holistyczna Szkoła Trenerów w Warszawie - listopad 2020

Inne
2020-11-25 - 2022-03-27
Zapraszamy do udziału w projekcie edukacyjno rozwojowym Holistyczna Szkoła Trenerów. Udział w Holistycznej Szkole Trenerów to możliwość rozwoju osobistego i sprawdzone, solidne przygotowanie merytoryczne do pracy z grupami. Holistycznie oznacza dla nas całościowo, z każdej strony. Biorąc udział w naszym projekcie uzyskasz sprawdzone narzędzia, zrozumiesz procesy, z którymi będziesz pracować, poznasz teorie wspierające pracę trenera, weźmiesz udział w treningach, które pomogą Ci wypracować własny styl pracy.

Zobacz również